.NET - Ukrywanie danych w ildasm

0

Witam,
Chciałem Was zapytać jakich technik używanie, jakie uważacie za najlepsze aby ukryć tajne dane przed podejrzeniem np. W programie "ildasm" lub "Reflector". Ostatnio napisałem aplikacje łączącą się z bazą danych oraz serwerem smtp. Odtowrzyłem execa w jednym z tych programów a hasła na wierzchu aż miło :). Wiem, że Wujek Google pomoże, ale chce wiedzieć Wasze opinie na ten temat, co Wy używacie co polecacie co praktykujecie.

0

Skoro aplikacja i korzysta z internetu to waliduj hasla po stronie serwera i po problemie.

0

żeby się połączyć z bazą danych MySql muszę do niej podać hasło, podbnie jak w plikach php też masz zmienną password tyle, że ten kod php nikt nie podejrzy a c# z execa tak.

1

Stwórz warstwę pośredniczącą (webservice), która zajmie się uwierzytelnieniem użytkownika oraz udostępni bezpieczne API.

Bezpośrednie łączenie się z bazą danych to prawie zawsze zły pomysł.

0

No dobra ok. Wszystko fajnie. Tylko chcę po prostu wiedzieć jak ukryć mój kod nie ważne czy łączę się z bazą czy nie. Po prostu jak zabezpieczać swój kod aby był nie czytelny po dekompilacji.

0

Użyj obfuskatora.

Ale ponownie - nie jest to żadna przeszkoda ani metoda zabezpieczenia programu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1