Symfonia vs Thinking

0

Witam
Mam pytanie - nie wiem którą książkę wybrać.
Symfonia + Pasja vs Thinking t.1+t.2 ? Co byście polecili? Dodam, że symfonię znam(starą wersję nie tą standard) także cpp nie jest mi obce. Chodzi o to która książka zawiera więcej materiału. Wiem, że thinking się ciężej czyta, symfonie ładnie, ale chodzi mi o trudne przykłady itp. Co byście polecili np dla kogoś średniozaawansowanego?

0

thinking
a tak ogólnie trening,trening i jeszcze raz trening + dokumentacja

0

Jeśli programowałes juz w C++ i coś tam potrafisz już napisac to Thinking. Symfonia i Pasja są bardzo dobre, ale dla ludzi którzy pierwszy raz się z programowaniem spotykają.

0

Osobiście zgadzam się z Shalom('em ?), ale spotkałem się z ciekawy stwierdzeniem kiedyś, że symfonia/pasja jest lepsza (od osoby która miała jakieś tam pojęcie o c/c++). Uzasadnieniem miało być to, że jest "ciekawiej" napisane. W sumie jest to prawda, symfonia jest napisana lżej, z dłuższymi i barwniejszymi opisami, co mi np. nie odpowiada, wolę "suche fakty" w tego typu książkach (vide thinking).

Chciałem tu zwrócić uwagę na fakt że niektórzy (nawet ci bardziej zaawansowani) lubią takie "lanie wody"* jakie piszę Grębosz, i łatwiej im się zapamiętuje humorystyczne porównania.
Więc drogi autorze, jak już niejednokrotnie tutaj stwierdzono : obie książki są dobre więc sam musisz wybrać która Ci lepiej spasuje :)

*wszelkie uwagi na temat symfonii czy thinking miały jedynie zobrazować sposób pisania autorów, zaznaczam, że obie czytałem i obie mi się na swój sposób podobały :)

0

imho thinking sprawdza sie jako sciaga z wiedzy jak nie wiem jak czegos uzyc czy zeby szybko sobie skladnie przypomniec, ale czytanie tego od deski do deski to katorga :P

0

Ja bym stawiał tak : do nauki od zera - Symfonia, jak się już łapie - może Stroustrupa "Język C++". Sam mam tylko w pdfie bo nie mam na razie kasy na książkę, ale nie jest to aż takie straszne, bynajmniej nie ma wodolejstwa Eckela ^^ . Ale kto co lubi - jeden woli obszernie napisane, inny możliwie najwężej , a potem dochodzić 'jak to działa' (jak ja), dlatego TiC++ mi zupełnie nie podszedł.

I mam na sprzedarz obydwie części , jak jesteś zainteresowany to pisz ; )

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1