matma... funkcja liniowa

0

Mam do wszystkich prosbe rozwiazania zadan.... bardzo mi zalezy a potrzebne mi to na ten piatek......
Zad1
Napisz w postaci kierunkowej rownanie prostej i naszkicuj jej wykres 3y-x-18=0 Oblicz pole figury ograniczonej osiami wspolrzednych i ta prosta. Zad2 Wyznacz rownanie kierunkowe prostej AB, jesli A=(-1,1), B=(2,-1). Nastepnie wyznacz punkty przeciecia tej prostej z osiami wspolrzednych.
Zad3
Sprawdz rachunkowo czy punkt M nalezy do wykresu funkcij y=2x-1 M=(0,-1)
Zad4
Napisz rownanie prostej
a. rownoleglej
b.prostopadlej
do danej i przechodzacej przez punkt A y=2x+4, A=(-1,-4)
Zad5
Dla jakich wartosci parametru m funkcja y=-(2m-6)x+4 jest rosnaca?
Zad6
Dla jakiej wartosci parametru mwykresy funkcij y=2x=/oraz
y=(m-4)x-3 nie maja punktow wspolnych?
Zad7
W ukladzie wspolrzednych zaznacz wszystkie ounkty, ktorych wspolrzedne spelniaja warunki:
a. y=1, x jest dowolna liczba rzeczywista dodatnia
b. x >-4, y<0
Zad8
Dana jest funkcja y=2/3x+1. Naszkicuj jej wykres. Na podstawie wykresu odpowiedz na nastepujace pytania:
Jakie miejsce zerowe ma ta funkcja? Dla jakiego argumentu funkcja przyjmuje wartosc 3 ? Jaka jest wartosc tej funkcij dla argumentu x=-3? Dla jakich argumentow funkcja przyjmuje wartosc dodatnie , a dla jakich niedodatnie?
Bardzo was prosze pomozcie mi mam nadzieje ze ktos to przeczyta i pomoze Dziekuje .

0

Ty chcesz to normalnie na kartce policzyć?
Żartujesz sobie, to są przecież zadania na poziomie gimnazjum...
No ale twoja wola, za 50zł mogę się zastanowić, jak coś to zapraszam na priv.

0

no ty se chyba jaja robisz...

to są proste zadania, weź jakikolwiek podręcznik z liceum i masz w 2h max gotowe zadania

0

Ok mily jestes.

0

Tylko chcialam by ktos pomogl a nie komentowal skad i jakie . Albo choc nakierowal no ale coz chyba chetnych do pomocy nie znajde Dziekuje wszystkim za Pomoc !!.

0

Pomóc? Nie ma sprawy. Ale nigdzie nie widzę napisanego "w czym problem". Bo jeśli twój problem polega na "olewałam lekcje matematyki, bo lepiej chodzić na imprezy, a teraz nie mam pojęcia jak się za to zabrać", to zapomnij. Edukacja nie jest obowiązkowa, można ją skończyć już na gimnazjum...
Ale jeśli jesteś zbyt leniwa na naukę to swoją ofertę przedstawiłem wyżej. Jeśli nie chce się w coś włożyć pracy, to trzeba za to zapłacić, tak już jest.

0

Chyba praca semestralna w liceum zaocznym. Właśnie odebrałem 4-pak za zrobienie prawie identycznych zadań :-)

0

Szkoda chyba w ogóle tu zagladac, bo sadzilam jednak ze ktos pomoze, niestety do gimnazjum nie chodzilam 20 lat temu gimnazjum nie bylo.

0

To raczej podstawowka, a nie gimnazjum. Ale zlituje sie, po kolei:

  1. google/ksiazka: postac kierunkowa, narysowac to chyba potrafisz, jak narysujesz to zobaczysz trojkat, obliczyc pole trojkata
  2. y=ax+b, podstawic obydwie wartosci, rozwiazac uklad rownan, przeciecia z osiami : podstawic za x a pozniej y -> 0
  3. podstawic, sprawdzic czy wyjdzie prawda
  4. rownolegla - wspolczynnik kierunkowy (a) taki sam
    prostopadla - wspolczynnik kierunkowy odwrotny i przeciwny (-1/a)
    do tego podstawic wspolrzedne punktu i rozwiazac
  5. rosnaca jesli a > 0
  6. jesli sa rownolegle, patrz pkt 4.
  7. narysowac proste graniczne (np. y=1) i pomyslec nad zakresem
  8. narysowac na kartce w kratke i policzyc odpowiedzi na pytania (skoro na podstawie wykresu, to powinny wypadac rowne wartosci)

Tyle. Jest to tak podstawowa wiedza, ze ciezko mi sobie przypomniec kiedy sie tego pierwszy raz uczylem...

@up: 20 lat ??!! Jak ja chodzilem to tez gimnazjum nie bylo, a wyobraz sobie, ze z pamieci napisalem powyzsze. Nie pograzaj sie.

0

Weźcie zamknijcie ten temat, bo to neo dzięcię będzie dalej jęczało, żeby zrobić zadanie za niego.

0

no zadania mam juz rozwiazane ....... Bay

0

Mowi sie dziekuje, tego tez kiedys uczyli w szkolach.

0

Młodzi teraz mówią 'zatoka' w obcym języku, ten powiedział po angielsku, ale inni mogą powiedzieć 'bahía' albo 'záliv' albo też 'bucht' ;>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1