Kupno samochodu z waznym przeglądem

0

Witajcie.
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa, gdy kupuję od kogos samochow, a ten pojazd ma jeszcze ważny przegląd(wbita pieczątka w dowodzie rejestracyjnym) przez 8 miesięcy, to czy muszę robić nowy przegląd, bo przecież w urzędzie wydadza mi nowy dowód rejestracyjny, na którym nie będzie tej pieczątki?

0

Na 95% nie.
Na pewno musisz w ciagu 2 tygodni zglosic kupno w urzedzie skarbowym i jak nie zglosisz to groza Ci jakies tam konsekwecje. W ciagu chyba 30 dni trzeba przerejestrowac samochod na siebie - tutaj lepiej najpierw sprawdzic w necie jakie dokumenty sa potrzebne i wszystkie "skolekcjonowac", bo (przynajmniej w lodzi) kolejki w urzedzie sa spoooore(przychodzisz 6-7 rano, o 8 otwieraja, kolo 9-10 dochodzisz do okienka). I szczesliwie dostajesz... dowod tymczasowy, ktory po miesiacu trzeba wymienic na nowy(to akurat podobno idzie szybko-kilka minut).

Co do dowodu tymczasowego - wie ktos moze czy stanie sie cos zlego jak w ustalonym terminie nie odebralem "normalnego dowodu"? Mysle, ze bedzie to spoznienie kolo 2 tygodni... :/

0

Będzie pieczątka, wbiją ci w urzędzie z datą ważności taką jak na poprzednim dowodzie.

0

A orientujecie się może czy muszę odkęcać tablice rejestracyjne i brać jes ze sobą do urzędu? Bo mam tablice z tej samej gminy w której mieszkam, czyli numery mogą zostać te same. Problem w tym ze sa to stare tablice (te czarne) i nie wiem czy bede je musiał tez wymienic na nowe?

0

Będziesz musiał wymienić. Jak dostaniesz dowód tymczasowy, to potem możesz sobie sprawdzić stan "produkcji" stałego na stronce, jak się pojawi że do odbioru, to do urzędu i kilkanaście minut czekania (coś tam pewnie grzebią jeszcze w swoich systemach itd).

0
cyriel napisał(a)

Co do dowodu tymczasowego - wie ktos moze czy stanie sie cos zlego jak w ustalonym terminie nie odebralem "normalnego dowodu"? Mysle, ze bedzie to spoznienie kolo 2 tygodni... :/

Sprawdź jaka jest "data ważności" na tymczasowym. Po tej dacie mogą Cię skasować przy rutynowej kontroli za jazdę bez papierów. Jeśli dowód tymczasowy ma trochę dłuższą ważność niż miesiąc to nic się nie stanie z "twardym" dowodem jak trochę poleży w urzędzie ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1