Jak pobierac kase za program

0

Czesc, pisze programiki kilku osobom, których nie znam i zastanawiam sie jak ustalic zapłate za programy, czy podanie im numeru mojego konta i danych adresowych to dobry pomysł?

0

a masz inne wyjście??? Jeżeli ktoś musi im pisać programy, to chyba nie włamie Ci się na konto... Myślę, że z basebalem też nie będzie czekać pod domem...

0

bank robi przelew jak nazwisko bedzie sie zgadzac.
wiec podaj nazwisko, i moze imie.

a najlepiej to zaloz cos w rodzaju paypal, wszsytko via karta kredytowa.
podajesz konto paypal, a oni juz zalatwiaja przelew. - taniej, przelew np z anglii = 26 funtow rotfl.

0

Wystarczy przecież sam numer konta, nie trzeba tam przy przelewie podawać żadnych dodatkowych danych.

0

A tak przy okazji... Żeby założyć PayPala trzeba mieć kartę kredytową? Zwykły rachunek bankowy (nawet taki bez możliwości nabicia jakiegokolwiek debetu) nie przejdzie?

0

nie trzeba mieć karty kredytowej zeby zalozyc PayPala

0

bank robi przelew jak nazwisko bedzie sie zgadzac.
wiec podaj nazwisko, i moze imie.

Nic nie trzeba podawać - wystarczy sam numer konta - imie/nazwisko/adres mogą byc zmyślone.

0

Mi się zawsze wydawało, że dane się podaje w celu weryfikacji przelewu.
Jeżeli pomylimy w numerze konta np. jedną cyfrę to wtedy będzie podstawa do reklamacji "bo chciałem wysłać kasę do XYZ, ale pomyliłem się w numerze".
Czyli jeżeli się poda zmyślone dane to jedynie nie będzie tej podstawy do wycofania przelewu.
Przynajmniej ja to tak rozumiem.

0

Jeżeli pomylimy w numerze konta np. jedną cyfrę to wtedy będzie podstawa do reklamacji

Numer konta ma na początku dwucyfrowy skrót. Pomylenie jednej cyfry daje nieprawidłowy numer. Bank nie przyjmie takiego zlecenia.

0

Jeżeli pomylimy w numerze konta np. jedną cyfrę to wtedy będzie podstawa do reklamacji

format NRB (numer rachunku bankowego) jest odpowiednio ustalony (wersja z modulo od 10 i 14 pozycji) i w to wchodzi numer banku, numer konta wewnatrz banku i tak jak krolik napisal checkum na samym poczatku - czyli raczej nie da sie pomylic numeru konta bankowego

0

To w takim razie, jaki jest cel podawania danych?

0

Imho wystarczy numer konta a dane osobowe nie sa potrzebne.
Ew. daj link do swojego profilu na nk i niech placa w eurogabkach :P

0

Wlasnie. Wpisanie tytulu odbiorcy jest konieczne aczkolwiek w ogole nie sprawdzane i moze byc obojetnie jakie. Jednak i tak wiekszosc (?) bankow wymaga tego pola przy przelewach (jest ono obowiazkowe). Tez zastanawiam sie czemu. Bo IMO jest to tak jak adresowanie listow - tytulujemy do kogo list jest przeznaczony tak jak tytulujemy kto jest odbiorca przelwu ;)

0

Chroni przed taką pomyłka: wpisałeś poprawny (tzn. istniejący) numer konta, ale nie jest to konto osoby(firmy), której chcesz przelać pieniądze.

0

To wiadomo, że przed tym miało to chronić, ale czy tak jest naprawdę? Niektórzy piszą tutaj, że pole z nazwą adresata jednak NIE jest sprawdzane. Mnie uczono, że jest, ale przyznam się, że tego nie sprawdziłem. Tzn. nie zdarzyło mi się jeszcze popełnić błędu w numerze konta i wszystkie przelewy zawsze dochodziły.

Miał ktoś już taką przygodę, że wpisał nie zgadzającą się parę numer konta / nazwa odbiorcy, a i tak przelew doszedł?

0
bswierczynski napisał(a)

Miał ktoś już taką przygodę, że wpisał nie zgadzającą się parę numer konta / nazwa odbiorcy, a i tak przelew doszedł?

Ja tak miałem w mBanku wpisałem poprawny numer ale w polach odbiorcy wpisałem przypadkowe znaki i nic sie nie stało, przelew doszedł. Nie wiem jak w innych bankach

0

Alez oczywiscie. Przeciez nikt tego nie sprawdza recznie, czy pole odbiorcy rzczywiscie sie zgadza z wlascicielem konta. Ryzyko pomylki (ze pomylimy sie w numerze konta, a konto rzeczywiscie istnieje i jest przypisane do kogos innego) jest male. A nawet jesli to nazwa odbiorcy nic tu nie zmieni - przelew i tak dojdzie i zrobimy komus prezent.

0

to wynika z historii :) kiedyś banki sprawdzały, choć nigdy dokładnie

0

Nadal sprawdzają jeżeli robisz przelew staromodnie (tzn, przy okienku).

0
Adam Boduch napisał(a)

A nawet jesli to nazwa odbiorcy nic tu nie zmieni - przelew i tak dojdzie i zrobimy komus prezent.

Ale ten ktoś jest obowiązany to zwrócić. (Już abstrahując od faktu, że musiałby od tego zapłacić podatek :))

0

Mi też się wydawało, że w razie wpisania nie tego numeru konta, co trzeba (np. w wyniku pomyłki przy CTRL+C CTRL+V), to potem łatwiej by było odzyskać kasę, gdyby nazwa odbiorcy wskazywałaby na kogoś innego. A jakbyśmy pominęli nazwę odbiorcy, to byłoby z tym trudniej.

Jurystą jednak nie jestem i zdaję sobie sprawę, że takie wzięte z powietrza założenia odnośnie prawa i ewentualnej decyzji sądu czasami prowadzą do błędnych wniosków.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1