Niepełna ścieżka pliku

0

Witam.
Dopiero się uczę więc proszę o wyrozumiałość.
Napisałem sobie taki kawałek kodu.

ShellExecute(0, "open", "c:/Program Files (x86)/Gadu-Gadu 10/gg.exe", 0, 0, SW_NORMAL); 

Uruchamia on gg.
No i moje pytanie brzmi jak zrobić aby początek ścieżki pliku samo wyszukało tzn podane było by tylko Gadu-Gadu 10/gg.exe a reszte musiało by samo wyszukać i dokleić.

0

Jeżeli Windows, to na pewno , a nie /. Chociaż może zadziałać to lepiej używac sensownego separatora ścieżki i zgodnego z systemem operacyjnym. I również jeśli Dephi to nie " tylko '. Poza tym zamiast dwóch zer po ścieżce raczej powinno być ''. A więcej o wyszukiwaniu plików przez FindFirst/FindNext masz na FindFirst oraz na masie stron w google po wpisaniu: Delphi FindFirst (albo FindNext) lub: Delphi find file. Ja osobiście użyłem w jakiś swoich programach tego http://www.torry.net/vcl/filedrv/search/wdfindf.zip może i przestarzałe, ale działa tak jak powinno. A pobieranie ścieżek katalogów specjalnych opisano na: Jak odczytać ścieżki folderów specjalnych

0

nie pisze w delphi a c++
Co do znaków \ i /.
Żeby \ zadziałało trzeba wpisywać wszędzie 2x \ natomiast / działa bez problemu. Mógłbyś wytłumaczyć mi to lub odesłać do jakiegoś opisu ?? ;>

0

Żeby \ zadziałało trzeba wpisywać wszędzie 2x \ natomiast / działa bez problemu. Mógłbyś wytłumaczyć mi to lub odesłać

Dwa ukośniki \ trzeba wpisywać ponieważ jeden ukośnik \ to w C++ początek sekwencji znaku specjalnego, np. \n. Żeby wpisać jeden ukośnik, trzeba użyć sekwencji \\.

Jeżeli Windows, to na pewno , a nie /

Oba ukośniki działają od czasu Windowsa 95, i jest to udokumentowane. System zwróci zawsze , ale na wejściu przyjmie oba, także mieszane, np. C:\WINDOWS/NOTEPAD.EXE

0

nie pisze w delphi a c++

Gdybyś napisał w jakim języku piszesz to oszczędziłbyś czas swój i innych!

1

Ścieżka do GG 10 zapisana jest w rejestrze klucz HKEY_CURRENT_USER\Software\Gadu-Gadu 10\Setup wartość InstallPath więc możesz odczytać z rejestru.

0

ahh sorki pewnie nie zauważyłem ;/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1