Jakie studia - Kraków

0

W tym roku zdaję maturę. Wybrałem 2 przedmioty poszerzone: j. angielski i matematykę.
Interesuję się elektroniką cyfrową, głównie mikrokontrolery oraz programowaniem.
Szukam kierunku, który połączy te dwie dziedziny i pozwoli mi znaleźć pracę w w/w dziedzinach.
Myślałem nad informatyką stosowaną lub automatyką i robotyką lub elektroniką na wydziale automatyki na agh. Przy odrobinie szczęścia dostanę się na te kierunki. Jeśli nie, to zostaje informatyka na wydziale matematyki i fizyki na politechnice krakowskiej. Tylko, w którym kierunku znajdę w/w rzeczy? Na elektronice boję się, że będzie za dużo "fizyki praktycznej". Lubię ją, ale kończąc LO, niewiele mam z nią wspólnego, a z kolei na informatyce boję się, że będzie za mało programowania pod uC. Chciałbym pracować jako programista sterowników.
Czytałem plany zajęć, ale niewiele mi mówią. Nie mam możliwości porozmawiania ze studentami/absolwentami tych uczelni. Bardzo proszę o pomoc.

0

Jeśli chodzi o Informatykę na EAIiE na AGH to programowania mikroproców faktycznie nie jest dużo. Mieliśmy raptem 1 semestr elektroniki, 1 semestr elektroniki cyfrowej i 2 semestry techniki mikroprocesorowej. Przy czym jest u mnie na roku kilka osób które się tym interesowały i pracują teraz jako koderzy mikrokontrolerów.
Jeśli chodzi o Informatykę Stosowaną to tam chyba jest tego jeszcze mniej.
Jeśli chodzi o AiR to musiałbyś zobaczyć w spisie przedmiotów.
Najwięcej zapewne będzie tego na EiT.

0

na informatyce stosowanej na wydziale FiIS agh, jest sporo elektroniki i programowania niskopoziomowego - cale 6 semestrow po wiele godzin kazdy, do tego duzo obierakow z elktorniki

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1