Podwójna spacja w formularzu

0

Mój problem może wydawać się dziwny, jak na specyfikę tego forum.
Postaram się więc jak najdokładniej go opisać.

Prowadzę fanpage pewnej firmy na Facebooku.
Wiadomo, że tam formularz, za pomocą którego dodaje się posty to skrypt Java<ins>script</ins>.
Czasem potrzebuję napisać jakieś zdanie rozstrzelonym drukiem, czyli 1 spacja między każdą literą wyrazu oraz 2 spacje między każdym oddzielnym wyrazem.
Problem jednak w tym, że gdy w formularzu postawię podwójną spację między wyrazami napisanymi rozstrzelonym drukiem, to po dodaniu takiego postu ta podwójna spacja zostaje zamieniona na pojedynczą i widać tylko pojedyncze spacje między literami, a nie widać podwójnej między wyrazami.
Domyślam się - samemu nie będąc programistą Java<ins>script</ins> - że taka jest specyfika tego języka, ale czy od strony użytkownika takiego formularza można coś zrobić, by uzyskać opisany przeze mnie efekt podwójnej spacji?

0

Java to nie javascript. Skrypty javascript. Nie ma czegoś takiego jak "skrypt java", java i javascript to dwa różne języki.

Formularz to formularz. HTML. Nie skrypt javascript.

Bez źródeł mogę Ci tylko powiedziedzieć styl CSS, który chcesz zastosować: white-space: pre-wrap --- tylko to spowoduje także to, że nowa linia w kodzie HTML będzie równoznaczna z wstawieniem <br /> - nowej linii.

Ale zamiast wstawiać idiotyczne spacje możesz też użyć właściwości letter-spacing - poszukaj w sieci jak tego używać.

0

Rozumiem, tylko w przypadku facebooka, którego jestem jedynie użytkownikiem nie mam żadnego wpływu na kod takiego formularza.

1

Aha. To po prostu pisz normalnie, a nie jak pokemon ;)

0

Tu nie chodzi o pokemonizmy, a o wyszczególnienie pewnych fraz w tekście, bo zwykłe posty nie obsługują praktycznie formatowania tekstu.

1

To nie jest problem JS, a samego HTMLa, który ignoruje ciągi białych znaków zamieniając je na pojedynczy odstęp (w trakcie renderowania, bo w kodzie nadal jest to ciąg znaków). Normalnie chcąc wstawić kilka spacji stosuje się encje &nbsp;. Tyle tylko, że FB nie wspiera encji w treści postów. Zatem nie ma opcji...

0
Koziołek napisał(a):

To nie jest problem JS, a samego HTMLa, który ignoruje ciągi białych znaków zamieniając je na pojedynczy odstęp (w trakcie renderowania, bo w kodzie nadal jest to ciąg znaków). Normalnie chcąc wstawić kilka spacji stosuje się encje &nbsp;. Tyle tylko, że FB nie wspiera encji w treści postów. Zatem nie ma opcji...

I z tym chyba będę musiał się pogodzić. :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1