Jak odzyskać formę, pilne

0

Witam pracowałem sobie nad alpikacją która ma kilka form i jakimś niezdarnym ruchem nadpisałem formę1(najważniejszą) z pustą formą i teraz form1 nie ma zani jednego komponentu. Mam oprócz tego wszystko, inne formy, plik projektu, czy jest jakiś sposób żeby odzyskać tą formę ?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

Dodam tylko że mam exe'ka w któym jest form1, taka jaką chce, trzeba by wyciągnąć ją z exe'ka

0

Mógłbyś jakimś programem do odzyskiwania danych, aczkolwiek pewności nie mam.
PS: Ctrl+Z nie działa?

0

na ctrl+z już za późno, czy coś w stylu Delphi Deasembler da radę ?

Bardzo mi zależy na tej formie

0

Jeżeli masz poprawny plik wykonywalny (ten z nie uszkodzoną formą), to możesz użyć Restoratora.
Pokazuje on formy i ich kod (czyli to, co jest w .dfm).
Jeżeli dobrze pamiętam.

0

właśnie go użyłem ale on mi dał tylko kod i jeszcze z jakimiś dodatkami, czyli komponenty już muszę sam nanieść ? Nie da rady wyciągnąć całej formy ?

0

Zamknij Delphi, wklej ten kod do pliku "MojaNazwaFormy.dfm" (oczywiście - zamiast MojaNazwaFormy dajesz nazwę formy taka, jaka była) i otwórz ponownie projekt.
Natomiast jeżeli straciłeś kod z pliku .pas, to już przepadł na zawsze.

0

tzn. pliki .dpr to pliki projektu chyba, nie formy. i jak to wkleić ? otworzyć notatnikiem i byle gdzie wkleić

0

nie podziałało, ja straciłem wszystkie pliki od formy bo zostały nadpisane pustą formą, jadyna możliwość to wyciągnąć jakoś całą formę z exe'ka jakaś dekompresja czy coś w ten deseń. Ma ktoś pomysły

0

Jeżeli straciłeś plik .pas, to nie ma ratunku.
Musisz pisać od nowa.

0

może jest jakiś program który wyciąga unity ?

( Na szczęści program był już prawie skończony, zostały mi drobne poprawki wizualne i mam exe'ka)

0

Kod źródłowy został skompilowany (czyt.zamieniony na Assembler).
Tej czynności nie da się odwrócić.
Poprzednie zdanie jest kłamstwem.
Można się bardzo uprzeć i ręcznie czytać kod asm linijka po linijce (korzystając z np.OllyDbg) i odtwarzać kod źródłowy lub użyć gotowych programów; aczkolwiek, przy szczęściu 0.01% linijek będzie poprawnych i będą działać.

0

ok, dzięki za wszystko program będzie w okrojonej wersji graficznej, trzeba brać się za wersję 2.0 ;)

0

Ja mam pomysł, ale na przyszłość. System kontroli wersji (np. git) i częste commity.

0

można jaśnie z tym systemem kontorli ? może się przyda

0

Chodzi o program za pomocą którego robisz kopię zapasową swojego kodu, a potem łatwo przywrócić, w razie gdy coś pójdzie nie tak. Nie jest to prosty zip, takie kopie możesz opisywać, możesz (zazwyczaj) zintegrować taki system ze swoim IDE, i w ogóle funkcji jest znacznie więcej, ale nie chcę gmatwać. W ogóle, to na początek, poczytaj tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_wersji

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1