label i pokazywanie ilość dni

0

Jak zrobić, aby za pomocą label1, label2 i label3 pokazywał, w label1 ilość pozostałych dni do końca roku, a w lablu2 pokazywał ile dni do końca roku szkolnego zostało. Natomiast w label3 ma pokazywać ile dni w roku już minęło.

0

Dobra a nie może ktoś to przedstawić w postaci kodu bo z MSDN nie czaje o co chodzi.

0

Masz na msdn właściwości, metody i przeładowania operatorów z przykładami wykorzystania. Dzięki nim możesz pobrać datę, odjąć dni itd. Zacznij może od DateTime.Now;. Jeżeli jeszcze nie ogarniesz to zajrzyj na http://www.gotowce.com.pl

0

Ta strona nie chodzi. Bynajmniej poza dwoma słowami nic więcej nie ma.

Może ktoś by przedstawił mi to w postaci kodu (Form1), wtedy wiedziałbym co zastosować i jak umieścić kod.

0

To, o co w tej chwili prosisz nazywa się "praca" i się za nią płaci. Umieść nowy wątek w odpowiednim dziale i zaproponuj wynagrodzenie.

Albo zacznij pisać kod z użyciem klas podanych wyżej i ewentualnie napisz ponownie, gdy natrafisz na konkretny problem (pokazując kod, który napisałeś).

0

Nie chce gotowca całego, chce tylko fragment kodu jak zastosować DataTime.

0

Pomoże mi ktoś? Rozwiązać ten problem. :)

0

Jak zapłacisz to i gotowy kod dostaniesz. Tak go generalnie tutaj działa.

0
DateTime koniecRoku = new DateTime(2011, 12, 31)
DateTime dzis = DateTime.Today
TimeSpan roznica = koniecRoku - dzis

W zmiennej roznica zawiera się okres pomiędzy dniem dzisiejszym a końcem roku :)

0

Mam coś takiego podstawione i dzis mam podkreślone na czerwono.


        private void label1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            DateTime koniecRoku = new DateTime(2011, 12, 31);
        }

        private void label2_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            DateTime dzis = DateTime.Today;
        }

        string koniecRoku = "";

        private void label3_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            TimeSpan roznica = koniecRoku - dzis;
        }

0

A bo w funkcji label3_Click zmienna koniecRoku jest typu string, a ma być DateTime. Poza tym, w zdarzeniach label1_Click oraz label2_Click tworzysz zmienne lokalne, które nie są widoczne w zdarzeniu label3_Click. Zdefinuj zmienne koniecRoku i dzis tak samo jak zrobiłeś to w kodzie wyżej ze zmienną koniecRoku - oczywiście też z odpowiednim typem.

0
Bluenight2010 napisał(a)

Nie chce gotowca całego, chce tylko fragment kodu jak zastosować DataTime.

Chodzi też o to, że powinieneś starać się najpierw wykminić samemu, a nie od razu na forum pisać. Na nauce programowania trzeba trochę krwi/włosów/paznokci stracić. Poza tym już ucz się korzystania z msdn'a, to jest podstawowe źródło informacji dla .NET. Jak już pisałem, są tam też przy-kła-dy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1