SPOJ , prośba o wyjaśnienie

0

Mój problem nie jest za bardzo programistyczny tylko logiczny

mam np. taki problem do rozwiązania
http://pl.spoj.com/problems/SUMA/

i by dobrze wykonać ten problem musze mieć takie dane

Wejście:

  6
  8
  -3

Wyjście:

  6
  14
  11

i mam pytanie czy ten program ma działać tak że wpisuje te 3 liczby (6,8,-3) i w wyniku wyskakuje i (6,14,11)
czy inaczej, wpisuje 6 wyskakuje 6, wpisuje 14 wyskakuje 14, wpisuje -3 wyskakuje 11.

proszę o pomoc

0

i jeszcze tutaj, program powinien liczyć ilośc liter w zdaniu

Input:
2
ala ma kota
Ola ma psa

Output:
a 7
k 1
l 2
m 2
o 1
p 1
s 1
t 1
O 1

i nie rozumiem po co to 2 na wejściu

0
  1. Klasyczna pętla for
  2. Liczba "2" to ilość testów.
    Przykładowo dla 2:
    "ala ma kota"
    "kot ma ale"
    Przykładowo dla 3:
    "ala ma kota"
    "kot ma ale"
    "ale kot nie ma pazurow"
    itd.
0

i nie rozumiem po co to 2 na wejściu

Musi być napisane w treści zadania czym to jest, lecz zapewne wskazuje to na ilość próbek/testów na wejściu.

0

Ogólnie nie ma różnicy. To działa w taki sposób, że są 2 strumienie: wejście i wyjście. Komputer je rozróżnia i to stricte. Więc jedyne co go interesuje to by ostatecznie na wyjściu znalazły się odpowiednie dane, tak więc możesz wczytać i od razu wypisać wartość.

To 2 oznacza ilość linii jaka będzie podana. Chodzi o to, że w dużej ilości języków kompilowanych znacznie prościej jest wczytać linie tekstu jeśli znamy ich ilość. Tylko tyle. Z tego co pamiętam to ta liczba jest tylko pomocą, nie jest sprawdzane, czy liczy również dla linii wykraczających poza ten zakres.

Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co chodzi.

0

czyli w pierwszym przypadku 3 liczby wchodzą i 3 wychodzą? a nie po jednym 3 razy?

1

To czy napiszesz:

sum = 0
while read(i)
  print(sum += i)

czy

sum = 0
sums = []
while read(i)
  sums.append(sum += i)
  print(sum)

foreach s in sums
  print(sum)

To dla SPOJa różnica będzie jedynie w czasie działania. Możesz przetestować w taki sposób, że piszesz swoją wersję i uruchamiasz z konsoli ./moj_program < plik_z_wejściem > wynik, wtedy zobaczysz, że nie ma różnicy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1