iphone 3g

0

Witam
mial ktos stycznosc z tym telefonem lub we wczesniejszymi wersjami? Co o nich mozecie powiedziec? Warto w nie ainwestowac? Cchialbym zmienic na nowy telefon stary telefon i mysleze ten telefon ihpone bylby ok

0

Ogolnie mowiac... beee... Juz wole kupic nokie n95 (mniejsza cena, wiecej funkcji). Jak kupiłem sobie n80 to zakochałem sie w symbianie, i na razie nie mysle o zmianie. (W n95 da sie zainstalowac pamp -> php + apache + mysql, to wiec dla programisty dobra :p)

A co do 3g. Brak kart sim 3g. Co prawda da sie zadzwonic z orange <-> orange, ale np orange <-> plus to już nie. No i jeszcze nie wiadomo czy operatorzy podniosą ceny za takie rozmowy.

//
http://video.google.pl/videoplay?docid=8431179719391495536&ei=jSqpSKXJF4aC4wKB9uwl&q=ikanapka
Wiec wedlug filmu. Polska jest zacofana na taki sprzet

0

Podobno sa telefony gdize mozna jakos linuxa zainstalowac? Mozecie cos takiego polecic?

0

OT

bordeux napisał(a)

http://video.google.pl/videoplay?docid=8431179719391495536&ei=jSqpSKXJF4aC4wKB9uwl&q=ikanapka
Wiec wedlug filmu. Polska jest zacofana na taki sprzet
haha, ta laska na końcu się świetnie śmieje ;) fajnie, na luzie - choć sprzed roku to już jest

0

Ogólnie reasumując <ort>doSZEDŁem</ort> to tego stwierdzenia. :D Choc co prawda napisałem żę się opierałem na filmiku.

0

Nie mam może iphone, ale mam okazje bawić się czymś podobnym, bo mam ipod toucha. Jeśli chodzi o iphone to wiele o nim czytałem i się też nim bawiłem. Zreszta zbieram kaske i zamierzam go kupić ;P Moje zdanie na temat tego telefonu jest jak najbardziej pozytywne. Jakieś sybiany i inne tego typu os'y wręcz mnie obrzydzają. Uwielbiam dobrze zorganizowany, prosty, przemyślany i niesamowicie wyglądający interfejs. Nie wiem jak jak ty, ale ja skupiam się bardzo na estetycznym wyglądzie, a na projektantów Apple w tej kwestii zawsze mogę liczyć ;) Chociaż jak czytałem moc obliczeniowa tego telefonu jest ogromna, bo podobno większa od psp i ds razem wzięte. Potwierdzenie tutaj: http://www.myapple.pl/artykuly/76158-iphone-konsola-przenosna.html Jeśli chodzi o minusy to brakuje mi tylko obsługi flasha.

0

"Nowy i-Phone pojawi się w sklepach jutro o północy. Jednak już od dwóch dni
pod salonami Orange stoją kolejki - pisze "Życie Warszawy". Wojciech
Jabczyński z firmy Orange zapewniał, że telefonów nie zabraknie. Po co więc
kolejki? I dlaczego ludzie nie ustawiają się pod salonami Ery, gdzie też
będą sprzedawane i-Phony 3G? - pyta dziennik."

"- Przyznaję, że kolejki to element naszych działań marketingowych. Chcemy
jeszcze bardziej zwrócić uwagę na premierę tego urządzenia - mówi "ŻW"
Wojciech Jabczyński z firmy Orange. Jak tłumaczył, podstawione osoby z
kolejki podczas premiery mają doradzać prawdziwym klientom."

;-)

Poza tym jakoś przedwczoraj był masowy update firmware, który skutkował rozłączeniami rozmów. Nieco za drogie żebym kupował, zastanawiałbym się raczej nad n95 8MB, ale to też stanowczo za dużo dla mnie :) Natomiast gdybym miał testować? Z miłą chęcią ;-)

0

z tego co ostatnio slyszalem, iphone ladnie wyglada, ma fajny touchscreen, ae jesli chodzi o ilosc funkcji to .. kicha -bluetooth, -java, -mms..

0

Miałem w ręku zwykłego iPhone i jedyne co mi się w nim podobało to przewijanie zawartości za pomocą dotykowego wyświetlacza (chociaż już pisanie wiadomości jest koszmarne, ale to tyczy się już wszystkich telefonów z dotykowymi wyświetlaczami bez klawiatury). Reszta to przeciętne wyposażenie 2-letniego smartphone'a. Wiem, że na pewno nie zamieniłbym mojej N95 8GB na ten telefon.

Wczoraj pojawiłem się na premierze iPhone'a 3G. Główna impreza miała miejsce od 21 do północy na placu Konstytucji w Warszawie, czyli głównym salonie Orange.

Na samym placu była scena:
user image
Na tej scenie odbywały się pokazy tancerzy oraz pokazy mody. Od czasu do czasu prowadzący przeprowadzał konkurs smsowy, w którym pierwsze trzy osoby wygrywały akcesoria związane z iPhonem.

Szczerze mówiąc ciekawszy był mitsubishi lancer na niemieckich tablicach, który zrobił parę kółek wokół placu wchodząc w niektóre zakręty z pięknym poślizgiem oraz zjazd kabrioletów.

Jakieś 30 minut przed północą wygonili mnie i kumpla spod przystanku autobusowego, na którego ławkach sobie siedzieliśmy i oglądaliśmy ten piknik. Rozkładali czerwony dywan przez całą szerokość chodnika i najwyraźniej nie byliśmy zbyt medialni, żeby tam zostać. Zaraz przed finałem na ten dywanik wjechało dwóch motocyklistów, którzy próbowali sforsować ochronę tłumacząc się, że chodnik to własność miasta i oni akurat na czerwonym dywanie dla vipów zaparkują swoje motory. Nie udało im się, szkoda.

O północy wszyscy przenieśli się pod sam salon. Warto zwrócić uwagę, że wszystkich osób było około 100, z czego większość stanowili pracownicy Orange, fotoreporterzy i dziennikarze. Żadnych kilometrowych kolejek nie było, od 21 stały przed salonem może z 3 osoby.

Wkrótce podjechała limuzyna i dywanem do salonu przeszli "Prezes Zarządu PTK Centertel Grażyna Piotrowska - Oliwa" i "Dyrektor Wykonawczy Grupy TP ds. Rynku Masowego Richard Shearer" - jacyś ważni goście, tego drugiego matka kumpla, który ze mną tam był, jest jego asystentką; zdjęcie tutaj (słaba jakość, bo to screen z filmu z komórki):
user image

W tej walizce to niby pierwszy iPhone 3G do sprzedaży w Orange w Polsce.
10 minut po tym wszyscy rozeszli się do domów ;).

0
quetzalcoatl napisał(a)

z tego co ostatnio slyszalem, iphone ladnie wyglada, ma fajny touchscreen, ae jesli chodzi o ilosc funkcji to .. kicha -bluetooth, -java, -mms..

Jeśli chodzi o jave (przypuszczam, że masz na myśli gry na jave) to jest pisane setki bardzo fajnych gier pod iphone. Problem z bluetooth'em i mms rozwiązuje wgranie dodatkowego soft'u ;-)

0

Jak ktoś ma kasę na reklamy (jak tutaj apple) to wszystko się da sprzedać za dużą cenę. Ogólnie mówiąc. Co taki iPhone 3g ma lepszego od tańszej noki n95 8gb? (lub n96) Dotykowy ekran? Fakt rewelacja. Super wrażenie, lecz po miechu to ukażę się nie praktyczne (moje przeżycie z se p800). 16 gb? Przyda się z pewnością... Ale w n95 możesz miec 16 gb (8gb wbudowane + 8gb karta, choć iPhone tez ma karty pamieci).

Możliwe jest słuchanie plików muzycznych w formatach AAC, Protected AAC, MP3, MP3 VBR, Audible (formats 1, 2, and 3), Apple Lossless, AIFF, WAV i oglądanie filmów w formatach H.264 video, .mp4, .mov, .m4v.

Ymm. W symbianie to tylko kwestia napisania softu.

Nie zabrakło także aparatu cyfrowego - iPhone wyposażony został w aparat robiący zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 2 MPix (1600x1200 px).

Prawie jak 5Mpix .
Nie jest tak że popieram nokie n95. Tylko z tym telefonem porównywałem.

Jedynym plusem co znalazłem w iphonie to jego rozmiary. Płaski i duzy ekran.

A i co mnie najbardziej śmieszy w nim.
http://pl.wikipedia.org/wiki/3G
Ja pod nazwą 3g rozumiem że są wideorozmowy ( i tez szybki internet, ale na razie za drogi dla mnie). Widzi ktoś w iPhonie kamerkę w przodzie? Czyli aby porozmawiać to musze odwrócić telefon?

// Nie chce pisac 2 posta wiec tutaj odpowiem na to ponizej:
konrad.g: "Ten soft tutaj trzeba napisać"... To była metafora do rozrzeszeń tego telefonu. Pewnie już dawno są aplikacje do tego napisane

Po prostu telefon jest gadżetem. Nie dla zaawansowanych użytkowników, gdzie komórka ma na zadanie spełniać osobistego komputera.

0
bordeux napisał(a)

Możliwe jest słuchanie plików muzycznych w formatach AAC, Protected AAC, MP3, MP3 VBR, Audible (formats 1, 2, and 3), Apple Lossless, AIFF, WAV i oglądanie filmów w formatach H.264 video, .mp4, .mov, .m4v.

Ymm. W symbianie to tylko kwestia napisania softu.

Ten soft tutaj trzeba napisać, a pod iphonem jest już dawno napisany tylko wystarczy wgrać. (chodzi mi o soft uzupełniający wady telefonu)

Można się tak długo kłócić o parametry, ale dla mnie najważniejsza jest satysfakcja z korzystania z telefonu. Jaki telefon da mi większą satysfakcje od poruszania się multitouchem bez problemowa pod przemyślanym interfejsem. Nie ma co porównywać toucha w innych telefonach do tego w iphonie. Bawiłem sie dotykowym samsungiem i tam działał on o wiele gorzej. Bardziej to przeszkadzało niż ułatwiało korzystanie z telefonu.
Wbrew pozorom nie znudzi Ci sie ten interfejs po miesiącu. Wręcz odwrotnie, ja przywykłem do pracy na tym i nie chciałbym teraz przejść na jakieś tradycyjne menu.

Jeśli chodzi o koszta to iphone nie jest taki drogi w porównaniu do jakiś super hiper wypasionych smartphonów, które potrafią wszystko...Bez abonamentu można go kupić za 1700 zł. Ja uznaje iphone'a właśnie za granice/kompromis między przesadzonym telefonem za kupe kasy a zwykłym aparatem do dzwonienia.

ps. Nie chce tu wchodzić w żadną święta wojnę typu linux/windows/mac ;]

0

Btw. Przecież sporo telefonów oferuje wideo rozmowy, ale jakoś nikt tego nie używa. Powód? Operatorzy tego nie udostępniają (afaik) Czy dla ajFona to się zmieni?

A teraz z innej beczki. Amerykanie rozkochują się w jabłkowych produktach, Nokia zyskała jednak potężnego przeciwnika... czego efeketem jest m.in. wykupienie Symbiana i zamiar otwarcie go ;-)

0

@jestem szyderczy: Bzdura, wideorozmowy działają. Nikt tego nie używa, według mnie z innego powodu: po pierwsze ja i wielu moich znajomych ciągle nie mamy terminalu 3G, po drugie nadal rozmowa to rozmowa, widzenie mi nie jest niezbędne, po trzecie ceny wideorozmów są wyższe niż zwykłych rozmów.

PS. Żeby porozmawiać wideo w ajFonie wystarczy lusterko przed aparatem z tyłu ;-)

0

Dla scislosci: MMSów to nie ma, GPS polega na ściąganiu map Google (kpina), pisanie smsów na dotykowej klawiaturze tez jakos do mnie nie przemawia. Aparat beznadziejny (z Nokia N95 nie ma nawet porownania). Problemy z wgrywaniem multimediów.. itd

Ogolnie to chyba nie warto kupowac, chyba ze ktos ma za duzo kasy i nie wie jak jej sie pozbyc. To juz faktycznie chyba lepiej kupic N95 - ma jeszcze ta zalete, ze mozna latwo doinstalowac wlasne aplikacje, a do iPhone tylko autoryzowane przez Apple.

0

Co do dotykowego ekranu omijajcie to szerokim łukiem.
Miałem okazję bawić się telefonem, który zamiast klawiatury ma ekran dotykowy i to jest porażka!
Telefon musi być mały -> ekran dotykowy jest mały -> a palce są grube.
Próba trafienia we właściwy klawisz palcem po płaskiej pobieżni jest naprawdę uciążliwe. Zmysł dotyku niesamowicie pomaga w obsłudze telefonu, a na ekranie dotykowym zawsze jest płasko, więc użytkownik pozbawiany jest częściowo zmysłu dotyku.
Pisanie SMS palcem graniczy z cudem.
Oczywiście jakieś rozwiązanie to posiadanie czegoś do wskazywania: rysik, zwykły ołówek itp. Jak dla mnie wymóg posiadania dodatkowo takiego przedmiotu jest irytujący. Tu ludzie z długimi szponami (panie) mają przewagę bo "rysik" zawsze mają pod ręką.

0

MarekR22 : Zauważ ze Iphone to troche spora deska. Wiec pisanie by nie sprawiało tak duzego az problemu.

0
bordeux napisał(a)

MarekR22 : Zauważ ze Iphone to troche spora deska. Wiec pisanie by nie sprawiało tak duzego az problemu.
A powinno być łatwe, jak np. w Nokii E51.

0

oł f... - czekanie całą noc na jakiś iphone 3g .. ehh - [glowa]

Telefon widziałem, nie zrobił na mnie zbyt wielkiego wrażenia (ot kolejna komórka, z coraz większą liczba bajerów).

Nokia MORPH - to dopiero będzie telefon!

0

Poczytajcie tutaj: http://www.idg.pl/news/163767.html

Wniosek jest taki: poza ładnym wyglądem ten telefon nie oferuje zupełnie nic.

0

Wieksze wrazenie zrobil na mnie sasung omina
Windows Mobile Pro 6.1, 5mp aparat..

Opis:

Pracujący pod kontrolą Windows Mobile Pro 6.1, Samsung SGH-i900 ochrzczony przydomkiem OMNIA - z łaciny (wszystko) ma wszystko to, co dojrzały smartfon w 2008 roku mieć powinien. Moduł telefonii komórkowej modelu SGH-i900 obsłuży sieci GSM/GPRS/EDGE oraz UMTS/HSDPA. Ponadto sercem SGH-i900 steruje procesor Marvell PXA312 z zegarem 624MHz i 256MB pamięci typu ROM, a na pokładzie znajdziemy także GPS kamerę o matrycy 5Mpix, radio, ekran dotykowy o rozdzielczości 240 x 400 pikseli, port microSDHC i touchpad. Czujnik aparatu fotograficznego posiada funkcję WDR (Wide Dynamic Range), rozpoznawania twarzy (Face Detection) i uśmiechu (Auto Smile Shot), stabilizacji obrazu oraz geotagging, która pozwala na zapisywanie zdjęć wraz ze współrzędnymi geograficznymi. Pamięć urządzenia zależnie od wersji mieści 8 lub 16GB danych. Obsługa telefonu realizowana jest za pomocą interfejsu TouchWiz, który wspomagają akcelerometr i optyczny toupad poniżej ekranu. TouchWiz pozwala na przeciąganie ikon konkretnych opcji bezpośrednio z menu na pulpit tworząc tak zwane widżety. Telefon obsługuje standard HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) o prędkości 7,2 Mbps, umożliwiający szybkie przeglądanie stron internetowych i pobieranie plików.

Specyfikacja:

Waga: 120 g
Wymiary: 112 x 56 x 12,5 mm
Bateria: Li-Ion 1500 mAh
Czas rozmów/czuwania: 8 h / 620 h
Kolor: czarny
Pasma pracy: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 1900 / 2100
Wyświetlacz: TFT 3,2" 65k, 240 x 400, dotykowy (Touchscreen)
Aparat fotograficzny: CMOS 5.0 MP, 4x digital zoom, power LED, autofokus, 2592x1944 pixels
Radio FM: Tak
Dyktafon: Tak
MP3: Tak
GPRS: Tak, Class 10, 32 - 48 kbps
EDGE: Tak, Class 10, 236.8 kbps
WAP: Tak, ver 2.0
Bluetooth: Tak, ver 2.0
WLAN: Tak, v802.11 b/g
USB: Tak, ver 2.0
RS-232: Nie
IrDA: Nie
Czytnik kart pamięci: Tak, (microSD)
JAVA: Tak, MIDP 2.0
SMS: Tak
MMS: Tak
Pamięć: 8 GB pamięci wewnętrznej
RAM: 128 MB
ROM: 256 MB
Polifonia: AAC, AAC+, e-AAC+, WAV, WMA
Smartphone: Tak
GPS: Tak
Skype: Nie
VoIP: Nie
DECT: Nie
UMTS: Tak
HSDPA: Tak, 7.2 mbps
Video rozmowa 3G: Tak
Plus GSM: Nie
Kolor LCD: Nie
Pozostałe parametry: System operacyjny: MS Windows Mobile 6.1 Pro
Procesor: 624MHz Marvell PXA312
-Video telefon
-Wyjście TV
-Gry
-Zegarek
-Alarm
-Kalkulator
-Organizer
-Kalendarz
-Tryb pracy w samolocie
-Wygaszacz
-Głośnomówiący
-Połączenia oczekujące
-Połączenia konferencyjne
-Przekierowania

A i oczywiscie czekam na komroke od google. GPhone :D

// Wykop.pl
user image

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1