Okulary ochronne do komputera

0

Witam, od jakiegos czasu gdz siedze przy kompie strasznie bola mnie ocz objawia sie to tym, ze ocz mnie strasznie pieka... i mysle nad zakupem okularow ochronnych. Cz moglby mi ktos polecic jakies dobre?

pozdrawiam

0

Idz do okulisty a potem do optyka. Bez badan i na oko (nomen omen) nikt Ci lepszych niz oni nie poleci.

0

A wiecie ile moze kosztuje taka wizyta u okulisty?

0

Pewnie zalezy od miasta. W moim miescie u polowy optykow wizyta u okulisty na miejscu jest gratis, a jesli nie to jakies 20-30 zeta.

0

Wizyta u specjalisty na pewno nie zaszkodzi. Ponadto zaopatrz się w aptece w tzw. "sztuczne łzy". Wejdź sobie też na jakąś stronę o oczach i poszukaj jakie ćwiczenia powinieneś wykonywać podczas używania komputera aby nie mieć problemów z krótkowzrocznością. Zadbaj o oczy nim Ci się popsują ;P

0

IMO to wynika z przemęczenia oczu i kropelki powinny pomóc, osobiście polecam EUPHRASIA świetlik.
No a wizyta u okulisty na pewno nie zaszkodzi... ;)

pzdr.

0

Wizyta u okulisty 50 zł, dodatkowo powiedz kobiecie że pracujesz przy komputrze i żeby ci przepisała okulary ze specjalnym filtrem (są trochę droższe ale chronią oczy przed promieniowaniem zwłaszcza jeśli masz zwykły monitor a nie LCD)
Co do sztucznych łez to mam przepisane ale właściwie nie używam, a waszym zdaniem dają coś?

0

Pieczenie i zmęczenie oczu po długiej pracy przy komputerze czujesz również ze względu na to, że oczy są suche. Nie jestem specjalistą ale wiem, że przemęczanie oczu powoduje, że nasze oczy produkują mniej łez niż powinny. W tym właśnie względzie przepisuje się kropelki aby uzupełnić brak łez i złagodzić otarcia, pieczenie oraz zapewnić prawidłową pracę gałek ocznych.

0

Zadnych specyfikow! Wystarczy co 55 minut pracy z komputerem wyjsc na zewnatrz i patrzec na przedmioty znajdujace sie w roznej odleglosci. Tu chodzi o prace miesni soczewki czy jak sie to tam nazywa. Kropelki tego nie zalatwia.

0

Kropelki pomagają na coś innego - u wielu osób patrzenie w monitor przyczynia się do rzadszego mrugania i braku nawilżenia powierzchni oka.

To inny efekt niż ten wynikający z długiego patrzenia na stałą odległość.

Sam nie stosuję, więc nie powiem jakie są dobre, a jakie nie.

0

ludziska... to ze oczy pieka lub swedza spowodowane jest zadkim mruganiem oka. tak to jest jak sie siedzy przed kompem wiele godzin. w tym wypadku pomagaja krople lub co jakies 2 godzinki kilkanascie minut przerwy. dzieki temu przywracamy odpowiednia wilgotnosc oka.
warto rowniez co jakie 2 godzinki popatrzec przez kilka minut na przedmioty znajdujace sie dosyc daleko. dzieki temu miesnie w oku moga znowu zaczac pracowac.
najlepszym sposobem jest naprzemienne patrzenie na przedmioty znajdujace sie blisko a nastepnie na przedmioty oddalone sporo od nas. i tak przez kilka minut. dzieki temu trenujemy miesnie oka i zapobiegamy krotkowzrocznosci. pamietajmy ze oko przyzwyczajone jest do patrzenia z daleka, mamy to po pradziadkach, ktorzy polowali na zwierzeta obserwujac je z daleka. w ostatnich czasach zaczelismy uzywac oczy przede wszystkim do patrzenia z bliska (monitor). niestety nasze organizmy nie potrafia sie tak szybko przestawiac, przez co panuje krotkowzrocznosc. ot cala filozofia...

0

Najlepiej byc palaczem... taka prawda :P

Okulary ochronne to tylko pic na wode. Chodzilem po optykach i kazdy mowil mi to samo. Wyrzucenie pieniedzy w bloto, bo w niczym nie pomaga (no ale wiadomo, ze mozna sobie wmowic ze pomagaja). Ja stosuje kropelki i siedze przy oknie, tak wiec co jakis czas podgladam sobie co robia ludzie z bloku naprzeciwko. Oczka i tak przemeczone i czerwone mam :( Ale taka praca :(

0
wasiu napisał(a)

Najlepiej byc palaczem... taka prawda :P

Okulary ochronne to tylko pic na wode. Chodzilem po optykach i kazdy mowil mi to samo. Wyrzucenie pieniedzy w bloto, bo w niczym nie pomaga (no ale wiadomo, ze mozna sobie wmowic ze pomagaja). Ja stosuje kropelki i siedze przy oknie, tak wiec co jakis czas podgladam sobie co robia ludzie z bloku naprzeciwko. Oczka i tak przemeczone i czerwone mam :( Ale taka praca :(

a ja bym mial wielka prosbe... co 2 godzinki zrob sobie przerwe i przez 15 minut trenuj miesnie oczu. Np. patrzenie na przedmioty znajdujace se blisko a nastepnie na przedmioty znajdujace sie daleko. Nie ruszaj przy tym glowa. Inne cwiczenia to podarzajace oczy lub oko za palcem. raz w prawo raz w lewo. oczywiscie glowa nieruchoma.
mnie to po 2 tygodniach zaczelo przynosic efekty...

0

15 minut przerwy co dwie godziny? Niby jest to w BHP ale zawsze znajdzie się miły kolega dbający o dobro firmy i doniesie, że się opieprzasz ;)

0

wiem wiem ze znajdzie sie zawsze ktos taki. ze mnie polewaja w pracy jak co 2 godzinki robie cos takiego. zabawne jest tylko to, ze po 9 godzinach spedzonych przed kompem, kiedy wychodzimy do domu, jestem jednym z nielicznych osob, ktorzy na bol oczu nie narzekaja. zawsze mozna sie przed szefem tlumaczyc, ze to poprawia efektywnosc pracy. ale to tez zalezy od podejscia wodza. ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1