Prawa autorskie

0

Jak sprawa wygląda,jeśli chodzi o prawa autorskie.Jeśli na przykład korzysta się z czyichś pluginów np. jquery, elementów jak edytory wysiwig to czy umieszczenie takiego tekstu na swojej stronie www nie będzie zawłaszczeniem praw autorskich i czy umieszczenie takiego tekstu jest zgodne z prawem?

0

Jakiego tekstu? Każda biblioteka jest na jakiejś konkretnej licencji, poczytaj sobie streszczenia - najczęściej jakieś CC, BSD albo GPL.

0

Np.Copyright lub innego dowolnego tekstu uświadamiającego kogoś że strona objęta jest ochroną przez prawa autorskie.
Tak czytam i im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości.Czy copyright mogę użyć,jeśli się używa pluginów jquery.
Np.Używam wysiwig Edytor np.TinyMce-mimo,że nie jestem jego autorem,a mam możliwość jego korzystania w dowolny sposób,to czy mogę umieścić w stopce Copyright xRidx,czy to nie będzie się wiązało z jakimiś problemami?
Wiem,że to nie forum prawne ,ale może się ktoś orientuje jak z tym jest?

0

Wiesz co, patrz, ja sobie umieszczę tutaj copyright:
©
Mam nadzieję, że nie pójdę za to do pierdla...

edit:
A tak serio. Zastanów się - przecież twoja deklaracja na temat praw autorskich może i dotyczy tylko tego, do czego masz prawo. Nie ma tu żadnego problemu, póki nie zaczniesz sie go doszukiwać.

0

Zastanów się - przecież twoja deklaracja na temat praw autorskich może i dotyczy tylko tego, do czego masz prawo

Tak , ale do tych przykładowych pluginów nie mam prawa,bo nie jestem autorem,więc czy mógłbym zadeklarować takie coś?
Czy autor pluginu,który udostępnił to freeware do użytku,nie poczułby sie urażony,gdyby widniał napis copyright w stopce.
Całość projektu jest moja,ale składowa część(nieliczna),jest czyjaś tak więc mam wątpliwości,chciałbym żeby to było w pełni majestacie prawa.
Myślę ,że odpowiedź jest jedna:"To sobie zrób własne takie pluginy".

0

to po co by ktoś tworzył takie pluginy, gdyby nie można było ich w ten sposób wykorzystywać ?

0

KAŻDY użyty przez Ciebie kod (mowa o nie twoim kodzie) ma jakąś licencję i tam DOKŁADNIE pisze co musisz zrobić aby jej nie łamać (np. udostępnić Twój kod czy też dodać info w widocznym miejscu o użytym pluginie)

0

Tzn. Twoim zdaniem np. na tej stronie: http://mms.orange.pl/ nie można umieścić tekstu "© copyright PTK Centertel 2011", bo zostało użyte jQuery?
To chyba jakaś paranoja. :|

0

Twoim zdaniem np. na tej stronie: http://mms.orange.pl/ nie można umieścić tekstu "© copyright PTK Centertel 2011", bo zostało użyte jQuery?
To chyba jakaś paranoja.

No właśnie ,czy to tylko paranoja?Chciałbyb,żeby to było tylko to:)

0

A widziałeś na jakiejś stronie żeby był wpisany copyright dla wszystkich użytych technologii, łącznie z jQuery, WWW, HTTP, TCP, Apache/Cherokee/nginx, PHP/RoR/Python, MySQL/Firebird/PgSQL/MSSQL, różne implementacje JS w przeglądarkach, HTML w przeglądarkach, kernel na którym chodzi serwer etc.?

0

Praktycznie każdy popularny program posiada dokładnie sprecyzowane zasady licencyjne, to one określają do czego możemy wykorzystywać daną aplikację, a także tym co stworzymy za jej pomocą i czy wymagane są adnotacje na stronie/w programie. Takie informacje posiadają też fragmenty kodu udostępniane w sieci i inne, podobne materiały. W razie wątpliwości możesz zawsze napisać stosownego maila do autora i dowiedzieć się czy możesz wykorzystać jego pracę w planowany sposób.

http://www.codeproject.com/info/Licenses.aspx

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1