Tworzenie kilku tablic na raz

0

Nie wiem jak utworzyć kilka tablic na raz, na razie próbuje z takim czymś na różne sposoby ale nie działa.

class Tablica{
    int[][] nazwa=new int[1][20];
}

import java.util.Arrays;

public class tworzenie{
    public static void main(String[] args){
        for(int i=0;i<=10;i++){
            Tablica tab(i) = new Tablica();
        }
    }
}

Chciałbym aby mi utworzyło 10 tablic o wymiarze 1 na 20 i nazwach tab1 tab2 tab3 tab4 itd.
Proszę o jakieś wskazówki.
Z góry dziękuje za pomoc :)

dodanie znacznika <code class="java"> - @furious programming

0

Napisz co chcesz osiągnąć bo kod który podałeś nie ma sensu. Poza tym nie da sie tak tworzyc zmiennych z "generowaną" nazwą. Nazwa zmiennej musi być explicite podana w kodzie.

0

Chce osiągnąć utworzenie 10 tablic o nazwach tab1, tab2, tab3, tab4, ..., tab10 każda żeby miała wymiar 1 na 20

0
Tablica[] tab = new Tablica[10];
for(int i=0; i<10; ++i) {      // i < 10, a nie i <= 10
    tab[i] = new Tablica();
}
0

Wyskakuje error Tablica[10] tab; not a statement

0

Pardon, mój błąd.

Tablica[] tab = new Tablica[10];
0

Dzięki wielkie! Kod działa! tylko czy mógłbym prosić Cie o wytłumaczenie jak teraz mam uzupełniać te wektory? Np jakbym chciał uzupełnić wektor tab[3]={1,2,3,4,...,20} to wyskakują błędy illegal start of expression.

0
for (int i = 0; i < 20; ++i)
    tab[3].nazwa[0][i] = i;

Tylko powiedz mi, po co nazwa jest tablicą 2-wymiarową skoro ma tylko 1 wiersz? Nie wystarczy int[] nazwa = new int[20]?

0

Dla mnie tablica jednowymiarowa jest szczególnym przypadkiem dwuwymiarowej, nazwa jest tablica 2 wymiarową ponieważ chciałem rozumowanie przenieść na dwa wymiary. Chciałem lepiej zrozumieć cały kod i czułem intuicyjnie że na 2 wymiarach "lepiej" będzie mi się na to patrzeć. Teraz rozumiem już wszystko dziękuje Ci bardzo za pomoc :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1