NetBeans 8.0.1 VS Code::Blocks (SVN version) VS KDevelop 4.7.0

0

Witam.
Ktory IDE z tych to wymienilem polecacie.
Obecnie uzywam Sublime Text 3 lecz nie ma on zadnego dobrego wsparcia dla C++.
Chodzi mi o kolorowanie skladni oraz bardzo dobre podpowiadywanie kodu(autocomplete).

Takze chcialbym wsparcie autocomplete dla C++11

PS. Mam Archa.

0

Polecam zainstalować wszystkie 3 i samemu spróbować.

0

Tak zapytalem byc moze ktos poleci lepszy... ;) A instalacja i pozniej usuwanie tego i czyszczenie po tym wszystkich programach do przyjemnych nie nalezy.. Na windzie to co innego, VS 2013 Ultimate i jazda ;)

Korzystalem takze z CLion (EAP) ale to koszmar jak na razie ale bardzo dobrze sie zapowiada ;)

A tak po za tematem mam jedno pytanie.
Mam klucz do VS2013 Ultimate (oryginalny, zakupiony - zeby nie bylo ze hakerow nie wspieracie XDD), czy bede go mogl wykorzystac w przyszlej wersji 2015? (VS2013 nie posiada pelnego wsparcia dla C++11 - np: constexpr)

1

Nie, klucz do VS2013 pasuje tylko do 2013. Chyba, że kupujesz wersję z MSDN.
Ale obecnie, przy wersji Community równej Professional, to dostaniesz darmowe VS2015 Community i stracisz CodeLens i parę innych rzeczy, a nadal będziesz mógł pracować dość bezproblemowo.

0

Windows:

  • jeśli chcesz programować przenośnie, użyj Code::Blocks (pełna instalacja z MinGW, GCC)
  • jeśli tylko pod Windows: MS Visual Studio 2013 Community + dodatki
  • jeśli chcesz używać tego samego środowiska do C++ i Javy: Netbeans lub Eclipse CDT
  • jeśli chcesz programować pod Qt: Qt Creator
  • jeśli chcesz użyć wxWidgets (GUI): użyj Code::Blocks lub wxFormBuilder (to drugie tylko do GUI)

Linux (do wyboru):

  • KDevelop
  • Netbeans
  • Eclipse CDT
  • Qt Creator

Edit: VS2013 umożliwia pracę z Javą przy pomocy odpowiedniej wtyczki, ale nie wiem na ile to jest wygodne.

0

Do Javy to najlepszy jest IntelliJ IDEA... :)

Teraz posiadam NetBeans lecz widze ze nie ma wsparcia dla Valgrind co mnie az zdziwilo bo aplikacja nie jest przeciez rok na swiecie.

Jesli byscie mieli wybrac miedzy NetBeans a kDevelop... Ktore byscie wybrali oraz dlaczego? :) (zbieram opinie, moze jeden z nich ma jakis bug przez ktory nie warto korzystac albo cos ;))

0

Sprobuj QtCreatora, lekkie i w miare przyejmne.

0

vim + youcompleteme...

0
satirev napisał(a):

vim + youcompleteme...

Czy "YouCompleteMe" dziala jak inne "autocomplete"?
Chodzi mi o to ze jak zrobie klase albo tempate, czy ona zostanie dodana do autocomplete?

Np w SublimeText3 jest tez AutoComplete ale wgl nie szuka w innych plikach i na dodatek nie dziala XD

A co powiecie o EMACS?

0

Ja klepałem ten projekt w NetBeansie: https://github.com/tarsa/SortingAlgorithmsBenchmark
Ma trochę smaczków z C++11 i niestety NetBeans nie ze wszystkimi sobie radził jak należy. Ale i tak, jak dla mnie, to takie Code::Blocks nie ma startu do NetBeansa. Możesz sobie załadować projekt i zobaczyć jak na nim działa NetBeans i czy spełnia twoje oczekiwania.

0

Najlepiej jakby ten edytor takze wspieral CMake oraz PCH(Precompiled headers) ;)

Zobaczymy jak dziala ten kDevelop ... tylko ze na Gnome nie za fajnie sie to integruje.
(Czekam na stabilna paczke KDE 5 dla archa -teraz jest masakra)

0

Hmmm tak po za tematem a nie bede zasmiecac forum.
Skad moge wziac programy domyslne w KDE? Po instalacji mam czysty system. Musze instalowac pakiety z QT4 by np miec "Konsole" czy "Dolphina" ?
Czy pod KDE5 sa inne programy dedykowane?

0

Polecam nowa wersje CLion do C++, dziala teraz naprawde przyjemnie, mniej bugow ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1