Instalowanie FortesReport na Lazarusie.

0

Podczas instalowania fortesreport-3.24-LCL-R2 na Lazarusie 1.6 pokazują się błędy:

Compile package fortes324forlaz 3.24.2: Exit code 1, Errors: 3, Warnings: 2, Hints: 7
rlprinters.pas(125,56) Error: Incompatible type for arg no. 2: Got "QWord", expected "PHANDLE"
winutilprn.pas(245,10) Hint: Found declaration: OpenPrinter(PChar;PHANDLE;LPPRINTER_DEFAULTSA):LongBool; StdCall;
rlprinters.pas(128,44) Error: Incompatible type for arg no. 5: Got "LongWord", expected "PDWord"
winutilprn.pas(252,10) Hint: Found declaration: GetPrinter(QWord;LongWord;PByte;LongWord;PDWord):LongBool; StdCall;
rlprinters.pas(129,8) Warning: Local variable "bytesNeeded" does not seem to be initialized
rlprinters.pas(133,58) Error: Incompatible type for arg no. 5: Got "LongWord", expected "PDWord"
winutilprn.pas(252,10) Hint: Found declaration: GetPrinter(QWord;LongWord;PByte;LongWord;PDWord):LongBool; StdCall;
rlprinters.pas(142,26) Warning: Local variable "hPrinter" does not seem to be initialized
rlprinters.pas(262,73) Hint: Local variable "ResultOrientation" does not seem to be initialized
rlprinters.pas(262,55) Hint: Local variable "ResultPaperHeight" does not seem to be initialized
rlprinters.pas(262,37) Hint: Local variable "ResultPaperWidth" does not seem to be initialized
rlprinters.pas(262,20) Hint: Local variable "ResultPaperSize" does not seem to be initialized

oczywiście zeosy zainstalowane.

0

Ani jedna ani druga sugestia nie bangla.
W sumie ta pierwsze rozwiązanie już sam przechodziłem a z tą drugą wiązałem takie nadzieje ale bezlitosny kompilator zaświeca na czerwono linie niezgodności typów dany a samodzielna próba poprawy sypie jeszcze większą ilością czerwonych linijek.

0

jaka wersja fpc i system

0

Win 7 x64bit i komponent
fortesreport-3.24-LCL-R2

0

ale jaka wersja fpc?
ja mam lazarus 1.6 fpc 3 32bit, system w7 x64 i załączona wersja bez problemu się kompiluje i instaluje.
Jeżeli używasz lazarusa w wersji 64-bitowej to zmień na 32 - nawet na oficjalnym forum nie zalecają pracy na wersji x64, a jak chcesz kompilować aplikacje na x64 to możesz skorzystać z http://wiki.freepascal.org/Cross_compiling

0

Albo pobierz CodeTyphon to zmodyfikowany Lazarus z zainstalowanym mnóstwem komponentów między innymi Fortes Report.
Link: http://www.pilotlogic.com/sitejoom/index.php/codetyphon

0

Zainstalowałem tą 32 bit wersje ale też kompilator się zaczerwienił.
jednak parę małpek @ załatwiło problem.
Pewnie wersja 64 bit przyjęła by to tak samo

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1