Notepad++ - kompilowanie w csc.exe

0

Witam! Chciałbym skompilować kod używając kompilatora csc.exe bezpośrednio z programu Notepad ++. W pliku shortcuts.xml znajdującym się w głównym folderze Notepad++ dodałem taką linijkę:

<Command name="C# csc.exe" Ctrl="no" Alt="no" Shift="no" Key="116">&quot;C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\csc.exe&quot; /out:&quot;$(CURRENT_DIRECTORY)\myfile.exe&quot; $(FULL_CURRENT_PATH)</Command> 

Oczywiście mój sposób nie działa. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś powiedział jak rozwiązać mój problem.

0

co to znaczy „nie działa”?

0

Kompilator nie może znaleźć pliku z kodem do skompilowania.

0

Może też w cudzysłowy ujmij ścieżkę do pliku źródłowego?

0

nie działa

0
LuukiMistrzuu napisał(a):

Witam! Chciałbym skompilować kod używając kompilatora csc.exe bezpośrednio z programu Notepad ++. W pliku shortcuts.xml znajdującym się w głównym folderze Notepad++ dodałem taką linijkę:

<Command name="C# csc.exe" Ctrl="no" Alt="no" Shift="no" Key="116">"C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\csc.exe" /out:"$(CURRENT_DIRECTORY)\myfile.exe" $(FULL_CURRENT_PATH)</Command> 

Oczywiście mój sposób nie działa. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś powiedział jak rozwiązać mój problem.

Ja używam NASM i u mnie działa:

<Command name="NASM" Ctrl="no" Alt="no" Shift="no" Key="120">C:\NASM\nasm.exe -f bin "$(FULL_CURRENT_PATH)"</Command>

$(CURRENT_DIRECTORY) - jest to folder z programem notepad++, bez względu na otwarty plik
bynajmniej u mnie tak działa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1