Jaki bank wybrać?

0

Ze względu na beznadziejną obsługę oraz wysokie opłaty w moim dotychczasowym banku (kredyt bank) planuję go zmienić. Czy moglibyście mi jakiś polecić albo napisać jak oceniacie z doświadczenia swój obecny/poprzedni bank?

Oczekuję od swojego przyszłego banku dostępu do rachunku przez internet, niskie opłaty lub ich brak za przelewy przez internet. Chciałbym mieć oprócz tego kartę kredytową z jak najlepszymi warunkami oraz konto oszczędnościowe z możliwością przynajmniej dwóch darmowych przelewów w miesiącu i jak najwyższym procentem (w kredyt banku jest tylko 4,25% :( ).

0

Ja mam od wielu lat konto w mBanku i sobie chwale. Moze zainteresuje Cie ich oferta?

0

Zapoznałem się z ich ofertą i rzeczywiście 0zł za prowadzenie i przelewy wygląda kusząco. Szkoda tylko, że mają niski procent na lokacie i na koncie oszczędnościowym. Jak oceniasz obsługę czy można wszystko szybko u nich załatwić (np. otworzenie rachunku, podanie o kartę itd.) czy są problemy? Jestem przyzwyczajonych do marmurowych banków i ciekaw jestem jak wygląda obsługa przez internet i telefon.

0

Ja jakos nie mam zaufania do banku, ktory de facto nie istnieje. Bank dla mnie to jest wtedy, jak moge chociazby isc i sie wyklocic z reklamacja i mam do kogo isc. Bank to dla mnie tez i budynek banku oraz firma (namacalna) - moze jestem staroswiecki.

A bank "wirtualny"... niby jest ... dzis jest, a jutro moze go nie bedzie - ktos moze sie nie zgodzic ale takie mam przekonanie. Moze to i dobre do internetowych transakcji, ale calej swojej kasy takiemu bankowi bym nie powierzył

0

mbank to tylko filia. A nieistniec moze kazdy bank co juz historia pokazala wielokrotnie.
Tez osobiscie podoba mi sie mbank jednak oczekiwalbym wiecej bankomatow a przelew 0zl jest od niedawna (polecenia oplat zostaja na poziomie 1zl). Podobnie (tu wiecej z opowiadan) nordea.

Zawiodlem sie na pko (i co z tego, ze jest budynek, jest namacalny, ... jak zalatwienie kazdej sprawy wymagalo odstania 0.5h-2h rekordowo chyba z 4h i to kilka razy z wizyta na wyzszym szczeblu bo panie nie znaly procedury, w mbank nawet jak cos mi sie nie podoba to reklamacja jest rozpatrywana bardzo szybko via internet, szczegoly od reki zalatwiane przez telefon).

0

Ja nie narzekam z kolei na Inteligo w PKO BP, ale niewiele mi w sumie potrzeba. Za prowadzenie konta nic nie place jezeli jest srednie saldo miesieczne ponad 100, natychmiastowe smsy informujące o każdej transakcji, karta Visa Electron (dla mnie wystarczajaca, nawet z PayPal działa bez problemów).

Oprocentowanie nie wiem jakie, ale mam wrazenie ze skrajnie niskie. Przelew do PKO BP za darmo i natychmiast, pozostale zawsze po 50 gr, operacja zawsze zrealizowana tego samego dnia roboczego. Bezplatne doladowania komórek do wszystkich sieci - zawsze dziala natychmiastowo... debet na koncie tez jest mozliwy... ale nie znam dokładnych warunków bo nigdy nie korzystałem...to tyle co moge napisac. Żadnych reklamacji nigdy nie musiałem składać, więc tu tez nie powiem jak sprawa wygląda

reichel napisał(a)

i co z tego, ze jest budynek, jest namacalny, ... jak zalatwienie kazdej sprawy wymagalo odstania 0.5h-2h

Nie twierdze, ze jak "jest budynek" to juz musi byc pieknie - mowie tylko ze ja nie zafam bankowi ktorego nie widze - nie trafia do mnie po prostu ta idea "banku wirtualnego" i tyle

0

W mBanku załatwisz wszystko przez internet lub telefonicznie - od razu, chyba, że trzeba coś dosłać pocztą (np. podpisaną umowę) to wtedy do 2 tyg.
Na lokacie nie zarobisz, ale za to się nie wykosztujesz za prowadzenie konta.
Bankomatów jest dużo, darmowo można korzystać z EuroNet (jest ich pełno), Cash4You, BRE i coś tam jeszcze. Karta kosztuje jakieś 2zł/mies. Wydanie 0zł.
Koszą jak zrobisz sobie debet - ściągają na starcie 15 zł za wysłanie Ci upomnienia :D

Generalnie jestem bardzo zadowolony, akurat trafia ta oferta w moje potrzeby.

0
AdamPL napisał(a)

Szkoda tylko, że mają niski procent na lokacie i na koncie oszczędnościowym.

6% to chyba nie jest taki znowu niski. Myślę, że to nawet powyżej średniej.

Jakby co to tu jest demo ich interfejsu: http://demo.mbank.pl/

Mam u nich konto od ponad 4 lat i nie narzekam. Wszystko załatwia się szybko i sprawnie, czy przez internet, czy przez telefon. Do wakacji jeszcze płaciło się 50gr za przelewy, a teraz absolutnie wszystko jest za darmo. Jedynie z kont oszczędnościowych można robić jeden darmowy przelew w miesiącu, ale za to można ich mieć 4. Poza tym trudniej znaleźć płatny bankomat, niż darmowy.

Poza tym mBank to filia BRE Banku, więc jak upadną to razem i wszyscy klienci - wirtualni i realni będą w takiej samej dupie :]

Chociaż wydaje się, że lepszą ofertę ma teraz Polbank - 7% na oszczędnościowym, wszystko za darmo i są siedziby :)

0

Rodzice mieli w kredyt banku. Zrezygnowali z tych samych powodów o których mówisz. Teraz cała rodzina ma w mbanku.

Jeżeli potrzebujesz RORu to chyba lepiej już trudno trafić (0zł prawie za wszystko). Ale zarobić to nie zarobisz. ROR 0% oprocentowany. Ale masz do dyspozycji jescze eMAX i eMAX plus. eMAX plus to de facto lokata ze zmiennym oprocentowaniem, ale możesz wyciągnąć raz w miesiącu kasę bezpłatnie (kolejne w miesiącu są płatne). Ja stosuję taką metodę
eKONTO (ROR - 0%)
eMAX (1.85%)
eMAX plus (6%)

do tego włączona usługa mBilans (tzn. tak trzyma kasę, by na eMAX było możliwie jak najwięcej, a na eKONTO tylko wymagane potrzebne do codziennej egzystencji). A na eMAX plus oszczędności.

Jeżeli natomiast chcesz ulokować pieniądze na lokacie, to chyba lepiej poszukać w innych bankach (tutaj mBank nie stanowi rewelacji).

0

OO dzieki Wam sie dowiedzialem ze mbank ma 6% na emaxPlus, ciagle bylem na etapie 5,75%. To sie chyba stalo niedawno? Co to konta to Citibank ma 7.07%, ale nie wiem jak to jest z oplatami.

0

W PKO dają 10,5 % :| ale w skali półtora rocznej :D cwaniaki.

0
AdamPL napisał(a)

Zapoznałem się z ich ofertą i rzeczywiście 0zł za prowadzenie i przelewy wygląda kusząco. Szkoda tylko, że mają niski procent na lokacie i na koncie oszczędnościowym. Jak oceniasz obsługę czy można wszystko szybko u nich załatwić (np. otworzenie rachunku, podanie o kartę itd.) czy są problemy? Jestem przyzwyczajonych do marmurowych banków i ciekaw jestem jak wygląda obsługa przez internet i telefon.

Darmowe przelewy dopiero od niedawna sa. Szczerze mowiac bylem zaskoczylo mnie to :D Bylem przyzwyczajony do oplaty 0,50 zl za przelew, ale patrze na historie przelewow i rzeczywiscie: ostatnio nie pobierali ode mnie oplat :D

Za utrzymanie karty tez nic sie nie placi (zarowno debetowej jak i kredytowej). Zalozenie konta: czas zalozenia konta jest dosc szybki (ja zakladalem w 2002 r. nie wiem czy cos sie nie zmienilo): dzwonisz, zlecasz wniosek przez tel. lub internet. Kurier przywozi wszystkie dokumenty. Wowczas mozesz przez tel. potwierdzic zalozenie konta i mozesz sie zalogowac. Jednak nie bedziesz mial w pelni dzialajacego konta dopoki nie odeslesz egz. podpisanej umowy. Takze licz sie z tym, ze pare dni to moze potrwac.

I to nieprawda, ze mBank nie posiada placowki. mKiosk i Centrum Finansowe istnieja (przynajmniej we Wroclawiu) aczkolwiek nie mialem potrzebny nigdy z nich korzystac.

0

ja zakładałem też jakoś w 2002 i założenie konta to niestety była męczarnia :/ w sumie czekałem 2 miesiące (z czego przez miesiąc miałem dostęp do konta ale nie miałem jeszcze karty i w liście dostałem notkę że sugerują w ogóle nie korzystać z konta do czasu otrzymania karty)
możliwe że to przez pocztę polską, tym bardziej że był to okres świąteczny (od formularza wypełnionego online w pierwszej połowie grudnia do otrzymania karty w połowie lutego)

btw ostatnio chciałem założyć niby to darmowe konto i kazali mi się zgodzić na ubezpieczenie karty - 2 zł / mc obowiązkowe, już tego nie ma ?

0

a jeszcze jedno - czasami się spotyka promocję na allegro albo na czymś że przy założeniu konta w mbanku dostaje się jakieś gratisy, nie ma czegoś takiego teraz gdzieś ?

0

user image
Dzisiaj taką promocję zobaczyłem przy logowaniu się do konta. Nie wystarczy ;)?

A parę dni temu przy próbie wykonania przelewu dostałem taki komunikat:
user image
Chwilę potem znajoma chciała przesłać mi 6,50zł (potrzebne do aktywacji karty w paypalu, akurat na koncie nie miałem nic), a ja nic nie dostałem. Po paru dniach chciałem pisać już skargę do mBanku, gdy okazało się, że znajoma wysłała przelew komuś innemu (o tym samym imieniu co moim).

0

Witam, podpinam sie pod temat.
Także przymierzam sie do założenia mojego pierwszego konta bankowego.
Rodzice maja inteligo (iPKO) i sobie chwalą od paru lat.
ostatnio zarejestrowalem sie na allegro i w liscie od nich dostalem takze broszure z ofertą Banku Zachodniego WBK ktory z allegro wspolpracuje .
Czy ktos sie mzoe na temat oferty wypowiedziec ? zalaczam screena:
http://img509.imageshack.us/my.php?image=dsc00801bd4.jpg

mbank mnie nie interesuje ...

czekam na dalsze opinie i wypowiedzi
pozdrawiam
daniel

0

Dopowiem tak jeszcze, że mBank jest chyba optymalny jeśli to takie luźne konto, bez wielkich wpłat, a czasem na 0. Nie płaci się za prowadzenie, przelewy, no i wygodny interface.

Ale przy poważniejszym koncie to już bym się zorientował czy za ewentualne co miesięczne opłaty nie dostałbym czegoś solidniejszego i korzystniejszego w lokacie :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1