Jak w delphi wyswietlić napis z formy w pasku zadań

0

Witam.

A właściwie jak tego napisu nie stracić belki z paska zadań, ale równie dobrze może być wyświetlanie dla każdej aktywnej formy. Sprawa rozbija się o to że przy przechodzeniu na inną formę (np. jako ShowModal) i chowanie poprzedniej zupełnie znika belka.

Znalazłem coś takiego:

procedure TFormaAktywna.FormShow(Sender: TObject);
begin //
   ShowWindow(FormaAktywna.Handle, SW_SHOW or SW_RESTORE);
end;

ale belka i napis zniknął bezpowrotnie ze schowaniem się formy głównej.

Edit:
Belkę w pasku zadań widać tylko gdy jest widoczna forma główna Form1.

Edit (kilka mc później):
Witam ponownie.
Znalazłem przypadkiem taki temat "Delphi jak pokazać formę na pasku" w którym jest wszystko wyjaśnione więc wklejam, żeby było łatwiej znaleźć i dla porządku:
http://4programmers.net/Delphi/FAQ/Jak_zrobi%C4%87,_aby_forma_mia%C5%82a_osobn%C4%85_belk%C4%99_na_pasku_zada%C5%84

2

Zmieniaj Application.Title - ta właściwość służy do ustawiania etykiety na przycisku na pasku zadań; Przechowywanie etykiet to już nic innego, jak trzymanie **String**ów w zmiennychczy polach klas;

Jeśli nie zrozumiałem co chcesz zrobić - proszę, wytłumacz dokładniej, ewentualnie pokaż więcej kodu i jakieś zrzuty z aktualnymi efektami ubocznymi;

Edit: W przypadku zamknięcia drugiego formularza, ten pierwszy nie jest pokazywany, więc musisz w Form2.FormClose wywołać np. Form1.Show(), albo zamknąć aplikację.

0

Jeśli masz dwie formy i pokazujesz Form2 a chowasz Form1 to czy w tym pasku zadań na dole monitora masz belkę z nazwą tego programu? Bo u mnie belka ginie gdy schowa się Form1.Visible:= False; . A chodzi o to żeby nie ginęła.

Wszystko działa jak należy - przynajmniej u mnie; Tyle że Ty masz nowsze Delphi, a ja mam Delphi7; W każdym razie nie powinieneś mieć z tym żądnego problemu; Nawet przekopiowany bezpośrednio kod do Delphi7 działa prawidłowo - przycisk na pasku zadań jest cały czas, a jak bardzo szybko przełączam się pomiędzy formularzami (trzymając wciśnięty Enter, bo focus zawsze ustawia się na przyciskach), to widać co jakiś czas lekkie mignięcie; To znaczy, że po każdym przełączeniu się pomiędzy formularzami, przycisk na pasku zadań jest usuwany i tworzony jest nowy, ale trwa to tak krótko, że rzadko da się to zauważyć;

to czy w tym pasku zadań na dole monitora masz belkę

Na dole nie mam żadnej belki - pasek zadań mam na górze ekranu :D

W każdym razie wiem co masz na myśli, ale podany przez Ciebie kod jest prawidłowy (w sensie działania) i pod Delphi7 działa prawidłowo; Jeśli testujesz kod na gołej aplikacji (nowej, bez żadnych innych funkcji) to być może problem jest z VCL; Choć pewnie to nie bug, a feature :]

PS: Do pokazywania i ukrywania formularzy czy komponentów możesz zamiast przestawiać właściwość Visible, skorzystać z metod Show() i Hide().

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1