Metody - rysowanie obrazka

0

Witam
Jak narysować choinkę z trójkątów za pomocą metod używają komponentu graphiks.

2

A co na to Twój wujek? Nie umiał pomóc?

0

a problem masz konkretnie z czym? Narysowaniem trójkąta czy złożeniem z nich choinki? Bo jak dla mnie to takie rzeczy robią dzieci w przedszkolu

0

Bardzo ciekawa uwaga jednak sądziłbym że w podstawówce uczą rysowania bardziej na Paincie niż w języku C#.

Pewnie kolega miał zamiar rozśmieszyć kogoś tym tekstem ok już się pośmialiśmy teraz dalej:

piszę metodę

private static void trojkat(Graphics g int x, int y, int h)

Point[] punkty=new Point[]{new Point(), new Point(), new Point()};

co dalej aby narysowało trójkąt

1

Moim zdaniem @Misiekd ma rację, dzieci w przedszkolu wiedzą, że aby narysować trójkąt trzeba połączyć trzy kropki za pomocą trzech kresek. (Słów "punkt" i "odcinek" mogą jeszcze nie znać, ale nie przeszkadza im to w rysowaniu.)

0

Mówiłem juz że w podstawówce na paincie rysują a nie w c#

Bardzo pomocne to forum.....

człowiek się rozwija........

2

nie potrafisz znaleźć jak się linie rysuje w c#. Aż taki tępy jesteś? No ale jak ktoś ma IQ na poziomie ślimaka to czego od niego wymagać

2

Nie to, abym cię zniechęcał, ale skoro nie potrafisz wyszukiwać informacji z internetu (a co umieją nawet dzieci z 3 klasy podstawówki), to marny będzie z Ciebie programista...

1
alberthus12 napisał(a)

Mówiłem juz że w podstawówce na paincie rysują a nie w c#

I robią to tak samo, jak dzieci w przedszkolu na kartkach, zaś rysowanie trójkąta w C# wygląda dokładnie tak samo. Nie ma innej możliwości - trzeba połączyć trzy kropki rysując trzy kreski. Kropki chyba już masz (Point), a słów "rysować" i "linia" po angielsku też uczą w podstawówce.

0

a ja podejdę praktyczniej niż koledzy. C# znam słabo, ale VB.net deczko lepiej, i tam jest coś takiego jak visual basic power packs. biblioteka do rysowania wszelkich kształtów. skoro to jest .net to musi istnieć coś podobnego do c# :)

0

Pozjeżdżaliście mi trochę, fajnie było ale interesuje mnie kod źródłowy niż wasze puste wypowiedzi ;]

[syntax=csharp] private static void FillTriangle(Graphics g, int x, int y, int h)
{
Point[] punkty = new Point[] { new Point(), new Point(), new Point(), };
Graphics g = this.CreateGraphics();
g.DrawLines(new Pen(Color.Blue), punkty);
g.DrawRectangle(Pens.Blue, 180, 80, 80, 80);

         }[/syntax]

jak określić punkty bo w poleceniu mam że nie mogę ich z góry podawać

podkreśla mi słowo this w tej metodzie

2

Bo DrawTriangle nie istnieje, a DrawRectangle rysuje dokładnie to, co mówi jej nazwa, czyli prostokąt. A Ty chcesz narysować linie, więc zgadnij jak się nazywa metoda do tego?
Zaglądałeś w ogóle do dokumentacji? http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.drawing.graphics.aspx

0

nakładasz na formę np. PictureBox by się na nim rysowało.
Piszesz

Graphics gs = picturebox1.CreateGraphics();//teraz masz zdefiniowane urządzenie typu
//graficznego, które umozliwi ci rysowanie dowolnych rzeczy na PictureBoxie
myBrush = new SolidBrush(Color.Red);//kolor pedzla
gs.Drawline...            //rysujesz
 

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1