PhotoMake - obiecana BETA

0

Hej :) Zgodnie z moja obietnica daje wersje beta mojego programu. Brakuje w niej chociazby okna powitalnego ktore bedzie posiadalo "odsylacze" do strony internetowej i zamieszczonych tam artykulow.

W programie brakuje takiej podstawowej rzeczy jak... ikona. Ale oczywiscie to wszystko nie ma znaczenia bo zostanie to dodane pozniej. Chcieliscie tylko zobaczyc "co to w ogole jest?". A wiec daje.

Bylbym wdzieczny o zglaszanie wszelkich problemow. Tych malych i tych duzych. Wyeliminowalem to o czym juz pisalem czyli aktywnosc okien ktora powinna byc w danym momencie nieaktywna. poprawilem tez kilka mniejszych rzeczy, ktore mysle pozytywnie wplyna na program i przyjemnosc uzytkowania z nim :)

coz tu dodac wiecej? Na razie nie bede pisal co program potrafi etc. Sami zobaczycie. Rozpisze sie nieco przy prawdziwej premierze.

A wiec... milego przerabiania zdjec :P

download: (prawie 16 mb)
http://www.speedyshare.com/files/25250930/Project1.exe

0

Przepraszam, ale korzystanie z tego to katorga. Żeby zaznaczyć obszar muszę podać współrzędne i wielkość zaznaczenia z palca?

0

Ale jak z palca??
Zaznaczasz i pojawia Ci sie czarna kreska ( przerywana ) :) to jest zaznaczenie :)
A zaznaczasz przy pomocy suwakow :)

0
  1. I właśnie dlatego, że przy pomocy suwaków, to jest do d**y :P Widziałeś Photoshopa, Paint Shop Pro albo GIMPa? Zobacz jak tam jest realizowane zaznaczenie i koniecznie to popraw :)
  2. Gdzie opcja tworzenia nowego pliku?
  3. Gdzie opcja zamykania aktualnie otwartego pliku?
    To tyle na początek :) Powodzenia
0

Dziekuje :). Prosze wlasnie o takie wypunktowane minusy. Czego brak, co poprawic etc. Licze tylko na to ze bugow nie bedzie :P
2.) co do nowego pliku to tak sie zastanawiam czy to zrobic. Czemu? Bo program sluzy przede wszystkim do modyfikowania zdjec. Raczej do tworzenia nowego pliku jest slaby.
3.) w programie mozesz otworzyc tylko jeden plik jednoczesnie ( bedzie to poprawione w nowej wersji ). Wiec zamkniecie pliku / zdjecia to po prostu wybranie innego :P ( edit: zaraz lece na uczelnie wiec gdyby ktos cos jeszcze pisal ustosunkuje i wyjasnie jak wroce :P )

0

Niestety TOPÓR :]

No zaznaczanie to naprawdę koszmar. Cofanie się sypie - zrobię coś, cofnę, zrobię co innego i też cofnę i nagle wraca do tego co zrobiłem poprzednio i trzeba ponownie cofnąć. W ogóle w menu "Do tyłu" zamiast "Cofnij"?
No i ikony - czy muszą być takie bolszoje?? Jak w PhotoPolu.
A, jakiś efekt robiłem, który wyjeżdża za zaznaczenie.
GUI brrr...
16 MB exe? Karramba..
To tyle na razie, później popatrzę jeszcze, ale użyszkodnikiem tego na pewno nie zostanę i osobiście nie wróżę szału.

0

Narobiłeś, się przy filtrach i niepotrzebnie bo nie da się tego używać. To tak jak budować wieżowiec bez fundamentów. Na 10" nie mieszczą sie narzędzia na ekranie. Okienka z toolboxem, warstwami, kolorami etc. nie chcą się przesuwać wiec po co są skoro to i tak statyczne ? Logo nie mieści się na ekranie i go nie widać. Jak zminimalizujesz to nie da rady przywrócić i powstaje okienko ok 200x300 px.
Jak bym dało rade wygodnie obsługiwać to bym potestował ;/

EDYTA

Zaznaczanie to porażka. Tzn. Fajnie takie coś mieć DODATKOWO. Nie każdemu chce się obsługiwać klawiaturą wiec takie krokowe zaznaczanie myszką jest fajne, jednak musi byc normalne. Poza tym jak włącze zaznaczanie to okienko zaznaczania zajmuje pół obrazku i rzecz jasna jest nieprzesuwalne ;p

Za każdym właczeniem toolbox ma inny kształt i rozmiar.

0

Chyba wszystkie projekty OpenSource mają skopany interfejs więc przynajmniej nie będziesz wyjątkiem.

0
  • gdzie jest zoom?
  • gdzie jest wyłączanie poszczególnych warstw?
  • dlaczego prawy klik, który nic nie robi, jest dodawany do historii? To samo z splaszcz obrazek dla jednej warstwy.
  • krzywe i elipsy bez antyaliasingu.
  • rysowanie figur i zaznaczanie - porażka.
  • historia powinna zawierać nazwy komend, bo historia nr. ... niewiele mówi.
  • ikony jakieś takie duże i niechlujnie zrobione.
  • BŁĄD: pomimo zaznaczonej warstwy #1, której nie tworzyłem (sama się zrobiła przy ładowaniu obrazka :|), ściemnianie operowało na warstwie #0. Warstwa #1 miała krycie 0, a zachowywała się jakby miała 100.
  • dlaczego nowa warstwa jest kopią głównej?
  • o co chodzi z kopiuj i wklej? Uwzględnia to aktualne zaznaczenie?
  • Undo/redo nie działa jak należy...

Zgodzę się z lukas_gab, za bardzo skupiłeś się na efektach i filtrach, za mało na samym programie.

0
  1. Nie da się robić zaznaczeń kursorem.
  2. Narzędzia takie jak pędzel, gumka, spray działają bardzo wolno, przycinają się na moim kompie (Core 2 Duo 2.10GHz, 2GB RAM).
  3. Narzędzie wiadro i gumka nie działają tak jak się spodziewałem tj. tak jak w każdym innym programie graficznym.
  4. Okienka podręcznego z narzędziami nie idzie w żaden sposób zamknąć. Można jedynie wyłączyć je wybierając narzędzie "Strzałka".
  5. Nie wiem dlaczego w programie nie ma polskich liter...
  6. Brakuje narzędzia "ścieżki".
  7. Brakuje inteligentnych nożyc, zaznaczenia rozmytego, zaznaczenia odręcznego tzw. lasso.
  8. Brakuje zoomu.
  9. Brakuje możliwości przesuwania obiektów np. wcześniej wstawionego tekstu.
  10. Brakuje możliwości używania wielu narzędzi myszką zamiast z menu np. zaznaczenia, prostokąt, elipsa, krzywa linia, napis...
  11. Brakuje możliwości ustawienia pędzla z rozmytymi krawędziami.
  12. Brakuje wielu innych możliwości konfiguracji pędzla, np. stopnia pokrywania, skali, dynamiki. Nie mówiąc już o możliwości używania niestandardowych pędzli w tym pędzli użytkownika.
  13. Brakuje możliwości sumowania, odejmowania itd. zaznaczeń.
  14. Brakuje możliwości ustawienia stopnia krycia i trybu krycia dla wiadra.
  15. Brakuje możliwości tworzenia warstw w rozmiarze innym niż rozmiar warstwy głównej.
  16. Warstwy głównej nie można usunąć.
  17. Brakuje możliwości tworzenia przezroczystych warstw.
  18. Narzędzie napis tworzy napis na warstwie głównej, zamiast na warstwie aktywnej.
  19. Raz wstawionego napisu nie można zmodyfikować, przesunąć ani usunąć.
  20. Brakuje możliwości wyłączenia pojedynczych warstw.
  21. Brakuje możliwości połączenia tylko wybranych warstw.
  22. Brakuje możliwości ustawienia trybu krycia warstw.
  23. Brakuje możliwości wypełniania deseniem.
  24. Brakuje narzędzi takich jak prowadnice, siatka, linijki.
  25. Nie można wyświetlić dwóch i więcej zdjęć. Po otworzeniu kolejnego zdjęcia poprzedni znikają.
  26. Brakuje możliwości wklejenia zdjęcia jako nowa warstwa.
  27. Opcja wklej wkleja całą warstwę, zamiast skopiowanego/wyciętego fragmentu.
  28. Zdjęcie wielkości 1700 na 600 pikseli otwiera się ponad 7 sekund, w Gimpie te samo zdjęcie otwiera się krócej niż sekundę.
  29. Brak możliwości konfiguracji balansu kolorów dla cieni, półtonów i świateł. Przez to balans kolorów działa jak barwienie...
  30. Menu z filtrami jest zbyt rozbudowane (trzy główne menu, dziesiątki pozycji) przez co znalezienie czegoś jest nie lada kłopotem.
  31. Podobnie menu z gradientami jest przesadnie skomplikowane, nieczytelne. Wolałbym mieć możliwość tworzenia gradientów w sposób podobny jak w Gimpie i Photoshopie. Za pomocą jednego narzędzia. Fikuśne opcje mogą być jak najbardziej ale poukrywane w zakładkach menu podręcznego.
  32. Brak możliwości tworzenia gradientów z trzech i więcej kolorów. Ustawiania stopnia i trybu krycia tych gradientów.
  33. Brak możliwości skalowania, obracania, zmiany perspektywy itp. warstw.

Program jest bardzo rozbudowany. Z pewnością jego stworzenie kosztowało wiele czasu i wysiłku, za co wielki szacunek. Niestety mimo mnogości opcji jest bardzo niepraktyczny, nieporęczny, żeby nie powiedzieć do niczego się nie nadaje.

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że autor nie ma pojęcia o tworzeniu i obróbce zdjęć/grafiki w ogóle, a jego znajomość Photoshopa i Gimpa ogranicza się do klikania w kolejne wizardy filtrów. Gimp rzeczywiście nie posiada tylu filtrów co ten program. To jednak nie zmienia faktu, że możliwości Gimpa w zakresie obróbki zdjęć są dziesiątki razy większe i bardziej praktyczne niż tutaj.

Dodam jeszcze, że starałem się żeby ten post był jak najbardziej rzeczowy i mógł posłużyć jako ściągawka przy tworzeniu kolejnych wersji, które mam nadzieję, że się pojawią.

0
  • Uruchomił się zmaksymalizowany. Chciałem przenieść na drugi monitor, dwuklik na pasku, przeniesienie okna, dwuklik na pasku... WTF, dlaczego maksymalizacja nie jest dostępna?!
  • Po co jest otwieranie obrazka w okienku, skoro mogę i tak tylko jeden otworzyć?
  • Źle otwiera pliki. Otwieram plik JPG utworzony Nokią i dostaję obraz nie w kolorze, ale w line-art. Jakiś błąd w implementacji JPEG, bo pliki nie będące zdjęciami z telefonu zadziałały.
  • Fajne jest okno otwierania pliku z podglądem... ale wolałbym aktualną postać OpenDialog jaka jest w Windows Vista/7, nawet bez poglądu, ale ze skrótami moimi (tfu, "Favorites").
  • Wybrałem "efekt dywanu", dostałem okno ustawień z napisem "efekt muru"
  • Interfejs jest niespójny z interfejsem systemu operacyjnego
  • Okna potomne (np. "akceptacja zmian", która jest bez sensu swoją drogą) pojawiają się nie na środku okna rodzica, ale na... nie wiem gdzie. U mnie na głównym monitorze, a program jest na drugim.
  • Skalowanie procentami (zapis w określonym rozmiarze) by się przydało
  • Plus wady zaznaczania wspomniane powyżej.
0

Dużo AV się pojawia przy różnych filtrach (np. efekt Ortona).
Menu...
Skoro i tak dla większości (wszystkich?) filtrów / efektów wyskakuje okno, to tam można zrobić ustawianie wymaganych parametrów. Dla przykładu: Filtry / Rozmazanie pionowe - trzeba wybrać kanał (to po co jest okno kanały?) i dla każdego wybranego kanału: Srodek..., W gore..., W dol... te opcje powinny być razem z tymi suwakami Rozkład i Moc.
BTW polskie znaki w menu to pouciekali?
Jak tyś te 16MB wygenerował? Nie mów tylko, że każdy wariant tego samego filtru to osobna funkcja..
Napracować to się napracowałeś, ale ten soft będzie raczej jako praktyka dla Ciebie.
I w kolejnej wersji nie szukaj znowu nowej nazwy. Kiedyś musi być 2.0, 3.0.. :)

0

Bardzo dziekuje wszystkim za opisane bledy i braki :) wiekszosc kazdy ma podobne zdanie co ulatwi mi zbudowanie nowej wersji :)
a teraz ustosunkuje sie do kazdego punktu :)

Cofanie się sypie - zrobię coś, cofnę, zrobię co innego i też cofnę i nagle wraca do tego co zrobiłem poprzednio i trzeba ponownie cofnąć.

Tak wiem. Ale zdecydowalem sie na to gdyz nie jest to az tak uciazliwe. Mialem do wyboru:

  • zrobic tak jak jest
  • zrobic tak jak w photoshopie czyli zapamietywana jest ostatnia akcja.
    Zdecydowalem sie na 1 sposob. coz :)

W ogóle w menu "Do tyłu" zamiast "Cofnij"?

Moge zmienic :P

No i ikony - czy muszą być takie bolszoje?? Jak w PhotoPolu.

Daj jakis przyklad jakie bys chcial :P bo mi trudno zrobic te ikonki :P

A, jakiś efekt robiłem, który wyjeżdża za zaznaczenie.

jest jeden taki efekt ale niestety nie zostanie to poprawione :)

16 MB exe? Karramba..

No wiesz ikonki plus kod ( tak tak kod tez swoje wazy w tym przypadku ) i jeszcze male teksturki sa w programie :)

Na 10" nie mieszczą sie narzędzia na ekranie.

Ale ja tego nie robilem dla osob ktore maja 10". Moze jest to moja wina ale dzis ludzie takich monitorow nie robia :P

Okienka z toolboxem, warstwami, kolorami etc. nie chcą się przesuwać wiec po co są skoro to i tak statyczne ?

jak to nie :)? masz przycisk strzalek aby warstwy przeniesc

ogolnie lukas_gab uzywasz za malego monitora chyba do tego :P bo wady ktore opisujesz u mnie nie wystepuja :P ( balem sie wlasnie tego ze ktos bedzie mial inna rozdzielczosc i monitor )

gdzie jest zoom?

W tej wersji go nie bedzie ale zapewniam ze w nowej bedzie :)

gdzie jest wyłączanie poszczególnych warstw?

prawym i usun :)

dlaczego prawy klik, który nic nie robi, jest dodawany do historii? To samo z splaszcz obrazek dla jednej warstwy.

prawy klik to to samo co lewy dla obrazka. Natomiast splaszczanie gdy jest tylko jedna zostanie poprawiona :) dzieki za uwage :)

krzywe i elipsy bez antyaliasingu.

sprobuje poprawic w nowej wersji :)

historia powinna zawierać nazwy komend, bo historia nr. ... niewiele mówi.

bedzie dodane to w nowej wersji gdyz w tej szczerze mowiac niewiedzialem jakie filtry mi sie uda zrobic :)

BŁĄD: pomimo zaznaczonej warstwy #1, której nie tworzyłem (sama się zrobiła przy ładowaniu obrazka :|), ściemnianie operowało na warstwie #0. Warstwa #1 miała krycie 0, a zachowywała się jakby miała 100.

Miales zaznaczona glowna warstwe? czy ta nizej? opisz dokladniej bo nie wiem od czego liczysz to #1 :) bedzie poprawione jak tylko wyjasnisz :)

dlaczego nowa warstwa jest kopią głównej?

bo nie ma pustych pikseli. beda one w nowej wersji :)

o co chodzi z kopiuj i wklej? Uwzględnia to aktualne zaznaczenie?

Nie uwzglednia ale tak sobie mysle ze dopisze kod i bedzie uwzgledniac :)

  1. Narzędzia takie jak pędzel, gumka, spray działają bardzo wolno, przycinają się na moim kompie (Core 2 Duo 2.10GHz, 2GB RAM).

Niestety wiem czym jest to spowodowane i tez dopiero w nowej wersji bedzie to poprawione :)
dodam jedynie ze dodane zostana przy okazji rozne rodzaje pedzla rowniez te ktore stworzy sobie uzytkownik :)

  1. Narzędzie wiadro i gumka nie działają tak jak się spodziewałem tj. tak jak w każdym innym programie graficznym.

A czemu wiadro tak nie dziala :)? Gumka moze nieco inaczej bo te puste piksele :)

  1. Okienka podręcznego z narzędziami nie idzie w żaden sposób zamknąć. Można jedynie wyłączyć je wybierając narzędzie "Strzałka".

A to akurat bylo zamierzone. Zle ?:) przeszkadza? jesli tak to w nowej wersji tego nie bedzie :)

  1. Nie wiem dlaczego w programie nie ma polskich liter...

No w sumie lenistwo :P

  1. Brakuje narzędzia "ścieżki".

hmmm no to trzeba chyba poczekac z tym do nowej wersji.

  1. Brakuje inteligentnych nożyc, zaznaczenia rozmytego, zaznaczenia odręcznego tzw. lasso.

Tak wiem pisalem o tym juz kiedys i obiecalem ze w nowej wersji to dodam. W tej byloby to niezbyt udane.

  1. Brakuje możliwości przesuwania obiektów np. wcześniej wstawionego tekstu.

do tego przydalyby sie puste piksele. Bo samo przesuwanie to narzedzie "plaster" ale wtedy przesunie sie calosc :)

  1. Brakuje możliwości ustawienia pędzla z rozmytymi krawędziami.

Bedzie dodane w nowej wersji. Bylo wstepnie dodane w tej ale program jeszcze wolniej dzialal.

  1. Brakuje wielu innych możliwości konfiguracji pędzla, np. stopnia pokrywania, skali, dynamiki. Nie mówiąc już o możliwości używania niestandardowych pędzli w tym pędzli użytkownika.

Tak jak obiecalem bedzie to dodane w nowej wersji. Krycie etc mozna ominac i efekt bedzie identyczny. (nawet da sie zrobic pedzel rozmyty ) brakuje jednak niestandardowych ksztaltow i bedzie to dodane tak jak obiecalem w nowje wersji :)

  1. Brakuje możliwości sumowania, odejmowania itd. zaznaczeń.

do tego sluzy w moim programie maska :)

  1. Brakuje możliwości ustawienia stopnia krycia i trybu krycia dla wiadra.

powiel warstwe i na niej dzialaj i ustal krycie. Ale w nowej wersji wszystkie narzedzia beda mialy stopien krcyia :)

  1. Brakuje możliwości tworzenia warstw w rozmiarze innym niż rozmiar warstwy głównej.

pomysle i mysle ze zrobie w nowej wersji.

  1. Warstwy głównej nie można usunąć.

Zrobilem to specialnie. Po co ja usuwac :P?

  1. Narzędzie napis tworzy napis na warstwie głównej, zamiast na warstwie aktywnej.

OOO to bede zaraz musial to sprawdzic.

  1. Brakuje możliwości wyłączenia pojedynczych warstw.

prawy i usun :)

  1. Brakuje możliwości ustawienia trybu krycia warstw.

Masz takie filtry. W menu obrazek. W nowej wersji dodam to jako tryby i filtry :)

  1. Brakuje narzędzi takich jak prowadnice, siatka, linijki.

dodam w nowej wersji jesli bedzie potrzeba :P ja po prostu nigdy tego nie potrzebowalem :P

  1. Nie można wyświetlić dwóch i więcej zdjęć. Po otworzeniu kolejnego zdjęcia poprzedni znikają.

To jest zrobione umyslnie. Ale w nowej wersji prawie wszystko bedzie dynamiczne i bedzie mozna otworzyc kilka zdjec :)

  1. Brakuje możliwości wklejenia zdjęcia jako nowa warstwa.

Moze nawet dodam to w tej wersji :)

  1. Zdjęcie wielkości 1700 na 600 pikseli otwiera się ponad 7 sekund, w Gimpie te samo zdjęcie otwiera się krócej niż sekundę.

Tak wiem. I wiem czemu i bedzie to poprawione w nowej wersji i otwieranie obrazka bedzie rownie szybkie jak w gimpie :)

  1. Brak możliwości konfiguracji balansu kolorów dla cieni, półtonów i świateł. Przez to balans kolorów działa jak barwienie...

Bede musial z tym pokombinoac

  1. Menu z filtrami jest zbyt rozbudowane (trzy główne menu, dziesiątki pozycji) przez co znalezienie czegoś jest nie lada kłopotem.

kwestia przyzwyczajenia. Innego pomyslu na to nie mialem :P

  1. Podobnie menu z gradientami jest przesadnie skomplikowane, nieczytelne. Wolałbym mieć możliwość tworzenia gradientów w sposób podobny jak w Gimpie i Photoshopie. Za pomocą jednego narzędzia. Fikuśne opcje mogą być jak najbardziej ale poukrywane w zakładkach menu podręcznego.

Przyznam ze te w GIMP-ie i photoshopie jest z deczka pro :) nie mialem pomyslu jak to zrobic ale w nowej wersji nad tym pomysle :)

  1. Brak możliwości tworzenia gradientów z trzech i więcej kolorów. Ustawiania stopnia i trybu krycia tych gradientów.

Latwo to zrobic ale w tej wersji nie bede mial jak tego dodac raczej.

Dodam jeszcze, że starałem się żeby ten post był jak najbardziej rzeczowy i mógł posłużyć jako ściągawka przy tworzeniu kolejnych wersji, które mam nadzieję, że się pojawią.

Jak najbardziej :) za co bardzo dziekuje. Kazda rada to cos co mi mowi czego brakuje :)

Uruchomił się zmaksymalizowany. Chciałem przenieść na drugi monitor, dwuklik na pasku, przeniesienie okna, dwuklik na pasku... WTF, dlaczego maksymalizacja nie jest dostępna?!

Zaraz zobacze jak to bedzie wygladac. Jesli ok to dodam :)

Po co jest otwieranie obrazka w okienku, skoro mogę i tak tylko jeden otworzyć?

Aby estetycznie wygladalo i mozna ladnie przesuwac.

Źle otwiera pliki. Otwieram plik JPG utworzony Nokią i dostaję obraz nie w kolorze, ale w line-art. Jakiś błąd w implementacji JPEG, bo pliki nie będące zdjęciami z telefonu zadziałały.

Nie mam jak tego przetestowac niestety :(

Fajne jest okno otwierania pliku z podglądem... ale wolałbym aktualną postać OpenDialog jaka jest w Windows Vista/7, nawet bez poglądu, ale ze skrótami moimi (tfu, "Favorites").

Nowa wersja bedzie budowana na nowym sprzecie i beda tam rozne bajerki jesli sie przyda to nawet takie :)

Wybrałem "efekt dywanu", dostałem okno ustawień z napisem "efekt muru"

Ale efekt byl dywanu :)? blad pewnie w caption poprawie oczywiscie :P

Okna potomne (np. "akceptacja zmian", która jest bez sensu swoją drogą) pojawiają się nie na środku okna rodzica, ale na... nie wiem gdzie. U mnie na głównym monitorze, a program jest na drugim.

Nie testowalem tego na dwoch monitorach wiec nie wiem jak to wyglada :P Ale gdybys mial na jednym okienko to wyswietlaloby sie obok okienka z narzedziami.

Skoro i tak dla większości (wszystkich?) filtrów / efektów wyskakuje okno, to tam można zrobić ustawianie wymaganych parametrów. Dla przykładu: Filtry / Rozmazanie pionowe - trzeba wybrać kanał (to po co jest okno kanały?)

Tak mialo byc na poczatku jak piszesz. Ze wybieraz kanal klikajac na niego a potem efekt. Jaki Problem?
robiac to w ten sposob nie widzisz jak wyglada obrazek na wszystkich kanalach co jest najwazniejsze. Wiec zdecydowalem sie na to tak jak jest teraz :)

Srodek..., W gore..., W dol... te opcje powinny być razem z tymi suwakami Rozkład i Moc

.
W sumie racja bedzie to poprawione w nowej wersji.

Jak tyś te 16MB wygenerował? Nie mów tylko, że każdy wariant tego samego filtru to osobna funkcja..

Opisalem wyzej :) to ikonki tekstury a kod swoja droga. jest badz co badz 100 unitow :P

0

Szczerze mówiąc wstydziłbym się to pokazać nawet na zaliczenie przedmiotu.
Tragedia w każdym calu.

0

No chyba az tak zle nie jest. Ale ok kazdy ma swoje zdanie. W kazdym razie poczekam jeszcze z premiera i byc moze nawet napisze najpierw lepsza nowa wersje. Badz co badz kod juz mam wystarczy poprawic to wszystko o czym piszecie :)
I od razu w nowszym oprogramowaniu.

0

Niestety okna się nie przesuwają, są jak przylepione, a na tych 10 calach to uciążliwe jak nie można ich przesunąć. Program raz zminimalizowany nie maksymalizuje się. Za każdym razem jak włącza sie program toolbox ma inny rozmiar i kształt.Okna z warstwami, kanałami wychodzą poza obszar roboczy w taki sposób, że nawet suwaki nie pomagają bo i tak się nie mieści. No sorry, ale to nie są jakieś dziwaczne funkcjonalności jak pogięte wstawianie figur czy zaznaczanie, ale ewidentne bugi.

0

Ale to jest wina 10". ja programu nie robilem na taka wielkosc :)

0
  1. Wiadro domyślnie wypełnia całą przestrzeń kolorem (stopień krycia 100%), chyba że jest zaznaczenie lub wiadro ma stopień krycia niższy niż 100%.

  2. Ech weź włącz sobie Gimp i zobacz jak tam działa zaznaczenie... Są tam zaimplementowane cztery tryby:

  • domyślny: zastępuje zaznaczenie
  • dodaje nowe zaznaczenie do już istniejącego
  • odejmuje zaznaczenie od już istniejącego
  • zostawia część wspólną nowego i już istniejącego zaznaczenia
    Dodatkowo maska nie jest widoczna na zdjęciu, więc to się kompletnie nie nadaje do tego celu...
  1. To nie jest intuicyjne. Zamiast sobie wiadrem wypełnić warstwę bez względu na to co na niej jest, muszę tworzyć nową...

  2. Bardzo często warstwa pierwsza okazuje się być niepotrzebna po obróbce, więc blokada usunięcia warstwy jest sztucznym utrudnieniem i udziwnieniem. W Gimpie i Photoshopie jest możliwość usunięcia dowolnej warstwy w dowolnym momencie.

  3. Czyli przezroczystych warstw nie będzie?! To automatycznie skreśla ten program jako alternatywę do Photoshopa i Gimpa.

  4. "prawy i usuń" nie wystarczy... Ja nie chcę warstwy kompletnie usuwać tylko ją na moment wyłączyć żeby nie przeszkadzała w dalszej obróbce zdjęcia.

  5. To są przecież podstawowe narzędzia. Przykładowo robisz prowadnice aby zachować odpowiednie proporcje na zdjęciu. Chcesz dodać jakiś element na tej samej wysokości co inny itd. Fajna byłaby opcja gdyby takie obiekty jak napisy, wklejone fragmenty "przyklejały" się do prowadnic gdy użytkownik przesunie tam element.

  6. Ta opcja podobnie jak nr 17 jest niezbędna aby w ogóle ten program się do czegokolwiek nadawał poza zabawą.

Do interfejsu, wyglądu przycisków w ogóle się nie odnosiłem, ponieważ to najmniejszy problem. Szczególnie jeżeli to jest beta. Pytałeś na czym masz się wzorować... oczywiście na photoshopie i gimpie. Ikonki powinny przypominać te z tych najpopularniejszych programów, ponieważ tylko w ten sposób każdy nowy użytkownik szybko odnajdzie się w tym programie. W innym wypadku będzie musiał poświęcić więcej czasu na jego nauczenie się, co najczęściej przyczynia się do tego, że w ogóle z programu rezygnuje.

0

W tej wersji go nie bedzie ale zapewniam ze w nowej bedzie :)

Heh, nie wypuszczaj żadnej wersji bez zooma. Nawet podgląd w windowsie ma zooma!

Miales zaznaczona glowna warstwe? czy ta nizej? opisz dokladniej bo nie wiem od czego liczysz to #1 :)

Od zera ;) Warstwa #0 to pierwsza warstwa w twoim programie, zatem jest to warstwa główna. W sumie powinieneś zrobić tak jak jest w PS, czyli warstwa główna jest na samym dole - takie ułożenie jest bardziej intuicyjne.

bedzie dodane to w nowej wersji gdyz w tej szczerze mowiac niewiedzialem jakie filtry mi sie uda zrobic :)

No to chyba z projektem coś nie tak, jeśli to było problemem.

bo nie ma pustych pikseli.

To po co te warstwy?!

prawy i usun :)

Chodzi o Twoją aplikację? :>

0
polaczek17 napisał(a)

Ale to jest wina 10". ja programu nie robilem na taka wielkosc :)

Super, brak opcji maksymalizacji, przyczepione okna na stałe jest zależne od 10" , no to ja się nie dziwie, że to tak wygląda ... Dla ciekawostki dla 19" tak samo się zachowuje. Wielkość monitora nie powinna być problemem a tak to masz szmelc który bez względu na wilekość rozdzielczości nie działa dobrze ....

0

Dla ciekawostki dla 19" tak samo się zachowuje. Wielkość monitora nie powinna być problemem a tak to masz szmelc który bez względu na wilekość rozdzielczości nie działa dobrze ....

Klamstwo -_- Ja uzywam 19" wiec z deczka dziwne by bylo gdyby program tak sie zachowywal. No chyba ze uzywasz rozdzielczosci 640x 480 czy jakies podobnej :)

  1. Czyli przezroczystych warstw nie będzie?! To automatycznie skreśla ten program jako alternatywę do Photoshopa i Gimpa.

W tej wersji nie. Ale wyglada na to ze jej nie wypuszcze tylko zrobie nowa ulepszona ze wszsytkim tym co opisujecie :) i tam bedzie :)

  1. "prawy i usuń" nie wystarczy... Ja nie chcę warstwy kompletnie usuwać tylko ją na moment wyłączyć żeby nie przeszkadzała w dalszej obróbce zdjęcia.

Rozumiem. Ok przyda sie taka funkcja faktycznie bedzie dodana :)

  1. To są przecież podstawowe narzędzia. Przykładowo robisz prowadnice aby zachować odpowiednie proporcje na zdjęciu. Chcesz dodać jakiś element na tej samej wysokości co inny itd. Fajna byłaby opcja gdyby takie obiekty jak napisy, wklejone fragmenty "przyklejały" się do prowadnic gdy użytkownik przesunie tam element.

No wlasnie ja roznie do tych prowadnic i przyklejania okien podchodze :P wkurza to czasem. Prawda :P? Mnie czasami wkurza. Ale jesli sie przyda to chetnie zrobie :)

Heh, nie wypuszczaj żadnej wersji bez zooma. Nawet podgląd w windowsie ma zooma!

Ok wersja z zoomem bedzie dodana i ta zostanie wypuszczona.

Od zera ;) Warstwa #0 to pierwsza warstwa w twoim programie, zatem jest to warstwa główna. W sumie powinieneś zrobić tak jak jest w PS, czyli warstwa główna jest na samym dole - takie ułożenie jest bardziej intuicyjne.

Kwetia przyzwyczajenia :) ale w sumie jak mam zaczynac od poczatku to moge tak zrobic :) Blad takze zostanie wyeliminowany.

No to chyba z projektem coś nie tak, jeśli to było problemem.

To nie bylo problemem, ale na poczatku nie spodziewalem sie ze zrobie tak duzo filtrow :P sadzilem ze bedzie ich troche mniej. Z czasem zaczalem wpadac na rozne inne pomysly i zostawaly dodane.

To po co te warstwy?!

Przezroczystosc przede wszystkim. ( bez pustych pikseli ). ale w nowej wersji bedzie "normalnie" :)

0

Odpaliłem w pracy, wyskoczył mi jakiś pusty program z milionem okienek wyposażonych w różne radiobuttony, comboboxy i scrollbary przy lewej krawędzi okna.
Tak to powinno wyglądać?

0
somekind napisał(a)

Odpaliłem w pracy, wyskoczył mi jakiś pusty program z milionem okienek wyposażonych w różne radiobuttony, comboboxy i scrollbary przy lewej krawędzi okna.
Tak to powinno wyglądać?

Zrób skrinszota.

0
somekind napisał(a)

Odpaliłem w pracy, wyskoczył mi jakiś pusty program z milionem okienek wyposażonych w różne radiobuttony, comboboxy i scrollbary przy lewej krawędzi okna.
Tak to powinno wyglądać?

Dokładnie, niestety kolega polaczek doświadczenia w projektowaniu interfejsów nie ma i/lub nigdy z Photoshopa/Paint.Neta/Gimpa/Corela/MS Painta/wtf nie korzystał...

0

Program mial sie nazywac "dupa1" a nazywa sie "Project1". Co jest?

0

A niby jaki interfejs mialem zrobic :P? masz po lewej narzedzia po prawej historie, warstwy, kanaly i kolory. Niby jak to zrobic inaczej?
Chetnie poslucham no skoro jest zle to powiedzcie jak mam zrobic by bylo dobrze. Bo na razie jesli chodzi o inteerfejs nie uslyszalem wskazowek. Slysze tylko ze "zle". Z opcjami roznymi wymieniliscie czego brak i co poprawic wiec ok. Ale co w takim razie z interfejsem :)?

0

Po prostu odpal jakiegoś GIMPa, PS.. i popatrz. No tak, narzędzia masz po lewej.. ale zrób te ikonki porządnie. 16x16, no max 24x24.
Okna narzędzi, warstw, kanałów... powinny pamiętać swoje położenie z poprzedniego odpalenia programu, bo tak to trzeba za każdym razem znowu je przestawiać. Zmniejsz im belki, ustaw BorderStyle na inny niż Sizeable, bo przecież i tak nie można zmieniać rozmiaru a cursor sugeruje, że tak.
Program nie pyta przy próbie jego zamknięcia o zapisanie zmian.
Tak w ogóle np.: Filtry dodatkowe / Efekt wody to w sumie powinny być robione przez Ciebie, a nie zwykłym nakładaniem tekstury (stąd te 16MB exe). I to jeszcze jak się poprzesuwa w X, Y to widać granice tekstur.
Wiele filtrów ma AV. Nawet w jakimś dzielenie przez zero wyskoczyło. Coś słabo testowałeś :]

0

ale zrób te ikonki porządnie. 16x16, no max 24x24.

O wlasnie juz to jest konkret. Ok bedzie tak zrobione :)

Okna narzędzi, warstw, kanałów... powinny pamiętać swoje położenie z poprzedniego odpalenia programu, bo tak to trzeba za każdym razem znowu je przestawiać.

Chcialem to zrobic zapisujac wartosci w rejestrze ale balem sie ze windows7 i vista beda sypac bledami wtedy, a nie mam jak tego przetestowac. Prosilbym tutaj o jakas rade czy bez problemu i bolu mozna zapisac ustawienia takie do rejestru czy gdzie :)?

Zmniejsz im belki, ustaw BorderStyle na inny niż Sizeable, bo przecież i tak nie można zmieniać rozmiaru a cursor sugeruje, że tak.

Ok nie ma problemu :)

Program nie pyta przy próbie jego zamknięcia o zapisanie zmian.

No tak, tez dodam oczywiscie :)

Tak w ogóle np.: Filtry dodatkowe / Efekt wody to w sumie powinny być robione przez Ciebie, a nie zwykłym nakładaniem tekstury (stąd te 16MB exe). I to jeszcze jak się poprzesuwa w X, Y to widać granice tekstur.

Postaram sie to zrobic extra w nowej wersji. Nad filtrami dlugo siedze i mysle ze uda sie cos zrobic. W tej wersji nie bardzo by to wyszlo ze wzgledu na dlugosc a raczej czas obliczen i gdybym zaimplementowal jakis algorytm to by strasznie dlugo to trwalo ( prawie jak dzialanie bez wskaznika )
W nowej wersji jednak bedzie wszystko poprawione :)

Wiele filtrów ma AV. Nawet w jakimś dzielenie przez zero wyskoczyło. Coś słabo testowałeś :]

A tak tak wiem filtry sa dobrze zrobione ale suwaczki nie pasuja nieraz. Ale chcialem to wzystko poprawic niedlugo. Kazdy z osobna suwak bym testowal. W sumie nie wiem jakim cudem wczesniej przeoczylem tego typu rzeczy ale wiedzialem o nich :P

dobrze wiec te rozne rzeczy beda dodane i poprawione :)
Czy ktos ma jeszcze jakies rady? I prosze o jakas podpowiedz do zapamietywania ustawien okna. Bo tak jak mowie nie wiem czy nowe windowsy nie bede sie pluc :P

0

Przezroczystosc przede wszystkim.

Mhm. A jak wstawić inną bitmapę do warstwy? Próbuję wklejać, to mi wkleja do wszystkich warstw.

Inna rzecz. otwieram plik A, tworze np. 5 warstw. Następnie otwieram plik B i... mam 5 warstw z plikiem B, z poprzednimi ustawieniami krycia :|

Czy ktos ma jeszcze jakies rady?

Tak. Napisz ten program od nowa. Silnik tego programu napisz bez użycia VCL-a, obiektowo. Zapoznaj się z wzorcami projektowymi, szczególnie command, żebyś później nie musiał pisać, że w historii nie ma nazw operacji, bo nie wiedziałeś ile będzie nowy efektów, filtrów czy opcji.

0

Mhm. A jak wstawić inną bitmapę do warstwy? Próbuję wklejać, to mi wkleja do wszystkich warstw.

Gradienty->nakladanie obrazkow roznymi metodami :)

Inna rzecz. otwieram plik A, tworze np. 5 warstw. Następnie otwieram plik B i... mam 5 warstw z plikiem B, z poprzednimi ustawieniami krycia :|

Ok moge resetowac ustawienia krycia. W sumie racja.

Tak. Napisz ten program od nowa. Silnik tego programu napisz bez użycia VCL-a, obiektowo. Zapoznaj się z wzorcami projektowymi, szczególnie command, żebyś później nie musiał pisać, że w historii nie ma nazw operacji, bo nie wiedziałeś ile będzie nowy efektów, filtrów czy opcji.

No to bedzie dosc duza przebudowa. ale na pewno bedzie wszystko poprawione i historia takze. Mam ja wykonac tak jak w photoshopie?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1