Lazarus i Delphi - jak z kontytabilnością?

0

Witam. Chcę swoją aplikacje w delphi odpalić na serwerze shell za granicą, niestety te z windowsem są 3x droższe niż z linuxem no i wybór jest bardzo mały. Czytałem o tym i znalazłem info o lazarusie który działa pod linuxem, tylko nie chcę od nowa przepisywać aplikacji. Jest napisane że lazarus pozwala importować programy z Delphi, tylko moje pytanie - czy całkowicie i bez problemu? Przetestować bym mógł dopiero po zakupie shella.

Mój program ma ok 1500 linii. Wykorzystane moduły:

Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms,
Dialogs, Grids, StdCtrls, Buttons, ComCtrls, ExtCtrls, httpsend,
IdBaseComponent, IdComponent, IdTCPConnection, IdTCPClient, IdFTP,
IdExplicitTLSClientServerBase, Mask;

Pisane na kompilatorze CodeGear Delphi 2007. Jak widać jest użyte przede wszystkim Indy (ftp) i Synapse (http). poza tym program korzysta z systemowego zegarka i pobierania listy plików z katalogu. Czy to wszystko zadziała tak samo na lazarusie i potem pod linuxem?

1

Może i trochę bumpnę, ale cóż:

  1. Możesz się przekonać bez zakupu, po prostu zrób crossa / zainstaluj lazarusa na linuxie i sprawdź czy kompiluje
  2. Generalnie Delphi (Win)->Lazarus(Win) nie ma problemów. Gorzej tak jak mówisz czyli zmiana środowiska:
  • Indy jest windows only - lazarus nic na to nie poradzi - ale Synapse jest też na linuxa więc tutaj musisz zmienić.
  • W lazarusie pod linuxa nie ma modułu Windows - ale jest jakiś trik że ShowMessage znowu działa - tylko trzeba troche poszperać w internecie (albo PM me).
  • Lazarus ma konwerter projektów Delphi, więc po prostu mu wskazujesz projekt Delphi, a on wszystko przerabia, z tym że, nie wszystko musi działać. Często są to małe zmiany, rzadziej większe, a najczęściej są problemy z bibliotekami, gdyż one nie wspierają Lazarusa/części jego platform.
  • Zegarek, pliki, różne takie działają pod prawie każdą platformą (oczywiście która to wspiera).
0

Jak z Indy się nic nie poradzi to będę musiał się wstrzymać :/ Ale dzięki za odpowiedź

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1