Zarabianie na aplikacji a udostępnianie kodu.

0

Dobry wieczór, jestem świeżym programistą jeszcze bez pracy w trakcie I roku studiów.

Stworzyłem aplikacje uniwersalną na Windows Phone i Windows(oczywiście tryb modern) opublikowałem ją do sklepu ze studenckiego konta developerskiego.

Uzupełniam swoje CV i chcę tam umieścić ową aplikację.
Czy jeśli aplikacje udostępniłem **za darmo **ale zarabiam na reklamach to mogę udostępnić kod na githubie lub innym systemie kontroli wersji?
Czy jeśli aplikacje udostępniłem jako płatną to mogę udostępnić na kod na githubie lub innym systemie kontroli wersji?

Jeżeli nie udostępnię kodu aplikacji, a w CV będą ją miał to co w przypadku gdy osoba rekrutująca na stanowisko programisty chcę bym o niej opowiedział i przedstawił szczegółowo? Fragment lub nawet całość kodu.

1

Wydaje mi się, że z kodem możesz robić co chcesz - to Twoja własność intelektualna. Na rozmowie nie mogą wymagać od Ciebie pokazania kodu całości aplikacji, to by była kpina. Możesz zaoferować im jedynie część kodu, albo po prostu opowiedzieć o architekturze.

0

Możesz powiedzieć, że nie dasz mu kodu ale możesz opowiedzieć jak działa (albo nie jeśli nie chcesz się dzielić). Jeśli licencja pozwala na zarabianie na koncie studenckim i na open-sourcowanie to wszystko powinno być ok z wrzuceniem na githuba (tak myślę, nie jestem ekspertem).

0
  1. Nie rozumiem pytań. To twój kod wiec rób co chcesz. Ale nie zdziw się jak go ktoś ukradnie :P
  2. Raczej nie będą prosić o kod. To normalne żeby na rozmowie rozmawiać o poprzednich projektach, ale nikt nigdy nie pyta o źródła. Raz ze nie ma czasu ich przeglądać, dwa że to zwykle projekty w poprzedniej pracy i zwyczajnie nie masz do nich źródeł / nie możesz ich pokazać.
0

Ja, z tego co pamiętam, mam aplikację zarówno w Sklepie (płatną), jak i z publicznie dostępnymi źródłami. Jak ktoś bardzo chce oszczędzić, to może sobie skompilować ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1