Czy to myślenie pozwoli mi rozwinąć mój projekt tic tac toe?

0

Witam chciałbym przedstawić wam mój zamysł aplikacji Tic Tac Toe oczywiście od strony technicznej. Ze względu na to że to mój pierwszy samodzielny projekt to nie wiem czy moje myślenie jest prawidłowe. Chciałbym aby można było zagrać z komputerem i zastanawiam się czy wymyślić jak największą ilość kombinacji możliwych i uwarunkować je w odpowiedni sposób czy może napisać po prostu warunki dla sytuacji na polu gry oczywiście wszystko w sposób w który można wygrać z programem. Będe wdzięczny za każde odpowiednie nakierowanie i dobrą rade w sposobie podejścia do tego.

0

Możliwych rozgrywek w kółko i krzyżyk jest 255168. Oczywiście że algorytm powinien dostosowywać się do sytuacji na polu gry, zwłaszcza jeśli chciałbyś rozbudować kiedyś grę do większego pola niż 3x3
Algorytmy są proste i oczywiście dostępne w Internecie w tysiącach wersji

0

Właśnie naprowadziłeś mnie na dobry tor myślę że algorytm który się dostosowuje będzie najlepszym rozwiązaniem. Możliwe że w przyszłości rozbuduje program i będę go udoskonalał więc to będzie dobre rozwiązanie:)

0

Jeśli będziesz miał problemy z algorytmem możesz skorzystać z mojego https://github.com/kamedor/jimp1/tree/master/Projekt%20Kolko%20-%20krzyzyk

Pisałem ten program na jedne z zajęć. Program pozwala na grę z komputerem - komputer nigdy nie przegrywa. Daj znać czy Ci się przydało. W razie pytań służe pomocą. Powodzenia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1