kino domowe na pc

0

siemano,

chcialbym postawic sobie w salonie kino domowe, czyli duzy tv + glosniki.

Plan jest taki zeby odtwarzac filmy ktore mam na dyskach na innym kompie, wiec w gre wchodzi dodatkowy komputer polaczony z tv przez hdmi oraz 1gbit ethernet.

Chcialbym zeby obsluga byla prosta jak jebanie, czyli wlaczam tv biore pilota w lape klikne dwa razy i gro i bucy.

Czy wiecie czy sa na rynku dostepne gotowe "komputery" ktore:

  • maja 1gbit ethernet
  • moga odtwarzac filmy z zewnetrznego zasobu (samba/nfs)
  • maja wbudowane hdmi
  • maja pilot do zdalnej kontroli

chodzi mi o urzadzenie ktore po prostu kupuje, podpinam tv, audio i ethernet, ustawiam zeby mialo storage zdalny i pilotem moge to w pelni obslugiwac?

slyszal ktos o czyms takim?

0

Apple TV?

Moj osobisty pakiet: telewizor i av / player bluray, one polaczone ze soba hdmi i swiatlowodem (dzwiek z tv do av), av naturalne ma zew kolumny. AV ma wbudowane wifi, i obsluge DLNA. Zainstalowalem sobie na kompie serwer DLNA ktorych jest wiele, osobiscie uzywam Serviio - mala zgrabna aplikacja napisana w Javie, wiec dziala i u mnie (ubuntu). W serverze ustawiam katalogi na muze, filmy itp i jak chce cos ogladac to wlaczam serwer, na AV wybieram ze chce sie z serwerem polaczyc, przegladam katalogi i ogladam filmy. Flilmy w HD ktore mam na dysku ogladam w HD na tw. Telewizor / AV to Szajsungi.
Minus taki ze aby ogladac musze miec wlaczonego kompa. Servery DLNA moga byc np na Xboxie, PS3 itp itd, sa rowniez zewnetrzne jakies male komputerki.

0

Wszystkie nettopy to mają. Kupiłem rodzicom Asusa Eee Top, ma wyjście HDMI pilota, Ethernet (nie jestem pewien czy 1Gb), WiFi i standardowo był wyposażony w program, który działa jak mówisz (można mu było określić zasóby sieciowy, z których ma korzystać).
Co do UPnP/DLNA to, na Windowsie to mam niemiłe doświadczenia (nie miałem czasu rozgryzać w czym problem), na innych urządzeniach mi działa.

Sam planuje coś podobnego, ale zamiast telewizora rzutnik, efekt jest naprawdę super.
W sumie ciekawy jestem jak dobrze spisują się rzutniki LED.
Mają mniejszą jasność, więc maksymalny rozmiar obrazu jest mniejszy, ale mi spokojnie wystarczy 100 cali. Zaletę mają taką, że są tańsze i trwalsze (lampy nie trzeba często wymieniać).
Jeśli ktoś ma doświadczenia z takim sprzętem niech się pochwali.

0

Ja ostatnio bawilem sie rzutnikiem, nie wiem dokladnie co to bylo - super impreza, juz nigdy nie bede mial telewizora...

0

nettop? z tego co widze to zbudowane to jest na prockach klasy intel atom itp, jak sobie to radzi z odtwarzaniem fullhd?

http://allegro.pl/asrock-nettop-ion-330ht-blu-ray-atom-320gb-7-1-hd-i1937025218.html

to wyglada calkiem przyjemnie, bawil sie ktos czyms takim?

0

zanim cokolwiek kupisz zobacz dokładnie jak wygląda obsługa tego - jak wyglądają menu, co on potrafi. Ja dosyć długo szukałem czegoś co by mi odpowiadało i koniec końców skończyło się na zwykłym PC ze zintegrowaną graficzną nVidii z HDMI i zintegrowaną muzyczną z wyjściem cyfrowym. Generalnie oprócz płyty głównej, zasilacza, procesora, RAMu i dysku SSD nie ma tam nic więcej. Obudów HTPC jest od groma na rynku - coś na pewno znajdziesz dla siebie, pilotów, które pasują też multum - jak się bardzo zaweźmiesz to można podpiąć pilot od np. TV (jeśli tylko będzie miał dostatecznie dużo guzików :p). Ja zamiast pilota mam małą klawiaturę bezprzewodową (polowałem na coś takiego http://compare.ebay.com/like/400245986840?_lwgsi=y&ltyp=AllFixedPriceItemTypes&var=sbar ale koniec końców nie upolowałem). Do zarządzania tym całym bajzlem mam XBMC skonfigurowany tak jak mi się podoba. Natomiast cały majdan trzymam na "serwerze" (jakiś stary komp) schowany tam, gdzie nikomu nie przeszkadza szum i połączony siecią.

Wymaga to dużo wysiłku na start ale potem masz wszystko tak jak sobie wymyślisz :)

0

hmm no wlasnie mysle sklecic kompa z barebone + plyta itx z prockiem + ewentualny tuner tv/fm, a co do klawierki to spoko rzecz:

dlugo nie trzeba szukac :)

http://allegro.pl/mini-klawiatura-bezprzewodowa-wifi-tablet-ps2-nowa-i1961668582.html

0

nie wiem jak to teraz wychodzi, ale przypuszczam, że sklecenie własnego kompa wyjdzie Ci dużo taniej, a to co zostanie możesz wyłożyć na jakąś fajną obudowę :)

0

Możesz spróbować odtwarzaczem sieciowym podziałać, albo telewizor z łącznością – teraz jest linia sony bravia z łącznością wi-fi i internet tv, ostatecznie kino domowe z wi-fi.

0

hmm tymczasowo nieaktualne, od kilku dni bawie sie telewizorem samsung ps51d550 i za cene ~2700zl naprawde miazdzy cyce :o zwlaszcza ze na linuchu mozna postawic serwerek dlna (serviio) i wszystkie multimedia z kompa mozna wlaczyc pilotem telewizora, jak dla mnie bomba zwlaszcza ze 1080p mkv odtwarza bez pierdniencia z napisami :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1