Lamanie 3 znakowego hasla na aplikacji konsolowej

0

Witam. Napisalem banalny programik w c++(konsola). Program prosi o podanie 3 znakowego hasla, jesli haslo jest nieprawidlowe pytanie powtarza sie, jesli jednak jest prawidlowe na ekranie konsoli wyswietla sie "gratulacje, udalo ci sie!". No i teraz pisze kolejny program w Delphi, ktorego zadaniem jest zlamanie tego hasla metoda brute force. Tylko teraz jak to zrobic? Troche trudno mi znalezc hooka do okna i do tego musze jakos przejac tekst "gratulacje, udalo ci sie!" do mojego lamacza hasla zeby mogl sie zatrzymac i wyswietlic poprawne haslo. Jest to w ogole mozliwe? Jesli nie w samym delphi to moga byc wstawki assemblerowe, ale z assemblera nic nie umiem wiec jesli ktos moglby sie pofatygowac i napisac kilka komentarzy w kodzie. Jesli przeszkadza wam brak znakow diakrytycznych to przepraszam, pisze obcojezycznego komputera.

0

Dla Delphi jest komponent TDosCommand, który pozwala wprowadzać znaki w oknie aplikacji konsolowej oraz oraz odczytywać to co okno pokazuje. Ja w sumie użyłem go raz dla aplikacji z konsolowym rar.exe, gdzie na podstawie pokzywanego w oknie konsoli postępu procentowego w archiwizacji zmienia się mi na formatce postęp ProgressBara. Więcej informacji i przykładów użycia znajdziesz w google. I tak się rozpisałem, a za to między innymi TomRiddle gotów jest mnie ukamienować ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1