Kraków, spotkania programistyczne

0

Witam,

Jestem doświadczonym programistą (kwestionowalne, dyskusja poniżej :) ), chętnie poprowadzę serię spotkań dotyczących praktycznego programowania (także dla tych co jeszcze nie pracowali w branży). Inicjatywa jest non-profit, mam nadzieję że uczestnicy (ze mną włącznie) będą mieli okazję do nauczenia się czegoś. Więcej szczegółów oraz zapisy: http://goo.gl/4Lxp .

Pytania i kontakt - najlepiej na adres [email protected] , można też poniżej.

Zapraszam!

PS. propozycja skierowana do forumowiczów którzy mieszkają w Krakowie, lub nie boją się dojeżdżać.

Edycja: niektórzy kwestionują bycie doświadczonym programistą na piątym roku studiów (jak jest napisane w szczegółach, w ankiecie). Pisząc obiektywnie, mam przepracowane dwa lata na tym stanowisku, oraz różne projekty hobbystyczne za sobą. Subiektywnie każdy sobie sam oceni - a najlepiej, przekona się na pierwszym spotkaniu.

0

a co ty z tego będziesz mieć? jak chcesz się po prostu przysłużyć społeczeństwu to czemu po prostu nie zrobisz np kanału na youtube?

albo np konferencja na skypie czy też kamerka + chat żeby było to interaktywne
sam bym wtedy chętnie wziął udział
ale dojeżdżać kilka godzin do krakowa mi się nie widzi

0

Koleś z jednej strony piszesz, że jesteś doświadczonym programistą, a z drugiej w linku, który podałeś jest napisane, że jesteś studentem...

0

Napisz jakie masz te doswiadczenie, bo na razie to nie wyglada powaznie.

0
dfgdfag napisał(a)

a co ty z tego będziesz mieć?

Liczę, że też się sporo nauczę, prowadzenie takich spotkań to dla mnie świetna okazja do uporządkowania sobie wiedzy. Np. na pierwszy ogień pójdzie (prawdopodobnie) git, to temat gdzie każdy się może czegoś dowiedzieć (a mi się przyda nauka nowych komend).

0
t0m_k-tmp napisał(a)

Napisz jakie masz te doswiadczenie, bo na razie to nie wyglada powaznie.

Wyedytowałem pierwszy post i wpisałem informację.
"To" nigdy nie będzie wyglądać poważne (nie jestem firmą, projekt jest spontaniczny). Ale ryzyko jest małe - w najgorszym razie straci się jeden wieczór, a w najlepszym będzie seria spotkań po której każdy się czegoś nauczy.

0

Możesz spróbować zainteresować się spotkaniami lokalnych grup .NET lub JUG (Java Users Group), jeśli jesteś programistą którejś z tych technologii. Zazwyczaj grupy takie są na uczelniach i często chętnie przyjmą kolejnych prelegentów, zwłaszcza z doświadczeniem. To już zależy od lokalnej specyfiki.

Jeśli nie - organizacja takich rzeczy samemu może być problematyczna. Miejsce, czas, zapewnienie sobie sprzętu do prezentacji (rzutnik, tablica).

Powodzenia, nie będzie łatwo, ale może być fajny pomysł.

0
turmeric napisał(a)

Edycja: niektórzy kwestionują bycie doświadczonym programistą na piątym roku studiów (jak jest napisane w szczegółach, w ankiecie). Pisząc obiektywnie, mam przepracowane dwa lata na tym stanowisku, oraz różne projekty hobbystyczne za sobą. Subiektywnie każdy sobie sam oceni - a najlepiej, przekona się na pierwszym spotkaniu.

Dalej nic nie wiem, a mam do przejechania spory kawalek i nie chce jechac na cos co mnie nie interesuje lub mialoby byc slabej jakosci. Napisz cos o sobie wiecej i konkretnie o czym chcesz rozmawiac, o asemblerze na Z80 ?

0

Nie żeby jakaś kryptoreklama :D ale jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia to może spróbujesz zrobić wykład/warsztaty w ramach naszego AGHowego biwaku:
http://biwak-agh.blogspot.com/
Nie wiem z jakiej jesteś uczelni bo się tym nie pochwaliłeś, ale myślę że jakby tematyka była ciekawa to nie byłby to taki problem żebyś coś poprowadził.

Przy okazji taka mała reklama: jeśli ktos jest z krakowa to też zawsze na biwakowy wykład może wpaść. Tematyka wykładów/warsztatów jest z reguły ciekawa i często odbiega od tego o czym każdy na studiach słyszy ;)

0

Shalom - na biwaki może wpaść każdy, nie tylko z AGH ? Bo chętnie jakbym tylko miał możliwość zajrzałbym ; )

0

Tak, nie ma co do tego ograniczeń, a przynajmniej ja nigdy o takowych nie słyszałem i nie widziałem żeby ktoś komuś sprawdzał legitymację ;)

0

hmm, ogolnei w kraku jest sporo inicjatyw jak chociazby krakspot, iginite itp itd
polecam te spotkania bo prelegenci to czesto osoby z naprawde sporym doswiadczeniem z topowych firm z regionu i nie tylko (allegro, onet, motorola, i masa innych)

co do samej idei spotkania to hm... chetnie bym to zobaczyl, ale jedno wiem na pewno: z dwuletnim doswiadczeniem NIE jestes doswiadczonym programista :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1