Nie działa break;

0

Witam

Mam problem w Visual C++ 2010 Express podkreśla mi break; a jak na jadę to pisze mi po angielsku że break; można użyć tylko w pętli albo w switchu.

Oto kod:

#include <fstream>
#include <conio.h>
#include <iostream>

using namespace std;
char znak;
void main()
{
  fstream plik("C:/key.txt", ios::out | ios::app);
  if(plik.is_open())
  {
    znak = getch();
    plik << znak;
    cout << znak;
    break;
  }
  else
  {
    cout << ("error");
  }
}

Kod nie ma wcięć bo po wklejeniu na forum się usunęły.

dodanie wcięć w kodzie, które "się usunęły" - fp

0

Co miałoby znaczyć/robić to Twoje break; w tamtym miejscu?

PS *jest napisane/wypisuje

0

Miało by opuszczać pętle if; .

0

if przecież nie jest pętlą.

0

Instrukcja break pozwoli nam przerwać działanie jednej z pętli: if, for, while, do while oraz instrukcji switch.
O ile o pętlach wiesz już prawie wszystko, o tyle instrukcja switch pozostaje dla Ciebie zagadką - ale już niedługo - wkrótce
dowiesz się do czego ona służy.

A no nie wiem czy jest czy nie jest ale przeczytałem coś takiego i chciałbym żeby z if wychodziło po sprawdzeniu i zrobieniu tego co powinno do main.

0

Nie musisz dodawać żadnego break; - sterowanie "przeskoczy" blok else, jeżeli warunek jest prawdziwy i zacznie wykonywać kod znajdujący się bezpośrednio po nim:

0
bajos napisał(a):

Instrukcja break pozwoli nam przerwać działanie jednej z pętli: if, for, while, do while oraz instrukcji switch.
O ile o pętlach wiesz już prawie wszystko, o tyle instrukcja switch pozostaje dla Ciebie zagadką - ale już niedługo - wkrótce
dowiesz się do czego ona służy.

A no nie wiem czy jest czy nie jest ale przeczytałem coś takiego i chciałbym żeby z if wychodziło po sprawdzeniu i zrobieniu tego co powinno do main.

Rzuć ten kurs i znajdź coś innego. Nazwanie ifa pętlą to bzdura na miarę nazwania ogórka rybą...

0

Gdzie to przeczytałeś? Zminusuje zaraz. Może w jakimś języku skryptowym to zadziała, ale nie w C++.

(mówiąc to zadziała mam na myśli)

if(color == BLUE)
{
  //bardzo skomplikowany kod
  if( type == CUP ) break;  //to samo co goto zaif;
  //bardzo skomplikowany kod
}
zaif:
3

to powinno pójść do perełek :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1