Wątek przeniesiony 2016-09-26 20:40 z Ogłoszenia drobne przez dzek69.

Nie umiem załączyć pliku CSS do HTML

0

Witam, jestem nowy i kompletnie zielony w html :) tworzę forum własne w html i gdy chce podłączyć plik z kompa na forum skryptem

<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" href="css/stylesheet.css" />

to gdy klikam później na przekierowanie pisze mi " błąd nie znaleziono" proszę o pomoc :)

1

Wpisz ścieżke bezwzględną: css/stylesheet.css => /css/stylesheet.css (czy tam /jakiś-katalog/cośtam/css/stylesheet.css, z zalezności, gdzie te style siedzą).

0

Mam to na pulpicie i nwm jak to zrobić...

1

:D
rzeczywiście jesteś kompletnie zielony. Musisz wrzuciś swoje pliki css na serwer z forum, wyguglaj jak to zrobić bo nie bedę takich podstaw tłumaczył.

0

Jak z forum? Gdy wszystko mam na swoim pc :( i jeszcze jedno gdy używam koloru np
color="green" to mogę użyć innego też w późniejszym etapie ? Czy jeden kolor na cały czas

Chcę zrobić własne forum html a nie na jakiejś stronie pisze sam cały kod HTML lecz nie wiem jak zrobić to co pisałem że dodać coś do kodu z mojego pc ! :( Chciałem uzyskać pomoc bo nie wiem jak samemu dać sobie radę

2

Nie jestem w stanie pomóc komuś z zerową wiedzą, poucz się zanim weźmiesz się za "forum w html".

0

Chodzi mi o pomoc w podłączeniu zewnętrznego stylu css do html

1

Dobrze gdzie masz serwer? Jeśli chcesz wyświetlić stronę na Twoim komputerze kliknij na ten plik prawym przyciskiem myszy i wybierz otwórz w i tam powinna być opcja aby otworzyć w przeglądarce.

Jeżeli masz na pulpicie plik html musisz utworzyć tam katalog o nazwie css i zamieścić tam swój plik css którego nazwa musi byc taka sama jak ta wymieniona.

Czyli nazwij plik "stylesheet" zapisz jako rozszerzenie css. Możesz to zrobić np w notepad++

Nie dasz rady napisać w samym html-u forum. Może lepiej porób na początku same strony? Możesz też skorzystać np z forum phpbb w stosunkowo łatwy sposób postawisz forum. To taki jakby CMS.

Zainstaluj program o nazwie XAMPP lub LAMPP jeśli posiadasz linuxa. Ten program zawiera serwer i jest on bardzo prosty do instalacji i eksploatacji.

1

Umieść plik .html i stylesheet.css w jednym folderze. Wtedy wystarczy napisać href="stylesheet.css" Jeśli chcesz zostawić href="css/stylesheet.css" to w folderze z plik .html stwórz nowy folder o nazwie 'css' i tam umieść plik .css.

Co do Twojego pytania z 3 postu, to zależy dla jakiego elementu ustawiasz kolor.

Naucz się najpierw dobrze samego HTML i CSS. Już wtedy będziesz miał dużo frajdy. Potem naucz się PHP, aby napisać forum.

0

A to trzeba napisać w sekcji head? Bo zawsze pisałem po
≤/head≥ i nic się nie działo a teraz wiem że dobrze to miałem

0

Nic nie trzeba. Czy w body, czy w head, tu i tu będzie działać. Lecz przyjęło się, że umieszcza się to w sekcji head.

0

Na początek polecam też MAMPa jeżeli chodzi o Windows, bardzo prosty w konfiguracji bo nie wymaga on żadnej do uruchomienia. Instalujesz i jednym przyciskiem stawiasz serwer z bazą MySQL i phpmyadmin więc do nauki na początek prościej się nie da.

Forum spokojnie na tym postawisz i nawet upublicznisz (ja kiedyś jak zaczynałem przygodę z programowaniem i nie wiedziałem nic o hostingach i innych rzeczach, to lokalnie na kompie otworzyłem porty w routrze i upubliczniłem stronkę pod swoim IP, później to samo zrobiłem na jakimś darmowym VPS z Windowsem i miałem stonkę 24h odpaloną więc jak się chce to można :P)

tylko zacznij od nauki podstaw - czyli statyczne stronki w HTML i CSS:)

0

Ważna jest pewna semantyczność strony. Deklarujesz na początku jaką wersję html-a używasz. Otwierasz tagi html. W nich jest zawartość Twojej strony dzielisz ją na metadane i dane. Metadane piszesz w sekcji head a dane w sekcji body.

0

Okej rozumiem wszystko a mogę iść po innej ścieżce czy ino tak : C: Piotr/downloads/i tu plik. Czy po innej? Która będzie bardziej schematycznie wyglądać

0

Powie mi ktoś czy jak zrobię foldery CSS PHP i html i jak wrzuce sobie np coś do HTML to jak podam ścieżke do html to ino bd ścieżka HTML czy inne też ?

0

Nazwy plików i folderów masz tak samo zapisane jak odniesienia do nich w plikach, mam tu na myśli wielkość liter. Z tego co pamiętam Linux jest na tym punkcie wrażliwy. A ponadto dziwne, sprawdziłem na pulpicie zrobiłem folder w tym folderze drugi folder o nazwie "css" i tam też umieściłem plik stylesheet.css, w głównym folderze napisałem index.html z krótkim kodem w head odnośnik do stylów jak u Ciebie w poście i wszystko działało poprawnie. Coś nie do końca nas informujesz.

0

Poczytaj o ścieżkach względnych i bezwzględnych.

Załóżmy że na pulpicie masz 3 katalogi HTML, PHP i CSS. Musisz podać ścieżkę względną lub bezwzględną do plików. Załóżmy że Twój plik CSS nazywa się style.css. Podajesz zatem taką scieżkę: "../CSS/style.css"

Zakładam że plik index.html masz w katalogu HTML.

W HTML5 nie musisz pisać type="text/css".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1