jak ukryc forme z paska zadan.

0

Witam jak ukryc wyswietlanie drugiej formy z paska zadan, chce ja tylko ukryc z paska zadan, na pulpicie chce aby dalej byla wudoczna.chce ja wywolac show; nastepnie ukryc z paska zadan, dziekuje za pomoc

0

Normalnie druga formatka nie wyświetla się na pasku zadań.
Chyba że coś w niej sknociłeś lub pokazujesz ją przed stworzeniem pierwszej co powoduje że staje się ona formatką główną aplikacji.

0

mam taki kod ktory ukrywa glowna :

   Application.Initialize;
  Ex:=GetWindowLong(application.Handle, GWL_EXSTYLE);
  SetWindowLong(application.handle,GWL_EXSTYLE,Ex or WS_EX_TOOLWINDOW and not WS_EX_APPWINDOW);
  application.showmainform := false;

glowna jest ukryta, druga forma sie wyswietla na pasku zadan, chcialbym ja ukryc tylko z paska zadan.

1

Przecież wystarczy dać ten kod w OnCreate pierwszej formatki i kolejne też nie mają belki na pasku zadan.

  SetWindowLong(Application.Handle, GWL_EXSTYLE, WS_EX_TOOLWINDOW and not WS_EX_APPWINDOW);

A chyba o taki efekt Tobie chodziło? Natomiast jeżeli kolejna formatka pokazywana później ma mieć belkę to w OnCreate dajesz:

  SetWindowLong(Application.Handle, GWL_EXSTYLE, WS_EX_TOOLWINDOW and WS_EX_APPWINDOW);
0

dzieki wszystko działa, mialem jeden blad ale to juz niewazne.. olesio jesteś wielki i to chyba nie jest tylko moje zdanie ! ;d pzdr thx

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1