Ciekawa technologia, open source

0

Szczękę zgubiłem gdy koleś zrobił zdjęcie gestem palców, już do końca prezentacji nie mogłem jej znaleźć.

0

pff dupa nie 6 zmysl mam identyczna aplikacje ktora wytsraczy zaporgramowac pod te kolorki co ma na palcach i rozne ksztalty sam napsialem soft i powiem wam ze to w ogole nie jest nic zaawansowanego technologiczne to jest dupa nie six tense dupa dupa dupa dupa typowi szczeka odpadla ty neandertalczyku tepy jak głaz, w ogole oni mu bili brawo jakby ten koles byl mega mozgiem i ciekawe jak to jest z bateria do laptopa bo mi trzyma maks godzine i dlatego nie ide w las z laptoopem zbierac informacje do sowich projektow w ogole co za debilizm co ten koles powymyslal kladac nozyczki czy kubek do kawy, normalnie szczyscilo mnie jak to zobaczylem jeszcze typek niby z indii a morde ma jak arab pewnie sie wysadzi w jakims samolocie do USA poprzez swoje paluszki w swiecie cyfrowym tzn sciagnie spodnie wysawi dupe na projektor i wybuchnie samolot wykrzykujac six tense akbar....

i pewnie on ma na imie KUMAR bo harold pojechal do guantanamo

no co za frajer nie moge zaraz mnie szczyści

co to za gufno łałała :0

//nie będziemy tu tolerować takiego języka - ban na 2 dni - Marooned

0

@Komorkowy_dzony: zmień dilera...

0
Komorkowy_dzony napisał(a)

...

O ja pi...... [rotfl]

0

@Komorkowy_dzony: Mam dla Ciebie smutną wiadomość, Twoje ubytki w mózgu są niestety nieodwracalne.

0

Wcześniej myślałem, że to idiota, teraz widzę, że to zwykły onetowy prowokator.

0

@Komorkowy_dzony: Jeśli takie coś zrobiłeś kiedyś, to teraz powinieneś mieć w domu technologie wyprzedzającą nasze czasy o 20 lat...Ciekawe, dlaczego nie ma ciebie teraz na MIT...żal mi cie..

Znalazł ktoś coś więcej na temat tej technologii ? Bardzo ciekawy pomysł - jestem pewien, że firmy bardzo szybko łykną takie rozwiązania.

0

Nad tego typu technologia pracuje wiele osob.
Komorkowy_dzony bawil sie tym tematem i otrzymal jakies rezultaty ale wkurzyl sie ze ktos na tym dobrze wyszedl a on nie robil wokol siebie szumu.
konrad.g zazdrości Komorkowy_dzony ze tez sie tym bawil i tak wpadamy w spirale gdzie wszyscy po wszystkich jada bo sami nie poswiecili czasu na eksperymenty.

Beda nisko latac bany jesli ktos jeszcze ma cos do powiedzenia.

0

najbardziej ciekawią mnie 2 rzeczy.

Jak zrobił te przeniesienie tekstu z kartki do kompa 11, a potem z jakiejś książki pobrał tekst na tą swoją karteczkę i Od razu mu przekształciło na tekst cyfrowy 26

0

Ciekawa zabawka... W sumie inaczej. Ciekawe rozwinięcie znanej już od dawna zabawki (te wasze wszystkie Avatary, Piraty z Karaibów czy insze Golumy po planie zazwyczaj biegają z dużą ilością pingpogówek na kalesonach). Strach się bać, jak dorwie to społeczność i doda do Compiza jako opcję.
Istotnym problemem nadal pozostaje rozpoznawanie kontrastu wskaźnika (no chyba, że ktoś jest tru emo i maluje paznokcie na czarno). Oraz tradycyjnie wydajność.
Ważna jest jednak inna rzecz. Taka biblioteka na licencji otwartej spowoduje spadek kosztów tworzenia efektów specjalnych w technologiach motion capture. Oznacza to, że nawet zapity student z najnędzniejszej politechniki będzie wstanie pracować jako spec od efektów specjalnych na "własnym" silniku. Hm... Cameron pokazał Avatara. Społeczność OpenSource pokazała Cameronowi Darmowe narzędzie do Avatara... Robi się ciekawie... CP2020 coraz bardziej realny???

co do początkowej dyskusji... yyy... ja rozumiem święta, ale Komorkowy_dzony chyba pomylił kompot z suszonki z kompotem z suszu i go trzyma... bywa.

0

Od pewnego czasu jest już coś podobnego. Open sourcowy projekt, można używając kamery internetowej i markerów robić całkiem fajne rzeczy:
http://www.codeplex.com/touchless

0

pamiętam kiedyś, może 2 lata temu, wyszła gra opensource.
Robiło się kolorową kostkę ( inny kolor na każdej ścianie ) i kamerę.
Gdy kamera rozpoznała kostkę, w ekranie monitora ukazywał nam wnętrze kostki i ludzik. Trzeba było przemieszać ludzika z jednego końca pokoju do drugiego. Jakoś tak.
na linuxnews.pl pisało.

0

Nie wyobrażam sobie żeby ludzie do sterowania kompem zakładali jakieś końcówki na palce. Ja bym na pewno z czymś takim się nie bawił. Podobnie z chodzeniem w tym po mieście.

0
wpisałem nick napisał(a)

Nie wyobrażam sobie żeby ludzie do sterowania kompem zakładali jakieś końcówki na palce. Ja bym na pewno z czymś takim się nie bawił. Podobnie z chodzeniem w tym po mieście.

Laski mogą zakładać kolorowe tipsy, ale ta smycz ktora trzeba założyć śmiesznie wygląda, niemniej projekt całkiem fajny:)

0

Ja to rozumiem jako etap wstępny. Z czasem algorytmy rozpoznające obraz przestaną wymagać kolorowych naparstków, a kamera z projektorem zmieści się w czaderskich okularach.

Kiedyś ziomki nadawali morsem listy do innego miasta, nikt sobie nie wyobrażał stukania samemu w domu.. z czasem zaczęła za nas stukać maszyna, teraz każdy ma taką w kieszeni.

0
wpisałem nick napisał(a)

Nie wyobrażam sobie żeby ludzie do sterowania kompem zakładali jakieś końcówki na palce. Ja bym na pewno z czymś takim się nie bawił. Podobnie z chodzeniem w tym po mieście.

A czemu by nie? Zobacz, że obecnie 99% narzędzi do rozpoznawania ruchu pracuje w paśmie widzialnym światła. Można jednak stworzyć substancję i kamerę, która będzie pracowała w paśmie UV (podczerwień odpada bo to ciepło).

0

podczerwien odpada bo to cieplo to powiedz mi stasiu czemu moje diody na podczerwieni nie ogrzewaja mi mordy?

0

To może być ciekawe, tylko jak z takiego obrazu wyciągniesz trzeci wymiar i namierzysz palec? Kartka na której "klikamy" też może być nagrzana w jakiś sposób.

0

jezeli oczy serio dzialaja tylko poprzez to ze swiatlo tam wpada a mozg ort! tylko to do wymyslenia co jest czym to zadnej podczerwieni nie bedziemy uzywac - nigdy

0

Mistry używa kamer, Microshit kontrolerów na mięśnie. Imo kamery wygrają z prostego powodu większych możliwości.

0

Podczerwień to NIE ciepło, podczerwień to światło. A światło niesie energię, która - w odpowiednim natężeniu - rozgrzewa obiekty, na które pada.
Tak naprawdę światło widzialne, jako że ma wyższą częstotliwość, niesie energię WIĘKSZĄ od podczerwieni.
Piecyk elektryczny grzeje świecąc podczerwienią, prawda, ale świeci on jakieś miliony razy jaśniej od przytoczonej już diody LED. I dlatego grzeje.

0
Azarien napisał(a)

Podczerwień to NIE ciepło, podczerwień to światło.

Światło nie istnieje, to tylko fala elektromagnetyczna ;P

0
Demonical Monk napisał(a)

To może być ciekawe, tylko jak z takiego obrazu wyciągniesz trzeci wymiar i namierzysz palec? Kartka na której "klikamy" też może być nagrzana w jakiś sposób.

dwie kamery wystarcza i troche matematyki

0
somekind napisał(a)
Azarien napisał(a)

Podczerwień to NIE ciepło, podczerwień to światło.

Światło nie istnieje, to tylko fala elektromagnetyczna ;P

Chodnik na ulicy nie istnieje, to tylko kafelki betonowe.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1