C++ Dla każdego wyd 1 a wyd 2

0

Witam, swoje pytanie kieruję do osób, które zapoznały się z zawartością książek pt."C++ dla każdego" wyd. Helion. Chcąc poprawić swoją nikła wiedzę w języku C++, chciałbym się zaopatrzyć w w/w książkę (polecił mi ją kolega, który właśnie zaczynał od wyd II). Ze względu na finanse(książka kosztuje koło 80-100 zł), liczyłem iż będę mógł ją znaleźć w antykwariacie bądź na allegro, używaną. Niestety jedyne co znalazłem to wydanie I, zaś w internecie nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat różnic między nimi( co zostało poprawione, zmienione, bądź dodane) dlatego też postanowiłem sięgnąć o poradę fachowców:D Wolę się upewnić czy warto jest dopłacać koło 50 zł do nowszego wydania.
Pozdrawiam serdecznie

0

Jak sama nazwa w sumie wskazuje wydanie II jest nowsze tzn. albo opisuje nowszy standard albo zostało rozszerzone lub też po prostu są poprawione błędy merytoryczne i ogółem - errata do I wydania.
Sugeruję abyś poczytał na helion.pl lub w godzinach 9:00-14:00 uderzył do konsultanta helionu poprzez ich Live Chat.
Widziałeś cpp0x.pl? Również bardzo fajny kurs :)
Książki techniczne mają to do siebie, że po kilku latach są już po prostu przestarzałe.. tak jest.
Książki o programowaniu tym bardziej, my programiści ciągle musimy douczać się nowych rzeczy więc nie ma co się przywiązywać do rzeczy. Dlatego ja osobiście sugeruję zapoznać się z podstawami z jakiejś książki a później douczać się z internetu ;)

0

Szukałem informacji na stronie Helionu jedyne co mogłem wywnioskować to 200 stron różnicy(niestety nie mogłem znaleźć spisu treści I wydania aby porównać)
Dziękować wielce za link do tego kursu:) Na pewno go sprawdzę, aczkolwiek wolę mimo wszystko formę papierową niż elektroniczną, posiadam również symfonie C++ Grębosza i niestety spotkałem się z problemami, szczególnie w dalszych rozdziałach książki gdzie moja wiedza jest niestety niewystarczająca, a rzeczy są zbyt mało łopatologicznie opisane(jak dla mnie:P). Kolega miał podobny problem i zaczynał właśnie od C++ dla każdego, gdzie potem przebrnął przez Grębosza bez większego problemu.

0

Masz najnowsze wydanie Symfonii?
Jak czegoś nie rozumiesz to wróć do rozdziału, z którego zagadnienia sprawiają Ci problem.
Ja rozdział o funkcjach czytałem dwa razy, tablicach też a o wskaźnikach z 3 razy nawet... i też często wracam do tego (mimo, że teraz piszę w C#).
Mylne jest podejście - byle szybko przeczytać. Weź ołówek w rękę i pisz sobie po kolei obok instrukcji co program robi.
Sprawdź też tą książkę:
http://sklep.operon.pl/liceum-i-technikum/informatyka-podrecznik-z-plyta-cd-czesc-i
Jednak ostrzegam, że tutaj przyda Ci się znajomość matematyki do niektórych problemów algorytmicznych ;) Jednak godne polecenia - to co w symfonii lecz bardziej treściwie i nie tak łopatologicznie. To jest podręcznik dla liceum. U mnie nauczyciel (technikum) również z niego korzysta na lekcji.
Tak z ciekawości - z jakim zagadnieniem masz problem w Symfonii?

0

Symfonia C++ standard, z tego co kojarzę jest to chyba najnowsze (nie jestem obecnie w domu więc jak będę to sprawdzę, ale na pewno edycja 2 tomowa). Ksiażka ta jest dobra, lecz momentami nawet po przeczytaniu danego zagadnienia X razy nie byłem w stanie go zrozumieć.
Konkretnie rozdziału czy tematu nie podam olbrzymie problemy miałem z przeciążeniami oraz klasami, próbowałem ratować się poradnikami on-line,ale to bardziej były elementy wiedzy niż cała konkretna abym mógł zrozumieć o co w tym wszystkim biega(od ponad pół roku nie zajmowałem się programowaniem, dlatego też stwierdziłem że najlepiej zacząć od samego początku, aby na pewno niczego nie pominąć:)

1

Jeśli akurat ta książka Cię zainteresowała i nie żadna inna, to zdecydowanie lepiej kupić wydanie drugie — zawiera wiele poprawek i dodatków.

0

Odkopie temat, ale odnośnie wydania VII. Czy ta książka jest lepsza od Symfonii, albo C++. Szkoła programowania? Moja dziewczyna właśnie zaczyna na uczelni C++ i się zastanawiam nad kupnem jej tego(w bibliotece nie ma, więc sam sprawdzić nie mogę). Nie podeszły jej wymienione przeze mnie tytuły. Może ktoś już ma i podzieli się opinią?

1

Lepsza, gorsza, podeszła, nie podeszła - co to w ogóle za miara. Jeden lubi wodolejstwo inny uczy się najlepiej na przykładach, albo z kursów internetowych czy dokumentacji. Na stronie wydawnictwa jest do pobrania przykładowy rozdział książki i spis treści. Tyle powinno wystarczyć do przekonania się czy jest warta zakupu czy nie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1