Prowadznie kursów komputerowych

0

Witam w mojej firmie chciałbym wprowadzić usługę :Prowadzenie kursów komputerowych
-Obsługi komputera
-Projektowania baz danych
-Projektowania stron www
I do tego chciałbym zatrudnić ludzi ,Czy np mogę zatrudnić informatyków którzy się na tym znają np po studiach i czy oni muszą mieć specjalne dokumenty potwierdzające to ze mogą prowadzić takie kursy czy nie muszą mieć takich dokumentów ( mam nadzieje ze nie potrzebują bo mam już kilku ludzi na oku )
Czy firma musi mieć jakieś certyfikaty żeby po skończonym kursie kandydatowi wręczyć dyplom ukończenia ? .Bardzo proszę o pomoc lub gdzie mogę takich informacji się dowiedzieć

0

Dyplom mozesz wydrukowac na drukarce iglowej i mozesz go wypisywac za 10 zl. To czy dyplom bedzie cos wart zweryfikuje rynek i ludzie uczestniczacy w kursach, nie licencja na prowadzenie kursu.

0

Dziękuje za odpowiedz , Dobrze to jeśli muszę mieć na prowadzenie kursów licencje to gdzie ją muszę zrobić ? i czy faktycznie muszę ją mieć .Czy nie wystarczy to ze zatrudnię informatyków którzy na tym się znają ?i czy jak będę prowadził takie kursy bez licencji czy będzie to nie zgodne z prawem i czy są jakieś przepisy mówiące co muszę spełnić żeby prowadzić takie kursy

0

jak wspomnial johny_bravo to moze byc cokolwiek np

h**p://www.speak.pl/szkolenia-komputerowe.html

Jesli chcesz aby kurs sie liczy to nalezy zalozyc szkole/liceum podyplomowe/uczelnie lub tez
(chyba istnieja takie mozliwosci) zdac w jakies firmie (nie ABC komputerowe na ul. wygwizdowo ale znana firme np. ms) egzamin umozliwiajacy prowadzenie (prawdopodobnie pod ich kuratela)
kursow z ich egzaminem.

Wiekszosc ludzi takie kursy (z dyplomem na iglowce) konczy po to bo sama chce cos wykumac albo sie nudzi i nie ma co z czasem zrobic.

Mozna to porownac do kursow z angielskiego dawanych przez pania/pana X, moze tobie wsytawic certyfikat ale po co ? Zazwyczaj taka osoba/firma przygotowywuje do zdania certyfikatu.

0

Generalnie to wszystko prawda ale...

istnieje takie cos jak kursy autorskie. Jesli firma SAMODZIELNIE stworzyla material do kursu i go przekazuje wtedy tylko ona jest odpowiedzialna za poziom szkolenia oraz wartosc wystawianego certyfikatu. O ile uznawanie waznosci takiego certyfikatu przez innych zalezy od tych "innych" o tyle merytoryczna wartosc takiego kursu moze byc naprawde bardzo wysoka i jak juz znapisal johny - weryfikowania przez rynek. Tak wlasnie zaistnialy na rynku firmy liczace sie w tej branzy. Wiadomo, ze w pewnych dziedzinach ameryki sie nie odkryje, ale sposob podania, budowanie skojarzen itp sprawy maja wielkie znaczenie dla sluchaczy kursu i nieraz warunkuje skutecznosc. Droga do tego "zaistnienia" jest jednak dluga i moze skonczyc sie rownie dobrze fiaskiem. Warto przemyslec czy WARTO to robic lub po prostu zakupic od kogos licencje na taki gotowy i sprawdzony kurs. Temat rzeka...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1