[GNU GPL] Sprzedaż szablonów

0

Witam!
Zastanawiałem się ostatnio na wykorzystaniem systemów CMS na licencji GNU GPL w celach zarobkowych, np. gdy jest do zrobienia prosta stronka z systemem CMS. Wiadomo mi, że sprzedawanie czegokolwiek na licencji GNU GPL kłóci się w zupełności z jej przeznaczaniem. Ale co jeśli stworzę do takiego systemu własny szablon, czy mam prawo go sprzedać? Jak to do końca jest?

0

Polskie tłumaczenie licencji GNU GPL masz tutaj. Nie możesz pobierać opłat za ten kod, grafike, ale możesz pobieraż opłaty np. za wdrożenie. Kwestia nazwania tego tak aby nie godziło w licencję.

edit: Proponowałbym przenieść ten temat, bo tu nie pasuje są to raczej ogłne kwestie praw autorkich oprogramowania.

0

hmm.. czyli odpada sprzedaż layout-u do jakiegoś CMS-a.. jeżeli stworze jakiś swój kompletny szablon graficzny strony, nie chodzi mi o proste zmienienie kolorów i itp., tylko stworzenie zupełnie autorskiego layout-u. Powiedzmy, że pobieram opłatę za wdrożenie CMS + wykonanie layout-a, co Wy na to?

Nom nie wiedziałem, gdzie temat wrzucić.. jak najbardziej jestem za przeniesieniem ;)

0

IMO możesz sprzedawać coś na licencji GNU GPL, to wcale się nie kłóci z ogólnymi zasadami. Licencja ta mówi tylko że tan komu sprzedałeś swoje dzieło ma mieć umożliwiony dostęp (nawet za pobraniem opłaty za koszta fizyczne wykonania kopii) do kodów źródłowych oraz ma prawo do kopiowania i modyfikacji na licencji GNU GPL.

0

no tak wlasnie to dziala, np: oddajesz klientowi, system skladajacy sie z serwera na ktorym jest np: apache, php/perl/python, sql + twoje oprogramowanie, a kase bierzesz za hardware, postawienie systemu (wdrozenie) i umowy serwisowe.

0

Czyli dobrze zrozumiałem treść licencji :) .. chciałem znać opinie innych jak do tego tematu podchodzą..

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1