Eclipse SDK - podpowiedzi

0

Cześć.
Czy jest możliwość, aby w IDE Eclipse podpowiadało kod jaki chcemy / powinniśmy wpisać?
Chodzi mi o ten sam myk co jest w Visual Studio C#, gdzie wpisujemy np "cons" i wyświetla nam się lista poleceń / danych / zmiennych itd. i wtedy bez dokańczania słowa możemy wybrać np "Console".

Jak takie coś zrobić w Eclipse? Da się w ogóle? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

0

Ctrl+spacebar

0

O dziękuję bardzo :)
Nie działa to jednak tak samo jak w C#, gdzie np wpisuję słowo "Sys" i już mam "System", ale na zmienne, obiekty itd wystarczy.

0

Spoko.
Trzeba popróbować, ogólnie przydatny skrót.

1

Ale w Visual Studio masz od razu podpowiedzi, a w Eclipsie będziesz musiał żmudnie naciskać CTRL+SPACJA. Ewentualnie kropka też wyświetla listę podpowiedzi.
Ja natomiast w ustawieniach Eclipsa wprowadziłem modyfikację i podpowiedzi pojawiają się przy każdym naciśnięciu litery lub kropki (standardowo jest tylko kropka). Nie działa to tak dobrze jak w przypadku VS, ale można przywyknąć.
Robi się to tak: menu Windows->Preferences, następnie zakładka Java->Editor->Content Assist. Na dole należy zaznaczyć (o ile nie jest zaznaczone) "Enable auto activation" i w polu "Auto activation triggers for Java:" wpisać po jakim klawiszu ma się otwierać IntelliSense. Standardowo jest tam wpisana tylko kropka, ja dopisałem jeszcze wszystkie litery (należy pamiętać że małe i duże są tam rozróżnialne). Powyżej w "Auto activation delay:" wpisałem 200 i całość działa całkiem przyzwoicie, aczkolwiek nie tak dobrze jak w VS, głównie dlatego że potrafi się czasem mocno przyciąć a przy tworzeniu własnych zmiennych, dopisuje swoje słówka (które można zignorować naciśnięciem ESC lub poszukać odpowiedniej opcji w Eclipsie, ale ja tą sprawę olałem, czasem te słówka się przydają).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1