Odczyt ciągu znaków oddzielonych srednikami

0

Mam wielką prośbę, może ktoś by mi mógł pomoc. Odczytuję z portu com informacje i wyświetlam je sobie na Memo.
Na porcie com sterownik wysyła mi ciąg znaków (cyfr) oddzielonych średnikami, kilka cyfr oddzielonych średnikami w jednej linii.
Dotychczas wczytywałem to sobie jako całą linie, wyglądało to tak:

1;2013/07/31;22:05;24.9;2.5;#;99.0;#;0.0;0.0;#;0.0;0.0;0.0;0.0;28.4;0;E;0;0;0;70.1;1317.0;0.0;1.6;0;D7D9
Każda z tych danych coś prezentuję.
Moje pytanie jest takie, jeżeli wywalił bym już te memo i zamiast tego położył bym kilka editboxów i do każdego wczytać pojedynczą wartość - tą między średnikami to jak to mogę zrobić ?
Nie mogę sobie z tym w żaden sposób poradzić ponieważ od niedawna zaczełem zabawę z delphi.

Z góry dzięki za pomoc

0

Skorzystaj z funkcji Pos, Copy, ewentualnie procedury Delete - wszystko jest opisane po polsku nawet na 4p i pamiętaj, najpierw googluj, kombinuj sam do bólu, dopiero smarowanie na forum to ostateczność. Inna możliwość to wyrażenia regularne, ale danych jest mało i są proste do ogarnięcia podanymi wcześniej elementami, więc nie ma sensu stosować armaty do zabicia muchy :-)

0

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :)

0
var Lst:TStringList;
...
Lst.Delimiter:=';';
Lst.DelimitedText:=Str;

http://ideone.com/jQd2JK

0
darkazar_notlogged napisał(a)

jeżeli wywalił bym już te memo i zamiast tego położył bym kilka editboxów i do każdego wczytać pojedynczą wartość

Już lepiej było by wykorzystać TListView z ustawionym stylem vsReport i dodanymi kolumnami;

Łańcuch podzielić i tak musisz, więc zrób to jak będziesz chciał - czy to ręcznie z wykorzystaniem Pos i Copy, czy za pomocą ExtractStrings wrzucając poszczególne części łańcucha do listy klasy TStringList.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1