Łamanie .zip .rar, a prawo

0

Przypuśćmy, ale tylko przypuśćmy, że jestem w posiadaniu programu do łamania haseł .zip i .rar . I mam durne pytanie używanie tego jest legalne, i czy wydawanie tego programu na zasadach open source, też jest legalne ?

4

Posiadanie - legalne
Uzywanie - legalne (zapomniałem hasła)
Wydawanie - legalne
Uzywanie do ominięcia zabezpieczeń celowo wprowadzonych przez dostawcę - nielegalne

0

Przypuśćmy, że ktoś wrzuca plik do internetu:
plik.rar
a pod spodem info "Dam hasło do pliku za opłatą w wysokości 10zł na konto..."
oraz inna sytuacja ale z tym samym plikiem tylko inna notka:
"Wrzucam ten plik, ale dałem na niego hasło, i że jestem totalnym kretynem nie wiem, że hasło da się wyciągnąć z pliku, a w środku są moje ważne dokumenty oraz hasło do konta bankowego, wrzucam bo mam dziwne poczucie humoru"

Bo mam problem kogo nazywamy dostawcą osobę, która wydaje jakąś gre czy wrzuca głupi zaszyfrowany plik do sieci

4

Kodeks Karny:
Art. 269b. § 1. Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom urządzenia lub programy komputerowe przystosowane do popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 3, art. 268a § 1 albo § 2 w związku z § 1, art. 269 § 2 albo art. 269a, a także hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające dostęp do informacji przechowywanych w systemie komputerowym lub sieci teleinformatycznej,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Natomiast interpretacja to już inna działka.

0

Posiadanie, udostępnianie, wykorzystywanie mnie na studiach mówili że według polskiego prawa jest nielegalne nie zależnie od celów. Czyli jak posiadasz naprzykład takiego BackTracka to już łamiesz prawo. :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1