Podatek, proste lecz ważne pytanie.

0

Chcę być całkowicie uczciwy wobec prawa, CAŁKOWICIE.
Więc co mam zrobić, jak i ile mam zapłacić podatku jeśli zrobiłem jednemu kolesiowi na zaliczenie program do szkoły za 100 zł a drugiemu podobny za 200 zł ?

Jakie dokumenty mi sie przydadzą ?
Chodzi o konkretne dokumenty, niech ktoś nie psize : Nic nie musisz płacić, olej to, tylko chodzi o konkretne dokumenty żebym mógł to sprawdzić i żebym był na 10000000% uczciwy.

0

umowa o dzieło z każdym wtedy płacisz 19% z 50% zarobionej kwoty, pozostałe 50% uznajesz za koszty uzyskania przychodu.

0

?? nie rozumiem, w jakich dokumentach znajdę potwierdzenie tego ?

poza tym to znaczy że płacę 19% od (100/0.5)=9.5zł

19% od (200/0.5)=19zł
=28.5 zł ??

a ta reszta kasy to co z nią ? jakie koszty uzyskania przychodu ? w jakim formularzu to jest ? skąd mam wiedzieć że to na 1000000% prawda ?

0

jak oni mi tej umowy o dzieło nie dadzą bo to olali a ja chce być uczciwy to co wtedy ? nie mam firmy, nie mam działalości żadnej nic!!!

0

jak uzywasz delphi to zapomnij bo pojdziesz siedziec :0
Ty jestes jakimś Bedilem!
Za głupote też się kara ludzi...

0

jak uzywasz delphi to zapomnij bo pojdziesz siedziec :0

Hm? A od kiedy używanie Delphi jest karalne?

0

widać oni nie chcą tej kasy skoro to ty masz się dowiadywać jak ich poinformować o tym że zarobiłeś

a ta reszta kasy to co z nią ?

no jaki sens tego że komuś to zrobiłeś za kase jak teraz chcesz wszystko oddać w ramach podatku ? :|

0
OPodatkachZnowu napisał(a)

jak oni mi tej umowy o dzieło nie dadzą bo to olali a ja chce być uczciwy to co wtedy ? nie mam firmy, nie mam działalości żadnej nic!!!

nie masz większych zmartwień??

jak ci się tak bardzo nudzi to w necie jest od metra artów i poradników nt. umowy o dzieło, umowy zlecenie itp, a formularz, ileż to się nawysilać trzeba, żeby na to wpaść, z US trzeba wziąć ...

OPodatkachZnowu napisał(a)

?? nie rozumiem, w jakich dokumentach znajdę potwierdzenie tego ?

pomyśl, może wreszcie przestaniesz pieprzyć głupoty

poza tym to znaczy że płacę 19% od (100/0.5)=9.5zł

19% od (200/0.5)=19zł
=28.5 zł ??

a ta reszta kasy to co z nią ?

muisz przelać na moje konto

jakie koszty uzyskania przychodu ? w jakim formularzu to jest ? skąd mam wiedzieć że to na 1000000% prawda ?

nigdy nie będziesz pewny [diabel]

0

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych z 1993 r z późniejszymi zmianami.
Nie wiem tylko, czy umowę o dzieło można zawierać między dwiema osobami fizycznymi.
Poza tym jest coś takiego jak kwota wolna od podatku - jeśli zarobiłeś w ciągu roku mniej niż ta kwota, nie musisz nic płacić ani składać w urzędzie.

0

Za 100 zł to raczej nie ma sensu do urzędu podatkowego latać. To tak jakbyś koledze 20 zł pożyczał i przy tym próbował jakąś umowę podpisywać.

0

malo to juz nam kasy biora ;|

0

Pisanie prac na zaliczenie nie jest zgodne z prawem. Nawet sie nie przyznawaj. Jak juz bardzo Ci zalezy zeby sie pozbyc tych 19% to moge Ci moj numer konta podeslac ;)

0

A NIP masz? :>

0

Nie wiem, czemu ten temat zostal zablokowany wiec odblokowuje i odpowiadam:

Jezeli napisales osobie X jakis program za X zl. to przede wszystkim nie mozecie podpisac umowy o dzielo/zlecenie jezeli jedna ze stron nie ma dzialalnosci gospodarczej. Niestety takie prawo w Polsce. W przeciwnym wypadku to klient ktory prowadzi dzialalnosc jest zmuszony potracic z Twojego wynagrodzenia podatek i odprowadzic go do urzedu. Na koniec roku przesyla Ci PIT ktory musisz uwzglednic w rocznym zesnaniu podatkowym.

Kwota wolna od podatku w tym roku to 3 tys. zl - nie zwalnia Cie z rozliczenia podatkowego, ale nie musisz od tej kwoty placic podatku.

0
spc napisał(a)

Pisanie prac na zaliczenie nie jest zgodne z prawem.

A to dlaczego?

0
Komorkowy_dzony napisał(a)

jak uzywasz delphi to zapomnij bo pojdziesz siedziec :0
Ty jestes jakimś Bedilem!
Za głupote też się kara ludzi...

AFAiR to on bana dostał :>
dzony wybacz, ale albo to Ty jestes Bedilem albo nie wpadłeś na to, że autor postu może mieć legalną kopię narzędzi (no chyba, że tylko Ciebie stać na takową) albo nie możesz pojąć, że kod może być napisany w notatniku, a osoba kupująca pracę skompiluje go sobie w szkole, która powinna mieć legalną kopię softu.

Co legalności prac pisanych na zaliczenie przez osoby trzecie, to piszący wcale nie musi wiedzieć, że robi to na zaliczenie. Poza tym wydaje mi się, że w takim wypadku, to nie piszący ponosi odpowiedzialności tylko osoba, która podpisuje się pod pracą jak pod swoją, a umowę zawsze można zawiązać pod pretekstem programu potrzebnego w domu, biurze itd.

0
Adam Boduch napisał(a)

Jezeli napisales osobie X jakis program za X zl. to przede wszystkim nie mozecie podpisac umowy o dzielo/zlecenie jezeli jedna ze stron nie ma dzialalnosci gospodarczej. Niestety takie prawo w Polsce.

O ile nic się nie zmieniło (trzeba sprawdzić w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych), to można zawierać umowy o dzieło oraz umowy zlecenia pomiędzy osobami fizycznymi.

W takim wypadku obowiązek odprowadzania podatku spoczywa na zleceniobiorcy. Przy czym odroczone to jest do chwili wypełnienia PIT-u. Dochody z takich umów wpisuje się w rubryce inne źródła.

0

AFAIK takiej mozliwosci, Dryobates - nie ma. Na koniec okresu rozliczeniowego, przesylasz takiemu osobnikowi PIT jezeli nie masz firmy? :| Jezeli jednak ktos bedzie cos wiedzial na ten temat (pewne zrodlo) to niech wyprowadzi mnie z bledu...

A komorkowemu to ja zdjelem bana, bo zostal nalozony nieslusznie (kazdy ma prawo wypowiadac wlasne zdanie), ale jezeli takie posty bedzie pisal jak w tym temacie, to osobicie mu go naloze... :/

0

Art. 627 niewprost wynika moim zdaniem, że osoba fizyczna może zlecać wykonanie dzieła.

Poza tym, gdyby tak nie było to co? Nie miałbym możliwości legalnego skoszenia sąsiadowi trawnika za opłata?

0

Hmm, no zlecac moze, ale czy jedna strona (np. wykonawca) przypadkiem nie musi prowadzic dzialalnosci? Wtedy ona (ta strona) zajmuje sie odprowadzeniem podatku.

Wczesniej zamiast umowy o dzielo podpisywalem zwyczajne porozumienie stron, w ktorym 1 ze stron zobowiazuje sie do czegos tam,a druga do wyplacenia. Data, podpis itp. Czyli bardzo podobne do umowy o dzielo, taki backup w razie gdyby klient dal d**y. Nie wiem jednak jaka to ma moc prawna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1