umowa o dzielo i skan dowodu osobistego

0

Witam,

mam klienta ktory chce ode mnie odebrac serwis, zanim wysle kase za robote chce abym wyslal mu skan dowodu osobistego, cala praca jest niby na umowe o dzielo. Czy moge mu taki skan wyslac i czy jest to dla mnie koniecznie i przede wszystkim czy jest to niezbedne?

0

Póki co robię w firmie na umowę o dzieło i nikt się mnie o dowód osobisty nawet nie spytał (poza ochroną, żeby mnie wpuścić do budynku przez pierwsze dwa dni :P ). Po co dowód osobisty klientowi nie mam bladego pojęcia, nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale może się nie znam. Wydaje mi się, że zwykłe dane adresowe powinny wystarczyć i już.

0

no ale jak się nie widzimy face to face to jak mi udowodnisz, że 23-768 Ciapatkowo, ul. Nieistniejąca 34 to nie mój prawdziwy adres?? Mając skan dowodu ma jakiś bardziej namacalny dowód tego, że dane, które podałeś są prawdziwe

0

a czy istnieje dla mnie jakies niebezpieczenstwo wyslania skanu dowodu ?

0
cepa napisał(a)

a czy istnieje dla mnie jakies niebezpieczenstwo wyslania skanu dowodu ?

wejdzie CI pajak za lodowke :D

0

nie powiem kto podskakiwal zeby go pajak nie zezarl :D

btw. kątnik domowy 10 (!!!) centymetrow xD

0
cepa napisał(a)

kątnik domowy 10 (!!!) centymetrow xD

Że faceci sobie potrafią kilka centymetrów doliczyć to rozumiem... ale pająkom?!

0
.... napisał(a)
cepa napisał(a)

kątnik domowy 10 (!!!) centymetrow xD

Że faceci sobie potrafią kilka centymetrów doliczyć to rozumiem... ale pająkom?!

http://www.google.pl/search?q=katnik+domowy+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=com.ubuntu:pl-PL:unofficial&client=firefox-a

konkretny okaz mi sie po podlodze szlajal xD

0

Na ksero dowodu można wziąć kredyt oczywiście zakładając, że mamy znajomego w banku czy innym providencie, który nie sprawdzi czy możemy się wylegitymować takim dowodem, tylko wsadzi ksero w papiery, żeby wszystko się formalnie zgadzało.

0

Nie ma obawy. Po prostu przy umowach o dzielo powinno sie zalaczac skan dowodu osobistego jezeli nie mamy mozliwosci "spisania" danych do umowy z realnego dowodu. Tak jak ktos napisal - jest to potwierdzenie zamieszczonych na umowie, danych.

0
AdamPL napisał(a)

Na ksero dowodu można wziąć kredyt oczywiście zakładając, że mamy znajomego w banku czy innym providencie, który nie sprawdzi czy możemy się wylegitymować takim dowodem, tylko wsadzi ksero w papiery, żeby wszystko się formalnie zgadzało.

Ostatnio zakładałem konto w Citi handlowy. Dane z dowodu podałem miłej pani przez telefon, następnie przyszedł kurier, który przyniósł dokumenty, a po nim konsultant, który je odebrał wraz z kserokopią dowodu. Jedyną osobą, która poprosiła mnie o okazanie dowodu był kurier, ale on mi się specjalnie nie przyglądał.

Podobnie miałem przy zakładaniu konta w Inteligo. Dane podałem przez telefon, a potem przyszedł kurier, z którym podpisałem umowę. W tym wypadku wystarczył tylko podpis pod dokumentami. Zero kserokopii, czy legitymowania się dowodem.

Być może w ten sposób kredytu się nie da wyłudzić, ale ktoś mógłby założyć trefne konto na Allegro i sprzedawać cegły zamiast sprzętu RTV.

0

a czy jest to obustronne? tzn jezeli klient wymaga ode mnie podpisania umowy i wyslania ksero dowodu to czy ja powiniennem takze wymagac aby odeslal mi umowe wraz z kserem jego dowodu?

0

Mozesz bez obaw wyslac skan dowodu. W druga strone nie ma sensu, bo umowe i tak wykonujesz dla firmy a nie osoby prywatnej. Najpierw wyslij mu swoje dane i skan oraz popros o odeslanie umowy, po odebraniu ktorej rozliczysz sie z dziela. Najpierw umowa, potem dzielo, nie odwrotnie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1