Konto bankowe - Co polecacie

0

Witam.

Do tej pory miałem konto przede wszystkim w mbanku. Niestety wprowadzili teraz trochę nowych opłat i po prostu przestali być konkurencyjni. Moim zadaniem mają aktualni wszystkie wady kota typowo internetowego dostęp przez internet i mlinie, brak możliwości załatwienia czegokolwiek w placówkach (i do tego mało placówek)...
Interesuje mnie jakieś tanie konto, niby znam kilka ofert ale interesuje mnie co sadzą o nich ludzie. Tak więc jak macie jakiś bank z którego jesteście zadowoleni lub chcecie obsmarować zapraszam do dyskusji :)

0

ja mam kilka kont, ot tak na wszelki wypadek i z czysto praktycznych przyczyn ;)

0
Pozoga napisał(a)

Niestety wprowadzili teraz trochę nowych opłat i po prostu przestali być konkurencyjni.

Mówisz o tych opłatach dla niekorzystających z konta?

Ja mam konto w jedynym słusznym mBanku. Ostatnio myślałem o przeniesieniu części środków do Polbanku, bo dają większe odsetki, ale doszedłem do wniosku, że zysk byłby niewielki, a chyba jednak lepiej trzymać kasę w jednym banku, żeby mieć lepszą ofertę kredytową. (Zwłaszcza, gdy się potrzebuje 2 baniek na już jak ja. ;)) Za to mama Polbank sobie chwali.
Jeden kumpel bardzo chwali Toyota Bank, do którego się przeniósł z mBanku. Ma tam konto osobiste, firmowe i płaci za kartę 54 zł rocznie. :D (Nie jest blondynem.)

0

W Kredyt Banku dają na dwa lata wszystko po 0zł (prowadzenie konta, karta debetowa, wypłaty ze wszystkich bankomatów, przelewy internetowe), pod warunkiem, że wykonujesz miesięcznie przynajmniej 5 operacji bezgotówkowych (czyli płatności kartą debetową w sklepach). Środki na koncie do kwoty 3tyś zł są oprocentowane 7% rocznie. Poza tym możesz również dostać do konta kartę kredytową z oprocentowaniem promocyjnym 9,99% przez rok oraz limit w koncie z oprocentowaniem promocyjnym 11,99% również na rok. Wszystkie sprawy możesz załatwić w dowolnej placówce banku.

To, że oferta jest na dwa lata to dla niektórych duża wada ale w innych bankach też nie masz gwarancji, że któregoś dnia nie podwyższą opłat.

0

Ing - wszystko co robisz poza placówką jest darmo, czyli przelewy internetowe, wszystkie bankomaty, wszystkie modyfikacje konta przez internet (otworzenie oszczędnościowego itp.). Za kartę nie płacisz, jeżeli min. 300 zł nią wydasz.

0

Masz eKonto? Bo te podniesione opłaty z tego co się orientuje to dwa złote za kartę, chyba że zrobisz odpowiednią ilość transakcji bezgotówkowych.

0

ja mam Inteligo, takie sobie; całkowicie wirtualni, wszystko się przez telefon załatwia; opłat za utrzymanie konta nie ma przy saldzie >100zł, za kartę kodów do przelewu ściągali jakąś opłatę, ta bankomatowa jeśli dobrze kojarzę jest darmowa; za przelew 99gr; ale konto można podpiąć pod PayPala, bo karta ma zdolności kredytówki-cos tam z numerami czy jakoś tak (mbankowa jeszcze daje radę, i mocno wydaje mi się, że żadna inna); nie wiem jak opłaty bankomatowe- zapomniałam kodu i używam do robienia przelewów/płacenia kartą tylko

a, i podczas płacenia kartą zostaniesz poproszony o podpis a nie o wklepanie pin-zielony (chyba oni jedni sie z tym zostali tylko)

0

http://getinonline.pl/Konto_skarbonkowe
Całkowicie darmowe bez względu na korzystanie (dodatkowo zarabiasz za korzystanie - realnie 5zł/mc)

  • wszystkie bankomaty darmowe + całkiem fajne lokaty i konto oszczędnościowe (w stylu eMax plus tylko z większym procentem)

mBank przy tym wypada słabo

0

Eurobank polecam, darmowe wyplaty z wszystkich bankomatow, rachunki oszcz4ednosciowe z dzienjna kapitalizacja, do tego jeszcze nie trafilem na pad systemu:)

0

Ja gdybym zmieniał bank, to wymagałbym przede wszystkim:

  • natychmiastowego smsa po każdej transakcji (karta, wykonanie przelewu itd) zawierającego: kwotę transakcji, pozostałe środki na koncie
  • karty z możliwością podpięcia do paypala

To właśnie mnie trzyma przy Inteligo, ale nie podoba mi się karta bez pinu (na podpis) oraz to że nie można nic załatwić w oddziale PKO BP. Nie słyszałem aby inne banki oferowały usługę smsów w takiej postaci - dostaje smsa maksimum kilka sekund np po wypłacie gotówki z bankomatu albo zapłaceniu kartą w sklepie. Ktoś z was ma taką samą usługę działającą tak samo dobrze? (tylko nie pisać że 1 sms dziennie albo że sms nie zawiera którejś z tych 2 informacji i takie tam bo wyśmieję)

W Kredyt Banku dają na dwa lata wszystko po 0zł (prowadzenie konta, karta debetowa, wypłaty ze wszystkich bankomatów, przelewy internetowe), pod warunkiem, że wykonujesz miesięcznie przynajmniej 5 operacji bezgotówkowych (czyli płatności kartą debetową w sklepach).

Szkoda tylko, że zarządzanie kontem przez internet to śmiech na sali - nie można tam nawet zablokować karty jak zgubisz.

0
othello napisał(a)

W Kredyt Banku dają na dwa lata wszystko po 0zł (prowadzenie konta, karta debetowa, wypłaty ze wszystkich bankomatów, przelewy internetowe), pod warunkiem, że wykonujesz miesięcznie przynajmniej 5 operacji bezgotówkowych (czyli płatności kartą debetową w sklepach).

Szkoda tylko, że zarządzanie kontem przez internet to śmiech na sali - nie można tam nawet zablokować karty jak zgubisz.

W przypadku zgubienia karty wystarczy wykonać jeden telefon i zablokują. Co do pozostałej funkcjonalności serwisu KB to działa podobnie do innych tego typu serwisów, nie rozumiem w ogóle tej uwagi, że "to śmiech na sali".

0

A nową kartę zamówisz (online) czy też trzeba dzwonić?

0
othello napisał(a)

A nową kartę zamówisz (online) czy też trzeba dzwonić?

Tak w KB każdą kartę, kredyt czy lokatę można zamówić składając wniosek online przez serwis internetowy. Poza tym czy wykonanie telefonu to większy problem niż skorzystanie z Internetu?

0

No pewnie ze większy, loguję się i mam pod ręką to co chcę - dużo szybciej i sprawniej. Jeżeli mam do wyboru 3 razy kliknąć albo przez 15 minut czekać na konsultanta, wprowadzać hasło telefoniczne z klawiatury telefonu. Lub słuchać maszyny i wybierać opcje z klawiatury telefonu to wolę przez neta.

Skoro jest zarządzanie kontem przez internet to powinno tam być wszystko.

0

Jeżeli gubisz swoją kartę co drugi dzień to rzeczywiście masz k*** problem ,tylko nie wiem czy większy sam ze sobą, czy z zastrzeżeniem karty w KB?!

0
othello napisał(a)
  • natychmiastowego smsa po każdej transakcji (karta, wykonanie przelewu itd) zawierającego: kwotę transakcji, pozostałe środki na koncie

A co to daje?

0

Spytam inaczej - uważasz że to przeszkadza/jest niepotrzebne? Mi daje to że dokładnie w każdej chwili widzę co się dzieje na moim koncie - wygoda i komfort. Inaczej bym musiał wchodzić w historię przelewów po zalogowaniu.
Mogę nawet wysłać smsa do banku i w odpowiedzi otrzymam wyciąg z historią transakcji. Po prostu dużo szybsze i wygodniejsze. Na przykład czekam na przelew i nie muszę ciągle logować się i sprawdzać czy już jest, bo otrzymam smsa gdy przyjdzie.

0

Opowiem wam historię na temat.
Podjeżdżam sobie do KFC, zamawiam co trzeba, płacę kartą kredytową. Pan w okienku bardzo zafrapowany mówi mi po chwili, że nie bardzo ta transakcja wyszła i że oni mają kłopoty z terminalem, i poprzedniemu klientowi też wyświetliło "transakcja odrzucona", tyle że on od razu dostał smsa, w którym było napisane, że nie odrzucona. KFC oczywiście odda pieniążki, jak wrócę do nich z wyciągiem, że mi obciążyło, ale tymczasem muszę zapłacić inaczej.
A panu z smsem oddali pieniążki od razu.

0

No mi też przydarzyło się kilka razy coś podobnego, raz nawet kasjerka walnęła się gdy wbijała kwotę na terminal - jeszcze przed wyjściem ze sklepu o tym wiedziałem, inaczej to by mogło umknąć bo przecież nikt nie przegląda codziennie historii konta i nie porównuje z paragonem ze sklepu...

0
othello napisał(a)

przecież nikt nie przegląda codziennie historii konta i nie porównuje z paragonem ze sklepu...

Widocznie jestem nikim. :)
Zawsze w dniu, w którym robiłem jakieś zakupy albo wypłacałem kasę z bankomatu sprawdzam stan zadłużenia na karcie, blokady i stan konta. To zajmuje raptem 5 minut. Chociaż faktycznie, takie smsy to miłe ułatwienie tego. Tylko nie byłaby to raczej dla mnie krytyczna usługa.
A w ogóle, to w mBanku można takie coś aktywować, tylko jeden taki kosztuje 13-20 groszy, więc nie bardzo mi się to widzi.

0

Nikt nie korzysta z HSBC? Konto fakt kosztuje 10 zł /m-c (jeśli wpływa miesięcznie bodaj 2,5 tys. zł), ale wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie za free, możliwość zakładania kont w innych krajach od ręki (chyba podpinają pod aktualne konto), brak przewalutowań za granicą jeśli płaci się w euro / $USD albo funtami (w innym przypadku przewalutowanie na USD). Dodatkowo wspomniana wcześniej funkcja Alert SMS, możliwość ubezpieczenia przy wyjazdach, w razie kradzieży portfela za granicą w najbliższym banku HSBC wypłacają do 2000 USD (niestety trzeba oddać :P). Założyłem w związku z wyjazdem na praktyki i koniecznością posiadania konta w EUR. W dotychczasowym banku BPH zaśpiewali mi ok. 12 zł za transakcje kartą za granicą (kartą do konta walutowego), więc im podziękowałem. Poza tym obsługa w BPH jest słaba, w HSBC bardzo dobra.

0

Brzmi dość ciekawie, ale to raczej dla wąskiego grona odbiorców. Większość ludzi, którzy mieszkają w Polsce i nie wyjeżdżają zbyt często nie jest to potrzebne, a 10 zł/mies to nie tak mało. Co do bankomatów za free, to w Inteligo tez już jest, a usługa ta kosztuje bodajże 5 zł/mies przy jednoczesnym brak opłat za utrzymanie konta (pod warunkiem odpowiednio wysokich wypłat z konta co miesiąc np. przy płaceniu kartą)

0

W mBank rowniez za 5 zl/m-c wyplaty ze wszystkich bankomatow w polsce i na swiecie sa za darmo.

0

Przy okazji przeglądania tej dyskusji u góry wyświetliła mi się reklama z Krzysztofem Materną i Wojciechem Mannem :)

0
unikalna_nazwa napisał(a)

http://getinonline.pl/Konto_skarbonkowe
Całkowicie darmowe bez względu na korzystanie (dodatkowo zarabiasz za korzystanie - realnie 5zł/mc)

  • wszystkie bankomaty darmowe + całkiem fajne lokaty i konto oszczędnościowe (w stylu eMax plus tylko z większym procentem)

mBank przy tym wypada słabo

2/ Prowadzenie rachunku - miesięcznie (opłata pobierana 11. dnia każdego miesiąca) * gdy w ciągu poprzedniego miesiąca kalendarzowego nie wystąpiły wpływy z innego banku na rachunek w łącznej kwocie co najmniej 750 zł bez opłat lub 9,99 zł*
Tabela Opłat i Prowizji obowiązująca od 3.10.2011 (371,65 KB)

U mnie (student) wygląda to tak że raz wpłynie ponad 750zł raz nie. Tak się składa że założyłem sobie to konto oszczędnościowe ale dopiero potem wyczytałem to w cenniku. Nie chciałbym płacić miesięcznie 10 zł. Tak więc czy jak nic nie przeleje na to konto oszczędnościowe to czy będzie pobierało mi opłatę? Jak myślicie?

0

SMS-y przy transakcjach dają też świadomość jak długo czasami idzie przelew. Przy wypłacie w bankomacie albo płatności kartą w sklepie smsa dostaję natychmiast (jeszcze przed podpisaniem świstka w sklepie, ciekawe co by było gdybym odmówił podpisania ;-)
Ale już płatność na Allegro albo zwykły przelew potrafią iść kilka dni, jeśli po drodze były jakieś święta i weekendy.

0
demoo napisał(a)
unikalna_nazwa napisał(a)

http://getinonline.pl/Konto_skarbonkowe
Całkowicie darmowe bez względu na korzystanie (dodatkowo zarabiasz za korzystanie - realnie 5zł/mc)

  • wszystkie bankomaty darmowe + całkiem fajne lokaty i konto oszczędnościowe (w stylu eMax plus tylko z większym procentem)

mBank przy tym wypada słabo

||=2/ Prowadzenie rachunku - miesięcznie (opłata pobierana 11. dnia każdego miesiąca) * gdy w ciągu poprzedniego miesiąca kalendarzowego nie wystąpiły wpływy z innego banku na rachunek w łącznej kwocie co najmniej 750 zł||bez opłat lub 9,99 zł*
Tabela Opłat i Prowizji obowiązująca od 3.10.2011 (371,65 KB)

U mnie (student) wygląda to tak że raz wpłynie ponad 750zł raz nie. Tak się składa że założyłem sobie to konto oszczędnościowe ale dopiero potem wyczytałem to w cenniku. Nie chciałbym płacić miesięcznie 10 zł. Tak więc czy jak nic nie przeleje na to konto oszczędnościowe to czy będzie pobierało mi opłatę? Jak myślicie?

Czy Tobie się czasem nie pomieszała oferta Getin Banku z Getin Online? Bo ten pierwszy faktycznie wymaga wpływów na konto, ten drugi nie.

0

#somekind masz rację. ;) niepotrzebnie zacząłem tak szybko panikować.
ale przelewy za to są płatne 5zł (internetowe) na tym koncie oszczędnościowym. co jest trochę beznadziejne
http://getinonline.pl/egetin/doc/tabela_oplat_i_prowizji_konto_oszczednosciowe.pdf

0

Ja mam konto w Alior Banku i nie płacę nic za wyciąganie kasy z żadnych bankomatów, nie płacę nic za przelewy, dostaję smsy po każdej transakcji na moim koncie. A największym plusem jest to, że wszystko mogę załatwić przez internet. Tylko jest kruczek, że na konto musi wpływać co miesiąc przynajmniej 1500zł lub musisz mieć 10 000zł na koncie 1 dnia miesiąca w innym wypadku, zapłacisz parę złotych za prowadzenie konta.

0

Getin Online jest jakiś tragiczny, jakieś dziwne zwisy mają i przelewy zewnętrzne odrzuca, a w przypadku wewnętrznych potrafią zniknąć pieniądze z jednego konta, a na drugie nie dotrzeć.

A w ogóle, to mBank ma takie pomysły, że ja solę: http://www.mbank.pl/lp/msaver/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1