Wyskakująca ramka z tekstem.

0

Witam,
Na wstępie dodam iż mam zerowe pojęcie o programowaniu. Potrzebuję informacji o tym jak stworzyć program .exe najlepiej w języku delphi. Tak żeby po odpaleniu wyskakiwała zwykła ramka z informacją np. Zapraszam na stronę xxxxx.
Całość zatwierdzana zwykłym przyciskiem "ok" który zamyka ramkę.

Dziękuje i pozdrawiam.

0
program Foo;

{$MODE OBJFPC}{$LONGSTRINGS ON}

uses
  Windows;
begin
  MessageBox(0, 'Zapraszam na stronę http://4programmers.net', 'Informacja', MB_ICONINFORMATION);
end.
0

Ten kod który został podany w temacie jak należy skompilować ? (Totalnie się na tym nie znam, a również potrzebuje podobnej ramki) Na komputerze który kupiłem mam Dlephi7. Otwieram program następnie klikam File > New > Application wklejam ten kod i przy kompilowaniu wyskakuje error. Co robie źle ?

Ok juz sobie poradziłem z tym problemem. Wie ktoś może jak to przerobić żeby po kliknięciu w ten link otwierała się przeglądarka z tą stroną ?

0

Wie ktoś może jak to przerobić żeby po kliknięciu w ten link otwierała się przeglądarka z tą stroną ?

Okienko otwierane przez funkcję/metodę Messagebox nie umożliwia przechowywania linków; Jeśli chcesz zrobić podobne to musisz zrobić własne okno dialogowe, w którym określisz sobie swoje elementy i zachowanie; Samo otwarcie danej strony w przeglądarce realizuje się np. za pomocą funkcji ShellExecute;

Ewentualnie utwórz zwykły projekt aplikacji, główny formularz poustawiaj, tak aby wyglądał jak systemowe okienko informacyjne; Ikonkę można pobrać z systemowej biblioteki - wtedy na każdej wersji systemu Windows będzie inna, odpowiednia dla systemowego okienka; Postaw na formularzu dwie etykiety - w jednej ustaw tekst Zapraszam na stronę, a w drugiej wpisz adres strony (pozostaw włączone dostosowywanie szerokości komponentu do jego zawartości); Tej drugiej etykiecie ustaw inny kolor, aby było widać, że jest linkiem, zmień też kursor na crHandPoint; Można też obsłużyć zdarzenia OnMouseEnter i OnMouseLeave, aby dodać podkreślenie po najechaniu kursorem i je wyłączyć po wyjechaniu; W OnClick należy wpisać instrukcję ShellExecute, która otworzy zadaną stronę w przeglądarce.

0
Label1Click
 ShellExecute(Handle, 'open', PChar('http://mojastrona.pl'), nil, nil, SW_SHOWNORMAL);

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1