Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy

0

<font size="3">http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/</span>

Witam, co sądzicie o Pierwszym Wolnym Sondażu Wyborczym? Do tych wykonywanych na zlecenie mediów pewnie strasznie długo dobierają reprezentatywną grupę wyborców ;-)

0

Zaś internetowym może manipulować nawet znudzony gimnazjalista albo jakiś *chan...

0

PO 14.2%, PiS 59.8% [glowa]

0

@piechnat, a w tym sondażu większość głosujących i tak nie ma jeszcze prawa głosu. W dodatku nie jest on reprezentatywny, bo obejmuje tylko internautów, a w internecie jak wiadomo najwięcej do powiedzenia w takich ankietach ma młodzież, która jeszcze praw wyborczych nie ma.

0
Koziołek napisał(a)

@piechnat, a w tym sondażu większość głosujących i tak nie ma jeszcze prawa głosu. W dodatku nie jest on reprezentatywny, bo obejmuje tylko internautów, a w internecie jak wiadomo najwięcej do powiedzenia w takich ankietach ma młodzież, która jeszcze praw wyborczych nie ma.

No tak, ale sondaże TV podają, że w Internecie nie ma elektoratu Pis - tylko na wsi i w kościele w śród ludzi starych, którzy nie potrafiliby wejść na tę stronę - natomiast oświecona młodzież stawia na PO, dlatego ten sondaż jest moim zdaniem ewenementem.

0

@piechnat, inaczej w internecie jest elektorat anty-PO. Poza tym partie wpadły na ten genialny pomysł, że internetem można manipulować znacznie łatwiej niż tradycyjnymi mediami. Po raz pierwszy mamy kampanię o tak dużym nasileniu w sieci.

0

@piechnat a mnie ten sondaż nie dziwi. Wyznawcy (bo sympatykami takich fanatyków nazwać nie można) PiS są mało-liczni wśród młodych ludzi, ale za to są zdeterminowani. Proponuje rzucić okiem na komentarze na youtube czy na jakimś dużym portalu pod artykułami politycznymi ;) A jak wiadomo zmanipulować taką internetową ankietę nie trudno.

0

W uzupełnieniu słów Shalom'a zobacz co dzieje się na wykopie. Cycki opadają, jak mawiała moja znajoma, jazda po PO i GW jako źródle wszelkiego zła przechodzi ludzkie pojęcie. Można prowadzić kampanię w sposób kulturalny, ale można też w ordynarny czyli w stylu bojówek pisuaru.

0

Akurat patrząc po wykopie to są tam prawie wyłącznie zwolennicy UPR i cycków, z czego 90% to i tak młodzież w wieku szkolnym, nie posiadająca praw wyborczych.

0
Koziołek napisał(a)

Można prowadzić kampanię w sposób kulturalny, ale można też w ordynarny czyli w stylu bojówek pisuaru.

Nie można bo druga strona zajmuje się kłamstwem i oczernianiem w biały dzień przy oklasku redaktorów komercyjnych mediów, a jak raz po raz przypadkiem wyjdzie że są złodziejami rozprzedającymi kraj to strugają wariata i wszyscy o tym zapominają - taki przykładowy Niesiołowski, to jest taka zapluta łżąca menda, że od samego patrzenia robi się niedobrze, więc daruj sobie teksty o kulturze, sam jesteś ordynarny pisząc takie brednie.

P.S: Jaki masz interes w tym żeby mnie denerwować? ;-)

0

@piechnat, powiedz mi, czy jest jakaś partia, która była u władzy i nie można o niej z czystym sumieniem powiedzieć 'ta banda skurwysynów i złodziei'?

0

@piechnat, oj poruszyłeś delikatny temat Niesiołowskiego. Jest to jedyny działający aktywnie polityk z wyrokiem za "zbrojną próbę obalenia ustroju". Innymi słowy za walkę z komuną za pomocą metod terrorystycznych. Przed czapą uchroniła go tylko amnestia i stosunkowo kiepskie dowody. I kto jak kto, ale Niesiołowski ma naprawdę bardzo dobry życiorys by oceniać innych polityków.

0

No tak, ale sondaże TV podają, że w Internecie nie ma elektoratu Pis - tylko na wsi i w kościele w śród ludzi starych, którzy nie potrafiliby wejść na tę stronę.

Równie dobrze mogłyby udowadniać że Polak był pierwszym człowiekiem na księżycu, i tak bym w to nie uwierzył.

taki przykładowy Niesiołowski, to jest taka zapluta łżąca menda, że od samego patrzenia robi się niedobrze, więc daruj sobie teksty o kulturze, sam jesteś ordynarny pisząc takie brednie.

Nie ma to jak nauka kultury :]

Witam, co sądzicie o Pierwszym Wolnym Sondażu Wyborczym? Do tych wykonywanych na zlecenie mediów pewnie strasznie długo dobierają reprezentatywną grupę wyborców

Wiesz, myślę że dobierając odpowiednią grupę badanych można się dowiedzieć że wszyscy Polacy współpracowali z SB (oglądając media zresztą też). Czasami trzeba założyć że coś jest zgodne z prawdą.
I jeszcze jedno - wybory też sfałszowano? :/

0

@piechnat zademonstrował esencję PiSowskiej retoryki. Wszyscy dookoła kłamią albo są zmanipulowani przez służby specjalne i przez kłamliwe media (tyczy się to także zagranicznych mediów). No bo jak ktoś nie zmanipulowany mógłby nie dostrzegać geniuszu Jarosława :D
Najśmieszniejsze jest to że duża część wyznawców PiSu na prawdę w to wszystko wierzy! Ale to cała reszta społeczeństwa jest zmanipulowana, nie oni :D

0

A ja już dziś dwa razy na PIS zagłosowałem w tym sondażu. A niech mają, co mi tam!
Sto c**** im w dupę i kotwica w plecy, jak to mawiał Miś Uszatek.

0

Pojeździliście sobie po pisuarze? i co czujecie się teraz dowartościowani? :-D Na pewno, w końcu większość ma zawsze racje, na tym polega demokracja żeby trzymać się z większością - teraz do pełni szczęścia pozostaje wam jeszcze zaśpiewać piosenkę z waszym idolem oświecenia intelektualnego jak to czytałem w jednym komentarzu:
Boże strzeż nas przed mądrością naszych dzieci

  • Babcia [rotfl]
Shalom napisał(a)

Najśmieszniejsze jest to że duża część wyznawców PiSu na prawdę w to wszystko wierzy

Shalom:
Najsmutniejsze jest to, że duża część ogłupionej polskiej ciemnoty w ogóle tego nie dostrzega i na własne życzenie wiedzie w tym państwie żywot trzody chlewnej, mam nadzieję że się kiedyś obudzisz.

0
piechnat napisał(a)

w końcu większość ma zawsze racje, na tym polega demokracja żeby trzymać się z większością

Toteż większość wybrała parlament i prezydenta w 2005 roku. :)

Najsmutniejsze jest to, że duża część ogłupionej polskiej ciemnoty w ogóle tego nie dostrzega i na własne życzenie wiedzie w tym państwie żywot trzody chlewnej, mam nadzieję że się kiedyś obudzisz.

A najgłupsi są ci ludzie, którzy uważają, że jeśli ktoś nie jest z nimi, to jest przeciwko nim. Że jeśli nie popiera ich ukochanej i jedynej słusznej partyjki, to od razu popiera ich przeciwników. W tych małych główkach nie może się zmieścić, że są także inne opcje, że można mieć inne problemy i inne wartości w życiu.

0

Wyniki sondażu z lipca 2007:

Sondaż na grupie 1000 osób w wieku 13-24 lata przeprowadziła firma Millward Brown SMG/KRC. Młodzi, proszeni o wskazanie osoby publicznej, która prezentuje cenione przez nich cechy i poglądy, najczęściej wymienili Jerzego Owsiaka (40 proc.), Kubę Wojewódzkiego (32) i Szymona Majewskiego (30). Na kolejnych miejscach znaleźli się: Wojciech Cejrowski (27 proc.), Dalajlama (25), Ewa Drzyzga i Robert Kubica (po 22 proc.) Dziesiątkę autorytetów polskiej młodzieży zamykają: Donald Tusk (19 proc. wskazań), Marcin Prokop (18) i Monika Olejnik. Na liście nie znalazł się żaden pisarz ani naukowiec.

Tyle i tylko tyle wystarczy za komentarz do tego sondażu wyborczego. Dzieci NEO, trolle internetowe i inni bezrefleksyjni ludzie wykazują ostatnimi czasy niesamowitą aktywność i poparcie dla PiS oraz Kaczyńskiego. Nie muszę chyba przypominać, że wszystko zaczęło się od katastrofy w Smoleńsku oraz bezmyślnego naśladowania postaw i wypowiedzi ogólnie przyjętych za właściwe. Gdy Wojewódzki kilka lat temu wsadzał flagę Polski w g**no wszyscy bili mu brawo, zajął nawet drugie miejsce wśród autorytetów młodzieży (co przypomina powyższy cytat), teraz jest wrogiem publicznym nr 1, a w sieci wprost kipi od jadowitych komentarzy pod jego adresem. Teraz jak grzyby po deszczu wyrośli ludzie, którzy deklarują, że nie czytają GW, nie oglądają TVN, nie słuchają ESKI i nie piją Coca-Coli...

0

Ktoś tu się z polaczkiem na głowy pozamieniał...

0

Sondaż znacznie polepszył mi humor przed snem - są jednak jeszcze ludzie z jajem, którzy głoszą prawdę :D

PO jest daaaaaalekie od doskonałości, ba, nawet od dobrej partii, ale obecnie nic lepszego na scenie politycznej nie ma.
A PiS jak dla mnie mogłoby wyparować, z Jarkiem i Cymańskim na czele. (jeszcze był jeden, ale ten wyparował dość dosłownie...)

0

Jeszcze jeden sondaż tym razem pokazuje opinie dorosłych Polaków:

W ocenie TNS OBOP najnowsze wyniki mają charakter szczególny - zawierają deklaracje ludzi z okresu przed, w trakcie i po katastrofie.

Sondaż przyniósł znaczną poprawę ocen, jakie Polacy wystawiają prezydentowi. W porównaniu z poprzednim miesiącem odsetek not pozytywnych wzrósł o 25 punktów procentowych (z 27 do 52%), natomiast udział ocen negatywnych zmalał o 29 punktów procentowych (z 66 do 37%).

TNS OBOP zwraca uwagę, że notowania na tak wysokim poziomie Lech Kaczyński miał jedynie na krótko po objęciu urzędu prezydenta (w styczniu 2006 r.).

Sondaż pokazuje, że w dniach 8-9 kwietnia, czyli jeszcze przed katastrofą pod Smoleńskiem, notowania Lecha Kaczyńskiego były na zbliżonym poziomie, co miesiąc wcześniej - 26% ankietowanych pozytywnie oceniło to, jak wypełniał obowiązki prezydenta.

Dzień śmierci prezydenta przyniósł zdecydowaną zmianę opinii Polaków o jego działalności, bowiem 10 i 11 kwietnia aż o 17 punktów procentowych wzrósł odsetek respondentów, którzy wystawili Lechowi Kaczyńskiemu noty pozytywne (z 26% do 43%), a jednocześnie - o 27 punktów procentowych zmalał odsetek oceniających jego działalność negatywnie (z 64% w dniach 8-9 kwietnia do 37% w dniach 10-11 kwietnia).

W dniach 12-14 kwietnia notowania Lecha Kaczyńskiego poprawiły się jeszcze bardziej - do 68% ocen pozytywnych, przy jednoczesnym spadku ocen negatywnych do 22%.

Średnia ocen pozytywnych z okresu między 8 a 14 kwietnia wyniosła 52%, a negatywnych - 37%.

W ocenie TNS OBOP warto zwrócić uwagę na to, że dniach 10-11 kwietnia co piąty Polak pytany o ocenę pracy prezydenta odparł, że "trudno powiedzieć".

0
somekind napisał(a)

A najgłupsi są ci ludzie, którzy uważają, że jeśli ktoś nie jest z nimi, to jest przeciwko nim. Że jeśli nie popiera ich ukochanej i jedynej słusznej partyjki, to od razu popiera ich przeciwników. W tych małych główkach nie może się zmieścić, że są także inne opcje, że można mieć inne problemy i inne wartości w życiu.

nie potrafisz zrozumieć że mnie ^%$#@AS obchodzą twoje preferencje wyborcze ?
pisałem o ciemnocie, jak jesteś ograniczonym polaczkiem to nie ma znaczenia w co wierzysz, co pijesz i na kogo głosujesz, rozumiesz czy masz za ciasny berecik [rotfl] ?
weź se daj luz i przestań odpisywać na posty które nie są adresowane do Ciebie

  • znalazł się obrońca bałwanów, lepiej idź na podwórko postać koło trzepaka [rotfl]

to samo się tyczy panów Shalom i Koziołek - wy pierwsi pisaliście o fanatykach i pisuarach - kozacy antypisowskiej propagandy – a później się dziwią skąd tyle agresji w tym kraju :-D przez takie towarzystwo wszystkie polityczne wątki trafiają do flame...

0

Czyli jedna wielka farsa, a nie sondaż.
Przecież najtragiczniejsza nawet śmierć nie ma prawa wpłynąć na "ocenę wykonywanej pracy polityka".

Jeśli uważam, że Lechu był kiepskim prezydentem, to jego śmierć nie zmieniła tego, czego dokonał - zatem nie ma możliwości, bym mógł zmienić moją opinię.

Ach, kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że zaprzestanie wiele miesięcy temu całkowitego odbioru mediów w formie TV i radia było dobrym posunięciem.

0

Czyli jedna wielka farsa, a nie sondaż.
Od dawna wyglądało to tak: Korwin-Mikke na blogu pisze „zajmijcie się sondą na stronie xxx”, po czym UPR w sondażu dostawała 30%, albo i 60%. Nawet na głównych portalach. A w wyborach potem 1,5%.
W telewizji za to promowanych jest zawsze kilka „najpoważniejszych” partii, reszta partii to „pozostałe”. Pytanie, kto tam ustala które partie w danych wyborach mają mieć największe szanse, a które są „pozostałe”?
Ludzie głosują potem na tych, których najwięcej pokazano, o których najwięcej mówiono.

Jeśli uważam, że Lechu był kiepskim prezydentem, to jego śmierć nie zmieniła tego, czego dokonał - zatem nie ma możliwości, bym mógł zmienić moją opinię.
Pamiętaj, że jego było dwóch. I drugi ma bardzo poważne szanse, choć to zależy od tego w jakim świetle będzie wypromowany przez media. Ale tego nie wiem, nie oglądam.

Ach, kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że zaprzestanie wiele miesięcy temu całkowitego odbioru mediów w formie TV i radia było dobrym posunięciem.
Radio może sobie grać – podczas jazdy samochodem.
Telewizja dla mnie nie istnieje.

0
Marooned napisał(a)

Czyli jedna wielka farsa, a nie sondaż.
nie farsa, ale jeszcze nadzieja, że ludzie mają zasady. O zmarłych albo dobrze, albo wcale. Świetne notowania ma Piłsudski bandzior, dyktator, facet który zaakceptował pierwsze obozy koncentracyjne (Bereza Kartuska). Jednak ma facet duże poparcie.

@AdamPL, to jest to o czym pisałem. Partie "odkryły internet" i z niego korzystają trollując. UPR, jeszcze w czasach JKM, pokazał jak to robić - opis wg Azarien dość dokładny.

0

1 Jarosław Kaczyński 60.69%

No i stało się...

Też zgadzam sie z AdamPL, telewizja strasznie zmienia światopogląd ludzi, wystarczy obejrzeć wiadomości polityczne na różnych kanałach.. np na Polsacie jechali po Leszku, a na TVP go chwalili za to jechali po Tusku. Podobne rzeczy dzieją się z internetem.
Im więcej troli z jednej partii tym potem wiekszość czuję się przytłoczona i zmienia swoje stanowisko.
To jest gra której nie da sie powstrzymac :)

@Azarien
Dla mnie TV istnieje, ale kanały typu: discovery, czy czasem jakies seriale czy bajke dla relaksu i posmiania sie, a jak juz siegne do TVN czy Polsatów i im pochodnym, to po jakis dobry film (X-Men wczoraj lecial na.. chyba TV4 :P), a wiadomosci a szczegolnie rozmow politycznych unikam jak ognia, nie dość, że to nudne, to jeszcze robi z mózgu sieczkę, zupełnie jak 'rozmowy w toku'.. brrr

0

@Koziołek - ale ja podaje sondaże przeprowadzone wśród ludzi wylosowanych przez ośrodek badania opinii publicznej, a nie wysłanych przez JKM w celu zmanipulowania wyniku. Oczywiście to zjawisko o którym piszesz też ma miejsce ale nie do końca to miałem na myśli.

Btw. ten sondaż zaprezentowany przez Radio Maryja nie musi być wcale fałszywy... Wiele zależy od tego kogo zapytamy o preferencje polityczne. Jeżeli ankieta była przeprowadzana wśród słuchaczy Radia Maryja to wyniki rzeczywiście mogłyby wyjść takie jak zaprezentowane przez Rydzyka. Co do tego na ile jest to duża manipulacja to nie chcę strzelać, bo sam nie wiem jak doskonały warsztat mają te znane ośrodki jak OBOP, Pentor itd... Podejrzewam, że większość osób ankietowanych przez te duże ośrodki pochodzi z miast co oczywiście wpływa na wyniki... Dowodem na to są wyniki wyborów z 2005 roku kiedy to mimo niekorzystnych sondaży do parlamentu weszły Samoobrona, Liga Polskich Rodzin oraz wybory nieoczekiwanie wygrały PiS i prezydenckie Kaczyński.

0
AdamPL napisał(a)

Btw. ten sondaż zaprezentowany przez Radio Maryja nie musi być wcale fałszywy...

RM jest jak wszystkie inne media: też ma swojego faworyta (a to PiS, a to LPR...), a wszyscy pozostali są źli, niedobrzy.</quote></quote>

0
Koziołek napisał(a)

O zmarłych albo dobrze, albo wcale.
Nie mogę się zgodzić. Nie pasował mi Lechu jako prezydent i mimo jego tragicznej śmierci, mimo współczucia dla rodziny, nie jestem w stanie nagle głosić, że generalnie był dobrym prezydentem - bo nie był (w moim odczuciu).

Spodziewam się argumentu, że teraz nie może się bronić i mi łatwiej - ale jak żył też się nie mógł bronić, bo nie jestem opiniotwórczą postacią publiczną, ale szaraczkiem i nawet nie był świadom o tym, że coś o nim mogłem pisać.

Po prostu nie lubię hipokryzji, bycia kameleonem i zmiany poglądów zależnie od sytuacji.

0
Marooned napisał(a)

Po prostu nie lubię hipokryzji, bycia kameleonem i zmiany poglądów zależnie od sytuacji.

...a ja tego do końca nie traktuję jako zmianę poglądów, weź pod uwagę że zwolennicy prezydenta byli zaszczuci przez medialnie przedstawianą opinię publiczną, i wielu nie specjalnie zależało na publicznym manifestowaniu swoich poglądów w obawie przed wyśmiewaniem i krytyką, po katastrofie zostaliśmy trochę ośmieleni bo przeciwnicy już nie tak chętnie atakują zmarłego - moim zdaniem z tego powodu pojawił się nagły wysyp zwolenników prezydenta...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1