[PayPal]Jak to działa? Z czym to się je?

0

Witam wszystkich, mam nadzieję, że pomożecie.
Zaszła potrzeba kupić itemek, za granicą. Wybrałem ebay.

Oczywiście w wyniku reakcji łańcuchowej zmuszony zostałem do założenia konta na paypal.pl
Niestety nigdy się w to nie bawiłem - kilka pytań:

Po zarejestrowaniu się koniecznie muszę dodać "kartę kredytową"?
Jak mam doładować swoje konto? Da się w ogóle? Bo mam taki komunikat

Aktualnie PayPal nie oferuje możliwości dodawania środków z rachunku bankowego.

Po dokonaniu płatności przez użytkownika PayPal obciąża kartę kredytową kupującego i natychmiast uznaje konto PayPal sprzedającego.

Czyżby dopiero po przesłaniu komuś pieniędzy, pociągnęło mi z karty?

Thanks za odp.

0

Niestety, ale musisz mieć kartę kredytową by coś na PayPal zdziałać - chyba, że coś zmienili od czasu, kiedy rejestrowałem się tam rejestrowałem.

0

Dzięki Marooda,
Czyli załóżmy, że mam kartę i...dodaje ją do mojego konta na paypalu.
I co dalej?
W jaki sposób pieniądze "przelewają" się na konto w paypalu'?
Ja sam mogę zdecydować ile i kiedy chcę doładować?

0

"Marooda" [rotfl]

0

Odświeże temat, bo mnie to zainteresowalo.

Mam kilka pytań.

-Załóżmy, że mam konto PayPal i nic z nim nie robie (czyli nie ma żadnego ruchu, chwilowo nikt nic mi nie wplaca, ani ja nie zamierzam niczego płacić). Czy nie ponoszę z tego tytułu (samego posiadania konta) żadnych kosztów?

  • Załóżmy, że interesuje mnie tylko przepływ kasy z zagranicy do mnie (czyli nie zasilam konta w Polsce, a ktoś z zagranicy mi wpłaca). Czy wobec tego wystarczy mi posiadanie jedynie konta w złotówkach w banku w Polsce? Jeżeli dobrze zrozumiałem, to polega to na tym, że mogę zlecić przelew z mojego konta w PayPal na konto w banku w Polsce i będzie to mnie kosztować 5 zł (ale czy aby na pewno całkowity koszt wykonania takiego przelewu to tylko 5 zł?) lub za darmo jeżeli kwota jest wysoka.
  • W jaki sposób można zasilić moje konto PayPal za granicą? Zakładam, że osoba wplacajaca mi kase nie ma konta PayPal

No i wreszcie ostatnia rzecz - umowa. Przeczytalem, że jest zawierana umowa pomiędzy użytkownikiem, a firma PayPal. Czy jest to umowa pisemna? Jak ją się podpisuje i gdzie? Na jaki okres?

Liczę na odpowiedzi ludzi którzy z tego juz korzystali.

0
  • nie ma opłat - mam konto od ponad pół roku, zerowy ruch, bo jeszcze [mam nadzieję, że to się zmieni] nie korzystałem
  • przelew na konto bankowe jest darmowe bodajże powyżej 500PLN, ale mogę mieć zatarte informacje
  • umowa nie jest pisemna - internetowa

Mam konto z dodaną jedną kartą debetową [US Bank]. Niestety, aby wypłacić ewentualną kasę na polskie konto musiałbym w moim banku zamówić kartę kredytową/debetową [karty płatnicze typu Visa Electron nie przejdą] i dodać tę kartę do PayPala. Inaczej chyba się niestety nie da, a wiadomo - polskie banki pobierają kasę za takie karty :/ Za kartę z US Bank nie płacę.

Dodając kartę do PayPal serwis ściąga bodajże $1.50 aby się upewnić, że to Twoja karta. Tę ściągniętą z konta kasę odda przy pierwszej wypłacie kasy z PayPal.

0

No to d... zbita, myslalem ze wystarczy podac im numer konta w Polsce i przeleja kase jak zażądam wypłaty.

Swoją drogą, dość niejasno jest to napisane:

Aby wypłacić środki z konta PayPal na rachunek bankowy:

Sposób realizacji:

  1. Zaloguj się do konta PayPal.
  2. Kliknij podkartę Wypłać.
  3. Kliknij łącze Przelej środki na swój rachunek bankowy.
  4. Wprowadź wypłacaną kwotę, wybierz docelowy rachunek bankowy i kliknij przycisk Kontynuuj.
  5. Kliknij przycisk Prześlij.

A o koniecznosci dodania karty w celu umozliwienia wyplaty nigdzie nie znalazlem. Moze to oczywiste, ale dla mnie nie...

0
  1. Kliknij łącze Przelej środki na swój rachunek bankowy.

Na swój - dodanie karty jest potwierdzeniem dla nich, że to konto to Twoje. Ale przyznaję Ci rację, bo dla mnie też jest to arcy uciążliwe. Po prostu nie pomyśleli o krajach 3 świata jak Polska, gdzie zakładając darmowe konto nie dostaje się darmowej karty - ot co.

0

W mBanku można postarać się o darmowe konto z e-kartą za jedyne 25 zł rocznie. IMO jest to żaden wydatek bo zaledwie 2 zł z groszami na miesiąc, a taka VISA zawsze może się przydać :)

0

Jak juz jest temat to chciałem się zapytać czy jest możliwość wpłacenia z banku jak nie mam konta w banku na PayPal ?

0

Chyba można płatnym smsem, ale nie jestem pewny.

0

Karta Visa Electron z Inteligo wchodzi spokojnie.

Paypal to swoją drogą kure****. Zbliżam się do przekroczenia jakiegoś limitu, chcą dowodu i potwierdzenia adresu. Ok, wysłałem - nie podoba się, dlaczego? Inne miejsce zamieszkania niż adres (stałego zameldowania) na dowodzie. Z d**y mam wyjąć dokument na ten adres czy jak?
Najgorsze, że jak ten limit przekroczę (3500$ chyba) to nie mogę wypłacić kasy ani nic. Lol. Dobrze, że istnieje konkurencja taka jak np. moneybookers, szkoda tylko że większość serwisów wspiera tylko paypal :(

0

Mniej paypal wkurzyl przez opcje subskrypcji. Oczywiscie takie cos latwo przeoczyc tak jak to u mnie mialo miejsce. W sumie doladowalem sobie skype'a za 10 euro gdyz musialem cos zalatwic w polsce, a tak wychodzilo najtaniej... reszte sobie do znajomych wydzwonilem a tu niespodzianka... automatycznie sciagnelo mi kolejne 10 euro, gdy mi sie fundusze skonczyly.
Tak samo bylo na jednym serwisie, gdzie zaplacilem za dostep, acz faktycznie pozniej jak sie doczytalem to to nie jest jednorazowa oplata tylko subskrypcja miesieczna. Dobrze, ze wylaczylem, bo by mi kolejne 20 dolarow za miesiac skasowalo... ciekawe ile ludzi na takim czyms lapia i doja? Niektorzy w morzu przelewow moga sie nawet nie zorientowac, ze jakas drobna sumka zostala pobrana i to leci miesiacami.

0

Dobrze, ze wylaczylem, bo by mi kolejne 20 dolarow za miesiac skasowalo...

A gdzie sie to wyłącza? Zalogowalem sie na moje konto ale nie widze nigdzie takiej opcji. To jest opcja PayPal czy serwisu, dla ktorego placisz? Ja wykupilem Rapidshare na miesiac i tez nie chce zeby mi sciagnelo kase jak sie termin skonczy.

0

W PayPalu mialem to jako subskrypcje. Fakt, nie bylo to na pierwszej stronie ale juz nie pamietam, gdzie to znalazlem :)

0

A czy da sie doladowac sms-em ??

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1