Kupno telefonu przez allegro

0

Cześć,

chcę kupić telefon przez allegro - Galaxy s3, nowy - jednak nigdy wcześniej nie kupowałem telefonu na aukcji. I tu pytanie, o co w szczególności powinienem zadbać żeby mieć telefon jak "ze sklepu"?

Głównie chodzi mi o gwarancję. Wystarczy karta gwarancyjna? Potrzebny dowód zakupu? Czy ściaganie simlocka powoduje utratę gwarancji? Domyślam się, że takie "domowe", a nie w salonie za 150zł kodem tak.

Z góry dzięki za informacje...

0

Na dzień dzisiejszy plus, t-mobile i play (nie wiem jak orange) sprzedaje większość telefonów bez simlocka. Bez problemu powinieneś taki znaleźć. Do gwarancji najczęściej potrzebna jest karta gwarancyjna i dowód zakupu (oryginał). Też ostatnio kupowałem i interesowałem się tym. Zdarza się, że uznają gwarancję na sam dowód zakupu, ale ja bym nie ryzykował.

Oczywiście o takich rzeczach jak dokładne sprawdzenie sprzedającego chyba nie muszę pisać ;)

0

przede wszystkim za 10% ceny sklepowej nie kupisz telefonu "prosto z salonu, 3 dni używany"

0

Żeby faktura zakupu był dokumentem uprawniającym do uzyskania gwarancji na telefon, musi być na niej wyraźnie napisany numer IMEI zakupionego telefonu, w przeciwnym wypadku wymagana jest podbita gwarancja.

0

Po pierwsze zobacz ile ma pozytywnych i negatywnych komentarzy sprzedawca. Jeśli ma zbyt dużo negatywów to wiadomo nie kupuj. Dowód zakupu do gwarancji starczy. W sumie w serwisie to też muszą jakoś tego simlocka zdjąć kodem albo wejść w jakiś specjalny tryb telefonu i tam są jakieś opcje tak jest bodajże w sony ericsonie. Więc jakby samemu udało ci się to zrobić to gwarancję byś raczej miał bo przecież to nie jest jakaś wielka ingerencja w telefon bo został od przygotowany na wypadek serwisowania przez programistów robiących softa na ten telefon

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1