Tworzenie klasy w Visual C++

0

Witam, automatycznie tworzę klasę Project -> Add Class w Visual Studio 2010. Normlane, że genrują się dwa pliki ( .h oraz .cpp ), gdzie w .h umieszczam metody, a w .cpp je implementuje. Załóżmy, że mam taką klasę:

static bool instanceFlag;
    static singleton *single;
    Singleton()
    {
        //private constructor
    }
public:
    static singleton* getInstance();
    void method();
    ~singleton()
    {
        instanceFlag = false;
    }

Prosty singleton. Nie potrafię go przenieść na Visuala, po prostu nawet jak go wkleje to mam takie błędy:

  • cannot use thid indirection on type "singleton"
  • cannot define a compiler-generated special member function (must be declared in the class first)

Pytam ponieważ dotychczas podczas nauki programowania obiektowego, bez problemu poruszałem się w klasach.

Pozdrawiam

0

Singleton czy singleton? Pamietaj że wielkość ma znaczenie ;)
edit. @_13th_Dragon widzę że mnie już uprzedził.

0

Tak, wiem, że ma znaczenie, po prostu widocznie tak się wkleiło przez przypadek lub jak ręcznie dodawałem tagi. To i tak nic nie zmienia bo w kodzie ( stworzonej klasie ) mam ten kod.

0

to popatrz w swój kod i zauważ, że konstruktor masz z dużej litery (Singleton) a destruktor z małej (singleton) i jak ma niby zadziałać destruktor jak nie ma takiej samej nazwy jak klasa? Przecież właśnie o tym piszę błąd.

0

Pokaż cały kod, bo tu poza tą literówką z wielkością nie ma błędów.

"...podczas nauki programowania obiektowego, bez problemu poruszałem się w klasach." Klasy w Visualu nie różnią się od tych w nie visualu.

0

Rozwiązałem problem. Po prostu visual wygenerefoł

 ref class singleton

usunąłem ref, co ono oznacza?? ( referencja? )

0

nie, że to CLI.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1