Menu zasłania treść

0

Hej,
zrobiłem sobie na stronce przyklejane menu, teraz chciałem dodać funkcje scrollowania(strona jest typu one-page), dodałem funkcję znalezioną w jakimś poradniku, niby wszystko hula, a jednak nie ;) Jak klikam np.galeria to przewija mi ładnie do galerii, ale przyklejone menu zasłania mi górną część( galerii ).
Myślę nad dwoma opcjami: albo dopisać skrypt aby menu się nie przyklejało po scrollowaniu
albo niech się scrolluje do wybranego miejsca + parę linijek wyżej ( to brzmi idiotycznie, ale dopiero zaczynam z html itd)2
( wiem, że łopatologicznie to brzmi, ale i takiej odpowiedzi potrzebuję)
Dzięki!

0

Podeślij zdjęcie i skrypt, bez tego nie mamy pojęcia jakiej metody użyłeś ani jaki efekt chcesz uzyskać.

Btw. chcesz takie coś jak na tej stronie?
https://medium.com/@mariusc23/hide-header-on-scroll-down-show-on-scroll-up-67bbaae9a78c#.qncs3mt80
Gdy przewijasz w dół to menu się chowa, jak w górę to się pokazuje?

0

pewnie dołączasz klasę z odpowiednim id typu np. scrollspy w odpowiednie miejsce i tylko wystarczy ją przesunąć aby nie przysłaniała nagłówka galerii, ew. sprawdź tez jak to wygląda na mobile żeby nie było niespodzianek

musisz pogmerać i sprawdzić zależności bez źródła można tylko wróżyć ...

0

Oki, już wysyłam
po lewej stronie pokazałem dokąd mi przewija po kliknięciu na "menu", a po prawej jak bym chciał, żeby przewijało ;)
skrypt dodałem stąd: http://programowo.net/2013/06/plynne-przewijanie-do-okreslonego-fragmentu-strony-w-jquery,68.html

function scroll_to(selector) {
    $('html,body').animate({scrollTop: $(selector).offset().top}, 1000);
    return false;
} 

@czysteskarpety na razie chcę na pc po prostu zrobić pierwszą stronkę, później wdrożę się w dostosowywanie na mobilne itd ;)

0

Spróbuj do tego

$(selector).offset().top

dodać odjąć wysokość menu w pikselach.

0

musisz przesunąć ten docelowy selektor tak aby ci nie przysłaniał, lub zwiększyć odstęp tekstu w divie odpowiedzialnym za Menu

0

Oki,
dzięki wielkie :) Dzisiaj już nie mam niestety czasu tego posprawdzać ale jutro dam znać jak poszło, dzięki !

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1