Okulary - pytanie

0

No cześć!

Okulista zapisał mi okulary, jak twierdził - "do komputera". Mam -0,5 na lewym oku. Ale ostatnio byłem u innego okulisty i on mi powiedział, że te okulary to nie do komputera ale do telewizora czy do prowadzenia samochodu. Więc jak to z tym jest? Logicznie by wyglądało, że ten drugi ma rację... Przecież skoro jestem krótkowidzem to raczej do TV niż do PC...

0

"do komputera" oznacza do zazwyczaj monitory CRT. Niech lekarz się zdeklaruje do jakiego typu monitorów (ekranowe, ciekłokrystaliczne, plazmy) masz nosić te okulary.

0

Do każdego typu monitora, z tym że zakładać dopiero gdy oczy zaczynają szczypać lub zaczyna się odczuwać lekki ból głowy. Mam podobnie jak kolega i tak powiedział mi mój okulista ;)

0

A mi kazał nosić jak uzywam kazdego monitora ale np zdejmować do czytania książek(tych papierowych nie ebooków). Więc sam też nie wiem jak to jest:)

0

no ogólnie nosić należy gdy czegoś nie widzimy. Nie wskazane są okulary gdy widzimy dobrze z danej odległości. Jeśli widzisz na pc czy w tv wszystko to ich nie noś. Jeśli jadąc samochodem nie widzisz znaków - to załóż.
W twoim przypadku zakładając okulary do kompa sam się prosisz o powiększenie wady wzroku. Po co ktoś ma zakładać okulary gdy dobrze widzi ( z tej odległości ).
Spróbuj założyć okulary do -2.0 to też będziesz widział - niemal tak samo. Gdy osoba z prawidłowym wzrokiem założy okulary dla np -3.0D to po cało tygodniowym noszeniu wzrok się przestawi na wadę wzroku.
Też mam -0.5D. Jednej linii nie widziałem 4 lata temu. Teraz nie widzę 2 linie wyżej po 3 latach. Gdybym założył okulary, już dawno bym miał conajmniej te -1.0D.
Najlepsza metoda to nie próbuj widzieć. Zapomnij o wzroku, a jak czegoś nie widzisz to odpuść sobie lub po prostu podejdź.

0

PC używam tylko na uczelni. W domu laptopa, a PC bardzo sporadycznie i jak już to dosłownie na 2-3 minuty. No i z laptopem mam tak, że widzę w miarę dobrze ale jak założę okulary - widzę lepiej... O TV to nie mówię już bo siedząc w drugim końcu pokoju nie widzę zegarka na TV...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1