autorun.inf - ikona widoczna tylko na jednym PC

0

Witam
Mam problem z plikiem autorun.inf w którym wpisałem sobie nazwę napędu USB oraz ikonę dla tego napędu, problem w tym że ikonę pokazuje tylko na komputerze na którym utworzyłem plik autorun.inf natomiast na innych komputerach pokazuje prawidłowo tylko nazwę, ikona jest domyślna. Plik sprawdzałem na 3 komputerach, każdy z systemem Windows XP Professional, plik oczywiście ma atrybuty "ukryty" oraz "systemowy" załączam treść pliku inf

[autorun]
icon=Icon.ico
label="Pendrive"

Dopisanie ",0" po rozszerzeniu .ico nie rozwiązuje problemu.

0

Plik autorun.inf nie musi być ani ukryty, ani systemowy - ukrywa się go aby nie "przeszkadzał" między innymi, ważnymi plikami; Sam mam pendrive z ustawioną ikoną oraz labelkiem i działa zarówno u mnie pod XP, jak i pod Windows 7; Ząbek używa systemu plików NTFS;

Zawartość pliku masz dobrą, choć cudzysłowy dla wartości klucza label nie są konieczne; To zwykły plik INI - w nich znak = ma znaczenie, bo stanowi separator klucza i wartości, a wszystko co znajduje się po nim aż do końca linii jest wartością; Mam praktycznie tak samo i działa - nie wiem dlaczego masz takie problemy;

Dopisanie ",0" po rozszerzeniu .ico nie rozwiązuje problemu.

No i nie rozwiąże, bo ten numerek używa się w przypadku, gdy ikona znajduje się w zasobach pliku wykonywalnego lub biblioteki dll.

0

a sama ikonka w ogóle działa na tych komputerach? na przykład kiedy ustawisz ją jako ikonę skrótu.

0
Azarien napisał(a):

a sama ikonka w ogóle działa na tych komputerach? na przykład kiedy ustawisz ją jako ikonę skrótu.

Ikona jest pokazywana poprawnie na wszystkich 3 komputerach, niestety nie działa jako ikona napędu USB a konkretnie pendrive-a na komputerze na którym przygotowałem plik autorun.inf działa bez problemu ale na innych komputerach niestety pokazywana jest standardowa ikona, co do "label" to też nie ma problemu i poprawnie pobierany jest z pliku autorun.inf na każdym z komputerów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1