PayPal i Visa Electron

0

Witam,

Wiem ze ten temat byl tu walkowany juz sporo razy, przeze mnie pewnie tez... ale dzis znalazlem to: http://banki.e-praca.org/paypal.html

Artykuł sprzed 2 lat, ale autor twierdzi ze Visa Electron m.in. z Inteligo dziala bez problemu w systemie PayPal. Ja dotychczas myslalem, ze taka karta nie jest obslugiwana, a wszedzie slysze sprzeczne opinie na ten temat.

Wiec jak to w koncu jest, chyba ze zablokowali obsluge takich kart? Jak by nie patrzec to jest karta kredytowa, ktora mozna obciazyc po numerze (nie tak jak karta Maestro z PKA S.A.)

Wiec jak to w koncu jest, orientuje sie ktos? PayPal bardzo by mi sie przydal

0

visa electron tylko z Inteligo (ta z guzikiem lub sercem) działa jak kredytowa, tzn można płacić podając jej numer. O innych nie słyszałem

0

Chyba nie tylko Inteligo ma takie rzeczy: http://www.mbank.pl/blog/artykul.html?id=81, acz nie wiem na ile łączy się to z PayPal'em (chociaż logicznie rzecz ujmując skoro można płacić za "wirtualne" zakupy to czemu by się nie dało podciągnąć PayPal'a pod to).

0

Hm mam inteligo, sprobuje sie zarejestrowac i napisze czy mi sie udalo :>

0

nie INTELIGO tylko iPKO :D

0

LOL kiedyś było PKO Internetowe, potem Inteligo, a teraz iPKO... widać na stworzeniu jednej rozpoznawalnej marki im nie zależy...

0

Rejestracja poszla bez zadnego problemu, mam juz uaktywnione konto w PayPal. Przy rejestracji sciagneli 6.50 + 1 zł jakiejs prowizji.

Tylko cos nie chca mi oddawac tych 6.50 mimo ze potwierdzilem karte:>

I czy jest jakis sposob na dodanie srodkow? Nie moge obciazyc swojej karty? :| Gdzies wyczytalem ze mozna podpiac jakos inteligo, tak ze przy placeniu za cos automatycznie obciazy mi moja karte mimo ze na koncie PayPal nic nie mam.

Jak to jest? Wiekszosc informacji, na ktore natrafiam w necie jest chyba juz nieaktualna, bo pieją że Polacy sa całkowicie ignorowanie, jak tu np. http://www.biznesnet.pl/a/8089/ a jak widac zarejestrowalem sie wiec to nie do konca prawda.

0

Inteligo (karta jasnoniebieska) a PKO Inteligo (ciemnoniebieska) to całkiem różne konta!

Z dodawaniem środków nie wiem jak jest, ale w sumie po co Ci to? :P Jak będziesz musiał za coś zapłacić (np. na ebayu), to wtedy sciągnie dokładnie tyle, ile trzeba

0

mam na paypalu konto spiete z czarną 'rybką' z mBanku.. zero problemow z zalozeniem, pieniadze spokojnie lataja w obie strony

edit: ups.. rybka to Visa, delfin to Electron.. pardon :)

0
tomkiewicz napisał(a)

visa electron tylko z Inteligo (ta z guzikiem lub sercem) działa jak kredytowa, tzn można płacić podając jej numer. O innych nie słyszałem

Wydaje mi się, że nie rozróżniacie kart kredytowych od debetowych ;) Jeżeli nie musicie spłacać tych kart, to są to karty debetowe. Na karty kredytowe zaciąga się najzwyklejszy kredyt, który z reguły spłaca się z odsetkami :P

Co do PayPala, to z tego co mi wiadomo jedynym sposobem na zasilenie swojego konta jest otrzymanie przelewu od innego użytkownika PayPal. Po autoryzowaniu karty (i ściągnięciu tych kilku zł) po prostu logujemy się do PayPala i płacimy za coś lub dokonujemy przelewu PayPal, a kwota zostaje automatycznie pociągnięta z naszej karty. Dlatego tak ważne jest aby pilnować swojego konta :)

0

kredytowa/debetowa - czepiasz się szczególów :P. Większością kredytowych (które widziałem) można płacić w internecie, większością electronów nie.

sam używam trochę innego rozwiązania, dzięki czemu nie muszę bać się, że ktoś mi konto paypalem, czy innym internetem wyczyści - mam osobne subkonto z osobną kartą, która służy mi tylko i wyłącznie do płatności w internecie. Chwilę przed użyciem przelewam tylko odpowiednią kwotę - ktoś musiałby co minutę przez kilka miesięcy próbować pobierać jakieśtam kwoty, żeby mi to przechwycić ;)

0
tomkiewicz napisał(a)

kredytowa/debetowa - czepiasz się szczególów :P

Wiem, że się czepiam, ale ludzie często mylą te dwa jakże odmienne określenia ;)

tomkiewicz napisał(a)

mam osobne subkonto z osobną kartą, która służy mi tylko i wyłącznie do płatności w internecie. Chwilę przed użyciem przelewam tylko odpowiednią kwotę

Podobne rozwiązanie ma mBank. Aby zapłacić tzw. e-kartą (można nią płacić tylko elektronicznie) trzeba wpierw dokonać jej zasilenia. :P

0

Ok wszystko fajnie tylko ze ja chce moje 6.50 z powrotem :P Wyglada na to ze moge zaplacic prezz pypal, sciagnie mi bezposrednio z karty

Sproboje moze wykupic RapidShare Premium na 24 godz i zobacze co wyjdzie.

0
CyberKid napisał(a)

Na karty kredytowe zaciąga się najzwyklejszy kredyt, który z reguły spłaca się z odsetkami :P

jeszcze nigdy nie zaplacilem odsetek;) KK zwykle maja "termin bezodsetkowy", u mnie circa 50dni od podsumowania wyciagu, w ktorym to czasie jak dokonam splaty to kredyt nie jest uruchamiany i nie place odsetek.. troche dyscypliny (co 30 dni: zaloguj-wejdzwmenu-kliknijsplac) i mam w nosie odsetki:)

0
quetzalcoatl napisał(a)

jeszcze nigdy nie zaplacilem odsetek;) KK zwykle maja "termin bezodsetkowy"

Czyli płacę tylko tyle ile jest na rachunku ze sklepu? Czy taką kartę dostaje się na tych samych warunkach co debetową ? :P

0

nie na takich samych..

debetowa sciaga Ci kwote NATYCHMIAST z konta.

kredytowa - nalicza sumy, i zapamietuje. na koniec miesiaca dostajesz wyciag i w tym momencie w ciagu X dni musisz to splacic przelewem ze swojego konta (recznie lub automatycznie, w mbanku jest taka opcja ze nawet pamietac nie musisz:) ). w ciagu tych X dni nie ma oprocentowania. po przekroczeniu dnia Xtego - oprocentowanie zaczyna sie 'odliczac' i kwota do splaty bedzie wieksza. nie wiem jak debetowa - ale kredytowa ma wyrazne twarde limity, ze nie mozesz miec na niej 'minusa' wiekszego niz TUWXYZ zlotych. limit ten jest zapisany w umowie KK. ma tez limit miekki ktory sam mozesz ustawiac pomiedzy 1zl a TUWXYZ (np. zeby Ci ktos nie nabil jak zgubisz karte)..

jesli bedziesz pilnowac X dni -- to rzeczywiscie, do splaty bedzie jedynie wprost suma kwot ze sklepow. innymi slowy, za friko masz odroczenie platnosci o X dni.

jedno drobiutkie "ALE" - nie calkiem za friko, poniewaz jest jeszcze cos co sie nazywa ubezpieczeniem kredytu i jest doliczane PO podsumowaniu wyciagu z danego miesiaca. nie jest to formalnie oprocentowanie! i jest dosc niskie.. np. w ktoryms miesiacu na wyciagu mialem 4500,-, ubezpieczenie wynioslo 11zl. tyle napiwku ostatnio dalem kelnerowi.. IMHO, dobra 'cena kredytu' za odroczenie platnosci o 50 dni :)

0

Z powodu tego ubezpieczenia oraz kosztów obsługi karty kredytowej wolę limit kredytowy. U mnie w banku naliczają odsetki od wykorzystanej kwoty na koniec miesiąca. Wypłata przychodzi też ostatniego, więc nic nie płacę a praktycznie cały czas korzystam z limitu.

0

a ja nie, bo sobie przekalkulowalem:) bardziej oplaca mi sie miec oprocentowane pieniadze na koncie i ubezpieczony minus na karcie, niz nieoprocentowany debet na koncie..

we wspomnianym przypadku, w ciagu miesiaca:

na karcie: -4500 spowodowalo doliczenie ubezp, w sumie dodatkowo -11,28zl (ubezp ~= 0,2666%), czyli do splacenia: 4511,28

w tym samym miesiacu, te 4500 na koncie wygenerowalo 20,36 (= 0,4526% per mies), po odjeciu podatku - 16,48 (= 0,3660% per mies), czyli na koncie mam 4516,48

po splaceniu, zostaje na koncie +5,2zl, czyli defacto nie zaplacilem 4500 za produkty tylko 4494,8 :)

podane kwoty sa przyblizone, np. odjety podatek belkowy. ale fakt roznicy w %/mies jest faktem

0

Ale karta kredytowa nie jest chyba za darmo? Np w mBank Visa Elektron jest za free, a Classic za ilestam zl rocznie. W twoich rachunkach nalezy wiec uwzglednic rowniez i to.
Mozna dostac karte kredytowa Visa Classic, no ale to z kolei nie dziala chyba z PayPalem?

0
pytajacy napisał(a)

Ale karta kredytowa nie jest chyba za darmo? Np w mBank Visa Electron jest za free, a Classic za ilestam zl rocznie. W twoich rachunkach nalezy wiec uwzglednic rowniez i to.
Mozna dostac karte kredytowa Visa Electron, no ale to z kolei nie dziala chyba z PayPalem?

0
pytajacy napisał(a)

Mozna dostac karte kredytowa Visa Classic, no ale to z kolei nie dziala chyba z PayPalem?

Ja korzystam w mBanku z e-karty, która nosi tylko etykietę "VISA". Karta kosztowała mnie 20 zł za rok. Pod koniec owego roku przysłali mi drugą kartę zupełnie za darmo ważną do 4 lat :) Zatem dostałem kartę na 5 lat za 20 złotych :) Karta działa z PayPal. Karty Visa Classic też powinny :)

0

mbank - 'rybka' tez dziala z paypal'em. tak, rzeczywiscie na rok jest oplata -- ale to juz sam sobie przelicz, kazdy inne obroty ma na karcie ostatecznie :)

0

Chyba z PayPal zadziala kazda, ktora mozna obciazyc poprzez podanie jej numuru, czyli taka, ze jak placimy w sklepie to nie musimy podawac PIN (zamaist tego podpis na rachunku).

Chociaz w moim odczuciu to mniej bezpieczne, bo jak zgubic taka karte i nie zablokowac, to ktos moze isc do sklepu i wyczyscic nam konto (na podpis i tak nikt uwagi nie zwraca - ja przez miesiac mialem karte nie podpisana i nikt na to uwagi nie zwrocil).

0
othello napisał(a)

Chyba z PayPal zadziala kazda, ktora mozna obciazyc poprzez podanie jej numuru, czyli taka, ze jak placimy w sklepie to nie musimy podawac PIN (zamaist tego podpis na rachunku).

Chociaz w moim odczuciu to mniej bezpieczne, bo jak zgubic taka karte i nie zablokowac, to ktos moze isc do sklepu i wyczyscic nam konto (na podpis i tak nikt uwagi nie zwraca - ja przez miesiac mialem karte nie podpisana i nikt na to uwagi nie zwrocil).

Wydaje mi się, że to tak nie działa. Nie ma rozgraniczenia na to w jaki sposób autoryzuje się transakcję, a czy możemy jej używać w konkretnych typach transakcji.

Mam czarną kartę z delfinem Visa Electron z mBanku i nią nie można dokonywać transakcji internetowych. Jedynie karta debetowa Visa Electron z Inteligo w Polsce na to pozwala. mBank, jak ktoś już wcześniej napisał, ma eKarty.

I tak btw. autoryzacja podpisem jest o tyle bezpieczniejsza, że w przypadku, gdy ktoś ukradnie ci kartę i zdąży kupić parę ładnych rzeczy, możesz je reklamować. I potem z grafologiem w sądzie swoje racje udowadniać. A jak ktoś ci podejrzy pin i potem tą kartę ukradnie to... no cóż :).

0

czarna z delfinem..? ja mam czarna ze zlota rybka (visa) a znajomy - niebeiska z delfinem (electron).. kurcze, to ile mBank ma tych typow? :)

0

ja mam karte inteligo visa electron (z sercem) i nie moge dodac do paypal pisze ze odrzucona przez bank czy cos takiego ;/ wiec zalozylem w alertpay ;-P

0

Moja karta Inteligo (bez serca) działa w z PayPal bez problemu. Skoro juz ktos odswiezyl ten temat, to sie pochwale - wlasnie oddali mi moje 6.50 PLN (anulowana transakcja kartą).

Szybkosc imponująca, nie ma co - deklaruja ze oddaja od razu

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1